Способи укладання паркетної дошки

Паркетна дошка – популярний дерев'яне покриття для підлоги. У матеріалу багато позитивних характеристик, тому він користується великим попитом на ринку. Але необхідно знати, як правильно укладати паркетні дошки.

Способи укладання паркетної дошки

Існує три способи монтажу:

 1. Сухий або плаваючий метод. Для з'єднання використовують замки. Цей спосіб найбільш поширений. Дуже важливо підготувати основу і замки, щоб домогтися результатів. Більше підходить для покриття невеликих по розміру приміщень. Підійде для укладання як на бетон, так і на дерево, найголовніше, щоб матеріал був сухим і гладким (останній параметр важливий, щоб дошки не скрипіли). Поверхню можна вирівнювати штукатуркою. А при дуже великих областях, які треба вирівняти, можна використовувати фанерну дошку.
 2. Використовуючи клей. Тут все просто, паркет приклеюють за допомогою зв'язуючого матеріалу.
 3. Використовуючи кріпильні деталі. В якості кріплень підійде анкери, дюбелі і саморізи. Для дерев'яної підлоги більше підійде саморіз, а для бетонного анкер або дюбель. Але якщо кріплення якісне, воно підійде для будь-якого матеріалу.

Правила укладання паркетної дошки

Існують деякі правила, яких необхідно дотримуватися, щоб дошка прослужили довше:

 1. Одразу після покупки, на паркет необхідно занести в приміщення, де він буде укладатися. Залишаємо його в упаковці на два дні. Це допоможе виробу звикнути до кімнати.
 2. Перед монтажем, підлога покривається підкладкою. Вона необхідна, щоб захистити виріб від вологи. Матеріал зроблений з дерева, і потрапила на нього вода може стати причиною появи цвілі.
 3. Укладаємо матеріал відповідно до інструкції (повинна бути в комплекті).
 4. Спосіб укладання не сильно впливає на кінцевий результат. Найголовніше – вибрати відповідне для приміщення виріб.
 5. Якщо між дошками з'являються щілини, їх покриваємо герметиком. Але при правильному монтажі вироби, їх кількість має бути мінімальною.
 6. Укладається виріб на підкладку. Не слід економити на матеріалах (це стосується як промислових, так і підкладки). Це скоротить термін експлуатації виробу.
 7. Класти паркет слід починаючи з кута, біля вікна.

Увага! Рекомендується повністю викласти в один ряд, і лише потім приступати до іншого.

Як укласти паркетну дошку на фанеру

Існує декілька способів укладання паркету на різну поверхню. Наприклад, для бетону хороша ідея – покрити підлогу шаром фанери. Це передбачає, що вона буде лежати між бетонним покриттям і виробом. Такий спосіб допоможе вирівняти всі нерівності підлоги і підвищить термін експлуатації. Дотримуємося наступних правил:

 1. Товщина фанери рівна товщині виробу.
 2. Фанера також має два дня зберігатися в приміщенні, де здійснюється монтаж.
 3. Окремі ділянки фанери покриваються клеєм до початку монтажу.

Процес укладання паркету на фанеру наступний:

 1. На фанеру наноситься клей.
 2. Укладаємо матеріал, залишивши потрібний зазор.
 3. Монтуємо клин.
 4. Прикріплюємо до основи.
 5. Якщо остання досочка не поміщається, можна відрізати зайвий шматок.
 6. Наступний ряд прокладаємо з того місця, де знаходиться надпиленная дошка.
 7. Найчастіше, для укладання останнього ряду необхідно обрізати усі дошки.

Укладання такого матеріалу — процес нескладний, однак вимагає виконання всіх правил. При цьому варіантів укладання існує багато.