Яка підкладка під паркетну дошку краще

Паркетна дошка є одним з найпоширеніших матеріалів для обробки підлоги. При настилі слід враховувати ряд нюансів, щоб продовжити термін служби, зберегти природну структуру і привабливий зовнішній вигляд покриття. До одного з обов'язкових пунктів належить використання підкладки, яка розташовується між чорновою підлогою і фінішним обробним матеріалом. Перед її вибором необхідно ретельно вивчити реалізуються види, їх характеристики та особливості.

Навіщо потрібна підкладка під паркетну дошку

При укладанні паркету використання додаткової підкладки обов'язково. Вона укладається на чорнову підлогу (бетон або дерево). Поверх підстильного шару розташовується паркетна дошка. Така необхідність викликана багатьма факторами.

До основних належить забезпечення більш щільного прилягання оздоблювального матеріалу. Відсутність подложечной прошарку призводить до появи повітряних зазорів, які викликають передчасне висихання матеріалу. Це стає причиною появи скрипів і щілин.

УВАГА! Подібні щілини значно знижують теплові якості паркету.

Застосування проміжного шару забезпечує додаткову теплоізоляцію. Підкладка виготовляється з синтетичних матеріалів, які захищають деревний матеріал від залишків вологи і парообразований.

Подложечный матеріал виконує функцію демпфування. Він значно знижує рівень побутового шуму і вібрації, що виникають в кімнаті.

ДОВІДКА! Підкладка також потрібна для усунення можливості пошкодження замків паркетної дошки.

Види подложечного матеріалу

Асортимент, представлений у спеціалізованих магазинах, відрізняється широкою різноманітністю. Здійснюючи покупку, необхідно ретельно вивчити всі характеристики і матеріалів, використовуваних для підкладок.

Різновиди:

  1. Спінений поліетилен. Відрізняється вигідною ціною. При виготовленні використовують синтетичний ущільнювач. Виділяється теплопровідними властивостями, еластичністю, стійкістю до вологи, простотою монтажу. Випускається в декількох видах: поліетилен незшитий, оброблений фольгою ізолон, поліетилен з додатковою звареної плівкою. Ізолон не рекомендується використовувати в поєднанні з додатковим підігрівом підлоги.
  2. Екструдований пінополістирол. Виділяється нульовими показниками водопроникності. Сприяє поглинанню побутового шуму, володіє міцною та еластичною структурою. Прості дії при укладанні дозволяють провести монтаж самостійно. Випускається в чотирьох формах: плити, рулон, гармошка, гармошка з додатковою прошарком з фольги.
  3. Хвойні мати. При виготовленні застосовують волокна деревини сосни та ялини. Сприяє поглинанню побутового шуму при ходьбі або переміщенні меблів, відрізняється еластичністю і щільною структурою. З недоліків виділяється можливе виникнення грибка або цвілі. При виборі хвойних матів в якості підкладки слід врахувати ймовірність виникнення алергічних реакцій.
  4. Корковий агломерат. Виготовляють з дубової кори і термореактивною синтетичної смоли. Таке покриття виділяється щільністю і еластичністю. Присутній невеликий ефект шумопоглинання. Матеріал нестійкий до поглинання вологи, що може стати причиною появи цвілі. Для її запобігання слід використовувати гідроізоляційну плівку.
  5. Комбінована підкладка. Представляє собою поєднання поліетиленової плівки і полістиролового наповнювача. Володіє високими показниками поглинання шуму, еластичністю, міцністю. Підходить для самостійного монтажу. Допускається поєднання з теплими підлогами.
  6. Будівельний картон. Менш популярний в якості підкладки для паркетної дошки. Для підвищення позитивних якостей рекомендується використовувати водовідштовхувальне просочення. Характеризується щільною структурою, стійкий до пошкоджень.

Яка підкладка під паркетну дошку краще

При підборі подложечного матеріалу слід дотримуватися кількох критеріїв.

В першу чергу необхідно врахувати матеріал чорнової підлоги. Для використання в поєднанні з бетонним покриттям підійде будь-який з перерахованих вище покриттів. До найбільш популярним відноситься поліетилен і його різновиди. При купівлі підкладки для бетону необхідно врахувати показники залишкової вологості. Оптимальним вибором буде поліетилен з звареної плівкою, що володіє додатковим клейовим шаром.

Дерево має більш примхливою структурою, а тому потребує особливого підходу. Придатними для використання хвойні мати. Від використання плівки краще утриматися. Деревина потребує регулярного потоці повітря. Плівка буде сприяти його повної відсутності. Це може призвести до значного скорочення терміну служби, розвитку грибка, цвілі, виникненню неприємного запаху.

УВАГА! Не можна забувати і про додатковий обігрів підлоги. Багато форми підкладки не підходять для використання з-за високих показників теплоізоляційних властивостей. В даному випадку рекомендується зупинитися на будівельному картоні або перфорованих подложечных матеріалах.

При укладанні паркетної дошки необхідна спеціальна підкладка. Даний матеріал відрізняється великою кількістю видів. Для того щоб зробити правильний вибір, слід дотримуватися перерахованих вище рекомендацій.