Як зібрати дитяче ліжко

Народження дитини є найкращим моментом в житті. Хтось готує кімнату для нового члена сім'ї рано, інші займаються цим вже перед появою малюка на світ. Важлива річ, без якої не обійдеться жодна дитяча, це ліжечко. В даний час виробники пропонують безліч видів цього предмета меблів з різними функціями і на будь-який смак. У даній статті мова піде про те, як правильно зібрати обрану ліжечко.

Види дитячих ліжок

Меблі даного типу поділяється на звичайну і багатофункціональну: ліжко-трансформер, маятникова, з шухлядами, з комодом, з пеленальним столиком, з коліщатками і ліжечко-гойдалка. Нижче будуть детально розглянуті основні з них:

 

 1. Дитяче ліжко-трансформер. Вона поєднує в собі кілька елементів і підходить на тривалий період часу. Одна з її функцій — трансформація з колиски в спальне місце для більш дорослої дитини. Частиною такої меблів є атрибути для зручності догляду за новонародженим — ящики або комод. Також вони можуть служити місцем для зберігання іграшок і речей дитини постарше. Виробники найчастіше обладнують такі ліжечка механізмом заколисування, музикою та підсвіткою. Мінусів є висока ціна.
 2. Маятникова. Володіє зручною конструкцією і займає небагато місця. Вона поділяється на кілька типів — за механізмом заколисування. Плюсом поздовжнього механізму є схожість його коливань з природними рухами при закачуванні. Маля в такому ліжечку повинен швидше заспокоюватися і засипати. Поперечний маятник рухається вліво-право, але, за деякими відгуками, не всім діткам подобається такий спосіб заколисування. Щоб не помилитися у виборі, краще всього придбати універсальний механізм. В такому випадку, якщо вашій дитині не сподобається тип похитування, можна змінити його на інший. Багато моделей мають функцію зміни висоти дна ліжка. Вони можуть бути оснащені електронним управлінням і знімними стінками, що дуже зручно для мам охочих розмістити ліжко дитину поруч зі своєю.
 3. Ліжко-гойдалка. По функціональності нічим не відрізняється від маятникових колиски, лише не має автоматичних функцій. Така меблі більш екологічна порівняно з іншими видами.

Як зібрати дитяче ліжечко з маятником

Маятникова ліжко дуже популярна серед покупців і вибір падає частіше за все на неї. Вона володіє складною конструкцією. Щоб зібрати її, знадобиться терпіння, деякі навички і час.

З чого почати

Вам потрібно переконатися в тому, що є все необхідне для даної роботи: всі елементи ліжечка на місці, є викрутка, гвинти, заглушки. Перед початком визначитеся з робочим місцем, і застеліть його папером, щоб уникнути пошкоджень при збірці. Краще всього здійснювати весь процес відразу у майбутній кімнаті малюка, щоб потім не було потреби пересувати.

Процес складання

Важливо бути уважним і набратися терпіння. Важливо не допускати помилок, адже з-за них доведеться починати все спочатку:

 1. Першим ділом приступите до створення основної нерухомої частини. Для цього розташуйте горизонтально на підлозі задню стінку внутрішньою стороною вгору і прикрутіть бічні сторони.
 2. Далі необхідно встановити ложе, яке буде підтримувати матрац. З самого початку не варто сильно закручувати його, тому що потім буде проблематично зробити передню стінку.
 3. Передня частина ліжечка закріплюється на бічних стінок. Після чого можна перейти до міцному закріпленню місця, де буде спати новонароджений.
 4. Перед тим як почати робити маятник, закріпіть коліщатка або місце для білизни при їх наявності. Якщо таких немає, можна відразу приступати до роботи з механізмом.
 5. Встановити маятник під ліжком потрібно за допомогою металевих пластин в бічних стінках. Останнім кроком залишається приробити підшипники і фіксатори, які забезпечать безпеку перебування в спальному місці малюка.
 6. Заглушки вам знадобляться для того, щоб не було видно гвинтів. Ними можна користуватися за бажанням.

Як зібрати ліжечко трансформер

Принцип складання ліжечка з функцією трансофрмера має деякі спільні особливості з вищепереліченими маніпуляціями. Тільки у випадку з трансформером, крім маятника, доведеться зібрати ще комод і полички, якщо вони є. На це піде значно більше часу:

 1. До спинок ліжка і сполучним перегородок прилаштуйте направляючі елементи для ящиків.
 2. Тепер можна приступити до каркаса. Для цього з'єднаєте перегородку і задню стінку конфирмантами.
 3. Обережно зробіть кріплення правої та лівої стінок, тільки потім приступайте до роботи над передньою частиною ліжка.
 4. Після зберіть деталі для шухлядок.
 5. Зафіксуйте дно до отриманої конструкції скриньки і закрутіть на ньому напрямні. Точно також слід зробити і з другим. Обидва вставляються в каркас.
 6. Конструюючи комод слід з'єднати і зафіксувати його задню і бічну боку.
 7. Далі, зберіть підстава меблів з двох наданих дощок.
 8. Прикрутіть напрямні до стінок і почніть збирати комод.
 9. Вкрутіть в спеціальні отвори комода болтики, зафіксуйте гайками. Це необхідно для маятника.
 10. Потім на каркас слід встановити отриманий комод.
 11. Прикрутіть кришку комода саморізами.
 12. На заздалегідь заготовлені болти встановіть маятники.
 13. На спинках колиски зробіть також отвори і закріпіть їх до механізму.
 14. Настав час для створення дна ліжечка. Воно складається з ламелей.
 15. Прикрутіть задню стінку, після відкидні боковини, що імітують передню стінку.
 16. Тепер можна зібрати ящики для комода за вищеописаним принципом.

Збірка ліжечка-качалки

Підготуйте необхідні інструменти, такі як шуруповерт, викрутка, болти. Гойдалка робиться набагато простіше, ніж трансформер і маятникова ліжко.

 1. За допомогою спеціальних саморезов закріплюються основні панелі для ящика.
 2. Далі, прикручується дно з направляючими.
 3. Зі спинками ліжечка з'єднується підматрасник.
 4. Саморізами фіксується верхній рівень для місця, де буде спати дитина.
 5. До нижньої частини спинок прикручуються полози вигнутого виду.
 6. З допомогою гвинтів або саморізів кріпляться нерухомі огородження.
 7. Для фіксації рухомих огорож їх слід вставити в полози за допомогою роликів.

Трохи часу і старань і складання закінчена.