Як вибрати ковдру для новонародженого в ліжечко

Одним з потрібних подарунків для молодої сім'ї з новонародженою дитиною є плед або ковдру. Однак, вибір цієї речі не так простий і слід чітко розуміти, яким критеріям і характеристиками воно повинно відповідати. Інакше подарунок має всі шанси не мати користі.

Вимоги до якості

При купівлі ковдри новонародженому крім зовнішніх характеристик, необхідно приділити увагу якості виробу. Плед для малюка або ковдру, обов'язково повинен бути виготовлений з високоякісних матеріалів. Малюнок та фарбування виробу повинні бути виконані барвниками не викликають алергічну реакцію. Річ не повинна мати занадто велику вагу або габарити, а бути адаптованою до середніх розмірів новонародженого.

Особливу увагу варто приділити дизайну. Незважаючи на великий вибір ковдр новонародженим, різноманітність кольорів, варто придивитися до акуратно прокрашенным виробів не самих яскравих кольорів.

По-перше, краще річ стриманої колірної гами, її легко поєднувати з меблями, ліжечком, прогулянковою коляскою.

А по-друге, яскраві барвники, вимагають більш насиченого колірного пігменту і добре, якщо є гарантія якості барвника, який дає настільки насичений колір, інакше є велика частка ризику, що яскрава тканина злиняє після прання.

Третє практичне властивість нейтрального кольору в тому, що річ зручно прати з дитячими костюмами, білизною. Вона не забарвлює інші речі, якщо виготовлена якісно. Але, безумовно, вибір кольору це справа смаку.

Матеріали чохла і наповнювач

Ще кілька десятиліть тому, дитяче ковдру виготовлялося з вовняних і напіввовняних тканин. Зараз у магазинах дитячих товарів представлений великий вибір високоякісних ковдр для новонароджених з сучасних матеріалів, таких як:

  • фліс;
  • байка;
  • вовна;
  • пухові вироби;
  • ватяні ковдри.

Кожне з таких матеріалів має певні переваги. Байка – це передусім натуральність матеріалу і відсутність алергічних реакцій. До того ж така тканина приємна до тіла, м'яка і легка. Пухові ковдри одні із самих теплих. Вони дозволяють створити особливий мікроклімат і дитина відчуває тепло. Але такі вироби потребують догляду, чищення, так як в пуху часто заводяться кліщі. Вовняні вироби можна назвати класичним варіантом, так як матеріал поєднує в собі і легкість, і гігієнічність, і тепло.

ДОВІДКА.Одними з найпопулярніших ковдр — є вироби з верблюжої вовни.

Флісові ковдри добре вибирати для прогулянок. Вони зручні у догляді і практичні. Незважаючи на те, що фліс це синтетичне волокно, воно приємно до тіла, добре переносить прання і сушку. Матеріал легкий і разом з тим досить теплий.

Вибір по сезону

Теплі ковдри на пуху або з натуральної вовни, а також на ваті підійдуть всім тим малюкам, які народилися в прохолодну пору року. Якщо ж дитина народилася у жаркий час, то можна обійтися флісовим пледом, легкою ковдрою на байку або річчю з тонкої напіввовняної тканини. Найкраще мати два типи ковдр. Одне дуже тепле, яке можна використовувати в дитячому ліжечку в зимовий час року, а друге легше, для прогулянок в теплу пору року.

ДОВІДКА. Найважливіше, щоб матеріал було легко прати і сушити.

У цьому плані лідирують вовняні вироби, які можна прати в делікатному шампуні по мірі їх забруднення. Товстий ковдру з верблюжої вовни краще всього віддавати в хімчистку. Пух вбирає вологу, тому догляд за такою річчю повинен бути більш ретельний. Добре їх вивішувати на сонці для прогріву та дезінфекції, а також чистити в хімчистці. Прати вироби також можна, але є ймовірність, що воно зіб'ється і не буде мати колишню форму.

До того ж часто пух вилазить після прання, що теж не найкращим чином позначається на тривалому використанні його для дітей. У магазинах зараз представлено велику кількість забарвлень. Є вироби, які ідеально підійдуть по дизайну і забарвленню, як дівчинці так і хлопчику. Можна купити набори, в яких представлені плед і подушка. Вибір робити рекомендуємо на користь якості.