Як постелити лінолеум на паркетну дошку

Популярним і надійним покриттям підлоги, застосовуваним для обробки вже досить тривалий час, є паркет. Підтримка зовнішнього вигляду і цілісності поверхні вимагає періодичного догляду, пов'язаного із застосуванням циклювальник, шліфувальних машин, а також нанесенням лаку для збереження структури дерева. Ці роботи змушують періодично виносити меблі з кімнати і перебувати в стані ремонту не менше тижня. Щоб позбутися від необхідності проведення таких робіт, зверху старого покриття, укладають сучасний вініловий матеріал.

Можна укладати лінолеум поверх паркету

Правильно укладене дерев'яне покриття може служити надійною підставою для укладання лінолеуму в тому випадку, коли виконуються наступні умови:

 • відсутні провалини і ні скрипу при навантаженні на ті, чи інші ділянки;
 • зруйновані місця підлягають ремонту і вирівнювання;
 • перепади висот можуть бути усунені;
 • дерев'яне підставу здатне вентилюватися;
 • відсутній грибок або цвіль.

УВАГА! Невелика ділянка з цвіллю повністю видаляють до сухих, неуражених частин деревини і ремонтують.

При використанні старого підстави ретельно обстежують кожен квадратний метр паркету для того, щоб після укладання вінілового матеріалу не довелося усувати недоліки дерев'яної підлоги.

Який стелити лінолеум на паркетну дошку

Різновиди сучасних полімерних покриттів дозволяють розділити лінолеум за критеріями:

 • класу зносостійкості;
 • ширині;
 • товщині.

Ширину матеріалу визначає, більшою мірою, розмір приміщення: відстань між ближніми стінами, уздовж яких укладають покриття, вимірюють і збільшують до найближчого стандартного значення габаритів вихідної сировини. Товщина і клас, визначається призначенням приміщення.

Основа під лінолеум буде жорстким, значить, для житлового приміщення доцільно використовувати побутове покриття на м'якій основі. При укладанні матеріалу у громадських місцях, рекомендують напівкомерційний або комерційний тип вінілу. Таку назву характерно для сировини, яка захищена товстою плівкою, що збільшує термін експлуатації.

ДОВІДКА! Продукція побутового призначення має більшу кількість вибору кольорів та орнаментів.

Як постелити лінолеум на паркетну дошку

Укладання нового покриття потребує послідовного виконання декількох етапів. Розглянемо детальніше кожен з них:

 1. В першу чергу проводять обстеження всіх ділянок старого підстави. Візуально виявляють ділянки, що вимагають ремонту або заміни верхнього шару паркету. Перевіряють пів на наявність скрипів або провалів. Використовуючи 2-метрове (або більшої довжини) правило з водяним рівнем, перевіряють перепади висот на поверхні. Високі місця відзначають олівцем.
 2. Після огляду приступають до ремонту виявлених дефектів. Для цього, демонтують пошкоджені дошки і встановлюють цілі, попередньо підібравши матеріал необхідного розміру.
 3. Потім, використовуючи циклевочное або шліфувальне устаткування для дерев'яних підлог, обробляють зазначені високі місця для вирівнювання паркету. Після ремонту і зняття горбів з поверхні дерев'яної основи, старий паркет рекомендують обробити біопрепаратами для захисту від поразки цвіллю і комахами, які здатні зруйнувати дерево.
 4. З допомогою правила, перевіряють рельєф обробленого підлоги. Похибка відхилень на 2-х метрів не повинна перевищувати 2 мм При необхідності, шліфування повторюють кілька разів, до тих пір, поки не залишиться 3-5 западин, які шпаклюють спеціальними сумішами.
 5. Лінолеум розстеляють на паркет і підрізають на відстані 15-25 мм від стін. Після цього дають 2-3 дні на усадку лінійних розмірів і кріплять або на клей, або з допомогою плінтусів, які притискають покриття по периметру.

УВАГА! В зимовий період року не можна відразу розгортати рулон! Йому необхідно нагрітися до температури приміщення, щоб він знайшов необхідну пластичність. Для цього, лінолеум заносять за добу до запланованого часу расстилания.

Якщо користуються клеєм, дають висохнути добу і потім починають експлуатувати сучасне покриття.

ВАЖЛИВО! При укладанні лінолеуму на підставу, яка не може оброблятися циклювальної машиною, а на поверхні зустрічаються цвяхи або шурупи, паркет спочатку шпаклюють, потім роблять листову підкладку. Для цього рекомендують застосовувати ДВП.

Використання паркету під укладання лінолеуму не тільки можливо, але ще й заощадить кошти на демонтаж старого покриття, а також збереже більшу кількість тепла в домі, ніж будь-яке інше основу під сучасний вініловий матеріал.