Яка основа лінолеуму краще

Лінолеум вже давно тримає першість серед всіх інших підлогових покриттів. Це досить дешевий матеріал, він гранично простий в транспортуванні, не вимагає якихось особливих знань для його укладання. Для багатьох не менш важливо і те, що екологічно чистий матеріал, при цьому досить довговічний і не позбавлений естетичної складової. Але у лінолеуму є своя класифікація по основі, у виборі якої люди часто сумніваються. Дана стаття присвячена саме цьому питанню.

Яка основа лінолеуму краще всього

Кожній людині хотілося, щоб придбане ним покриття служило довго. При правильному виборі лінолеуму ще дуже довго не буде потрібна його заміна, але для цього важливо розглянути якісні варіанти, які здатні витримати передбачуване навантаження, мають достатній показник вологостійкості і зносостійкості. Дуже важливим фактором тут є саме основа лінолеуму, від товщини і конфігурації якої і буде залежати безліч характеристик: довговічність і міцність, звуко - і теплоізоляція.

Якщо говорити простою мовою, основа тут є певним фундаментом, який безпосередньо контактує з голим підлогою. Саме він бере на себе всю амортизуючу здатність, виконує функцію ізолятора і дає матеріалу міцність, еластичність. Тому до вибору покупки потрібно підходити дуже уважно вивчивши дане питання, тоді вам ще дуже довго не доведеться думати про ремонт або заміну підлогового покриття.

Пвх — плюси і мінуси

Спінена поверхню (ПВХ) вважається ідеальним варіантом для приміщень, де більшу частину часу фіксується підвищена вологість повітря. З побутових приміщень до таких відноситься ванна, туалет і кухня. Деякі покривають підлогу на балконі покриттям з ПВХ підставою. Ключовою перевагою, крім вологостійкості, є здатність лінолеуму відновлювати свою первинну форму, об'єм. Це особливо актуально у випадках, коли по підлозі часто пересувається меблі, ходять на підборах і надають інший вплив на покриття. Всі сліди досить швидко зникають.

З основних мінусів варто виділити низький профіль такого лінолеуму. Тобто, товщина тут зазвичай не перевищує 3 міліметрів. Звідси випливає неприємний наслідок — слабка амортизуюча здатність. Також основа ПВХ негативно сприймає підвищені температури, що позначається на її властивостях і характеристиках. Бар'єр температур починається від 27 градусів Цельсія, тому використовувати цю основу на підлозі з підігрівом настійно не рекомендується.

Повстяна — плюси і мінуси

Повстяна основа порівняно зі своїм конкурентом вважається більш екологічно чистою. Також амортизуюча здатність тут набагато вища, що пов'язано з товщиною такого матеріалу — від 5 міліметрів в середньому. Великою перевагою, яке викликає симпатію у покупців, є теплоізоляція, що дуже важливо для приватних будинків перших поверхів панельних будинків.

З негативних сторін повстяного підстави лінолеуму можна відзначити слабкий опір вологи і різних грибкових процесів. Хоч зараз виробники і просочують матеріали спеціальними протигрибковими засобами, це не сильно подовжує термін життя лінолеуму, який постійно піддається впливу вологи. Також, на відміну від спіненої поверхні, повсть не здатний відновлюватися після різних точкових і механічних пошкоджень, тому до такого покриття слід ставитися з особливою увагою. Враховуючи свої негативні та позитивні якості, лінолеум з повстяним підставою ідеально підійде для спальних кімнат, віталень і дитячих, забезпечивши необхідну м'якість і тепло.

Висновок

На завершення хотілося б дати читачам важливий рада, який мало де можна зустріти. Лінолеум ділиться на три типи: побутовий, напівкомерційний і комерційний. Розрізняються вони по своїй довговічності, якості і, звичайно ж, ціною. Зазвичай люди для свого житла замовляють побутової вигляд, але багато майстра вам порадять, що варто брати напівкомерційний лінолеум — він дорожчий, але прослужить набагато довше свого дешевшого аналога, аж до 20 років. Правда, тут буде більше скуповуючи забарвлення, але для любителів однотонності це буде тільки плюсом.

Також при виборі лінолеуму зверніть увагу на колір і запах — якщо на покритті є сальний блиск і різкий запах хімії, то не варто купувати це, незважаючи на вигідну ціну. Коли Ви зупинилися на остаточному варіанті і зібралися його купувати, попросіть продавця показати документа на цей лінолеум. Там повинно бути зазначено, що товар вироблений на вимогу ГОСТ, інакше можна робити висновок про те, що перед нами неякісний товар. Будьте пильні та уважні, тоді від будь-якої покупки у вас залишаться тільки приємні враження!