Ліжко-трансформер своїми руками

На сьогоднішній день велика кількість людей живе в багатоквартирних будинках, де мало квадратних метрів. Через брак місця часто постає питання про те, де розмістити домочадців, так щоб усім вистачило місця, було зручно ходити. Особливо ця проблема актуальна, коли вона стосується наявності спальних місць. Відмінним рішенням є ліжко-трансформер, яка на ніч розбирається, а вранці забирається назад.

Кожен з нас хоче, щоб удома було затишно і комфортно, тому необхідно, щоб цей вид меблів відповідав інтер'єру. Щоб придбати готову модель, необхідно досить багато засобів, якими володіє не кожна сім'я, так що ж робити в такому випадку? Рішення, звичайно ж, є – зробити її самостійно. Володіючи азами столярної справи, маючи фантазію, ви зможете змайструвати виріб своїми руками.

Плюси виготовлення своїми руками:

 1. Значно економиться простір.
 2. Набагато дешевше зробити самому, ніж купити готову модель.
 3. Є можливість проявити фантазію.
 4. Креслення можна знайти в інтернеті.
 5. Стовідсоткова впевненість в якості.

Вибір креслення для ліжка-трансформера своїми руками

Визначившись з видом, конструкцією виробу, можна переглянути креслення, вибрати ті, по яким ви будете працювати далі.

Важливо. Якщо ви не маєте достатнього досвіду в столярній справі, рекомендується розглянути більш доступні, легкі у виготовленні вироби. Таким варіантом є ліжко-трансформер для малогабаритної квартири своїми руками у вигляді шафи.

Розглянувши запропоновані варіанти креслень дивана-ліжка-трансформера своїми руками, ви можете використовувати будь-який з них або намалювати свій з певними розмірами, розмітивши місця для кріплень і з'єднань.

Вибір конструкції і дизайну виробу

Як зробити ліжко-трансформер своїми руками, креслення якої можна знайти в інтернеті? Перед тим як ви почнете «шерстити» мережу в пошуках креслень для складання, необхідно подумати і визначитися з конструкцією виробу. А головне, що ви зможете зробити все самостійно. Для цього давайте розглянемо, які види існують:

 1. Ліжко-шафа. У зібраному стані вона нагадує звичайний шафа. Це найпопулярніша і економічна модель, так як займає мінімальну кількість місця в зібраному стані. До того ж такий виріб зможе зібрати будь-який чоловік.
 2. Виріб-стіл. Ця модель користується широкою популярністю в дитячих кімнатах, так як поєднує в собі ліжко і стіл з різними шухлядками і шафкою. Будь-яка дитина буде радий мати в своїй спальні таку ліжко.
 3. Модель-диван. Даний вид може перетворюватися на двох'ярусне ліжко.
 4. Стельовий варіант. Це виріб, де спальне місце переміщається на стелю і ховається там, дуже швидко звільняє величезна кількість місця, тим самим стає непомітним для оточуючих.

Технологія виготовлення

Збірка передбачає кілька кроків:

 1. Виготовляється каркас для відкидного механізму.
 2. Збирається місце, де ви надалі будете спати.

Стандартні розміри одно - і двоспальні моделей ви можете знайти в інтернеті, але якщо у вас ліжко з іншими розмірами, тоді всі необхідні розміри доведеться розрахувати самостійно. Тут вам зможе допомогти програма «Меблевий конструктор».

Етапи складання:

 1. За допомогою анкерних болтів зробіть фіксацію рейки до стіни. Вона необхідна, щоб надалі зміцнити каркас ліжка металевими куточками.
 2. Для заснування рами знадобляться дві дошки, приблизно двометрові, які за допомогою клею, саморізів необхідно зафіксувати між собою поперечною дошкою.
 3. Далі кріпимо обшивку, також за допомогою клею, саморізів.
 4. Важливо. Не забудьте, що глибина короба, повинна відповідати товщині ліжка.
 5. Монтуємо відкидне спальне місце. Для цього візьміть фанеру необхідного розміру.
 6. Зміцніть її знизу за допомогою 4-х дощок вздовж і поперек майбутнього виробу. Це необхідно, щоб уникнути прогину і пошкодження фанери.
 7. При необхідності доповніть виріб бортами, але тільки так, щоб вони надалі не заважали при складанні ліжка.
 8. За допомогою якісних кріпильних виробів прикріпите раму до стіни.
 9. Після цього зафіксуйте кришку частина ліжка петлями до рами.

Декорування готової ліжка

Після того як виріб готовий, її можна доповнити невеликими елементами, такими як – полички, дзеркала, шафки. Це додасть вашому ліжку більшу функціональність.

Сучасний дизайн дозволяє пофарбувати виріб акриловими фарбами. Цей вид найбільше підходить для дитячих кімнат. З допомогою вашої дитини ви можете прикрасити її за допомогою різноманітних кольорів і візерунків.

Їх ви можете зробити самостійно або намалювати за допомогою трафаретів. Це додасть вашому виробу неповторний дизайн.

Крім цього, щоб створити єдину лінію з шафою, передню сторону можна прикрасити за допомогою накладної фурнітури, помилкових перекладин і імітації ручок.

Можна виготовити додаткові ніші, які слід оформити за допомогою дзеркал, а також встановити там додаткове освітлення.

Таким чином, модель, виготовлена самостійно, буде виглядати, як і готове виріб, а в деяких випадках навіть краще. Головне, щоб цього домогтися, необхідно проявити фантазію, терпіння, прикласти всі сили для виготовлення цього дива. Вона буде радувати вас і ваших домочадців своєю оригінальністю і простотою у використанні.