Як називається лінолеум, який укладається як ламінат

Відносно новий матеріал, що поєднує в собі переваги обох вищезгаданих, і недавно з'явився на ринку, отримав назву модульного лінолеуму. По суті, застосовуваний матеріал той же, що і рулонний лінолеум, але випускається у вигляді прямокутних або квадратних планок розмірами 32.4×65.5, 16.3×98.0 і 49×49 см відповідно. У різних фірм-виробників розміри варіюються. Замки, на відміну від ламінату, не замикаються, а сідають на спеціальний клей, таким чином, стики між ламелями помітити практично неможливо.

Такий вид лінолеуму називається ПВХ плитка, вінілова плитка.

Відмінні риси

Багато хто задасть питання – якщо обидва матеріали укладаються в замок, то в чому тоді різниця між ними при експлуатації? Ламінат начебто товстіший і солідніше виглядає в сенсі міцності. Розберемося докладніше властивості нового матеріалу:

  • товщина лінолеуму складає від 2 до 6 мм, при цьому має 4 шари – клейова основа, декоративний шар з малюнком – імітація деревини, каменю, будь-якої текстури, захисний полівінілхлоридний шар, і лак, що надає лінолеуму глянсуватість або матовість;
  • не небезпечний для здоров'я людини і тварин з екологічної точки зору, відповідає в цьому сенсі ламінату, хоча останній зроблений з більш натуральних матеріалів (пресованого картону, відходів деревини);
  • хороші ізолюючі властивості полівінілхлориду, що не дає бруду проникнути в матеріал, проникнути в нього вологи (в тому числі і на місці стиків), що поєднуються з непоганою механічною міцністю і відсутністю розсихання по закінченні певного часу;
  • можливість застосування підлог з підігрівом, обумовлена стійкістю лінолеуму з ПВХ до деформації під впливом тепла;
  • шумоізоляція — на досить високому рівні, кроки по лінолеуму значно менше чути сусідів знизу, нечутно характерного цокота при ходьбі по ньому на підборах.


За результатами проведеної міжнародною комісією експертизи, згідно з Європейською класифікацією EN 685 модульним лінолеуму найвищої якості з вироблених, був присвоєний клас зносостійкості 43, означає, що наближаються до керамограніту властивості міцності. При покупці матеріалу слід звернути увагу на цей критерій, і брати матеріал саме з таким класом. Він не з дешевих – гідний лінолеум коштує в районі 1000-1500 рублів за квадратний метр, але окупає себе тривалим терміном служби і можливістю заміни окремих прийшли в непридатність фрагментів при наявності перерахованих вище достоїнств.

Якою буває

Підрозділяється по застосуванню на:

  • офісний – із збільшеною стійкістю до кроковим навантаженням або до водіїв, які їздять по ньому крісел, досить тонкий, не володіє великою мірою шумоізолюючими властивостями;
  • домашній – більш товстий і м'який, ніж комерційний варіант, що має шар ворсу в основі, дає кращі шумо - і теплоізоляційні властивості матеріалу.

Офіційна класифікація розбиває матеріал на три класи – побутової, напівкомерційний і комерційний.

За формою ламелей можна класифікувати на:

  • квадратні;
  • прямокутні.

Залежно від застосовуваної технології, замки на стиках можуть бути як самоклеючі, так і з наносяться на них клейовим складом.

Залежно від технології та матеріалу виготовлення, присвоюються різні класи пожежної безпеки: Г2, В3, РП2, Д2, Т2 і так далі, якщо кому цікаво, детальну інформацію можна знайти в інтернеті.

Товщина варіюється від 2 до 6 міліметрів, залежно від того, яке призначення матеріалу, той чи інший шар (підкладка, або захисний ПВХ) робиться товщі.

В чому особливості такого матеріалу

Більшість моделей даної категорії виробляється з полівінілхлориду, на відміну від рулонного варіанти, виробленого з пробкової муки, ПВХ, гуми або нітроцелюлози. Має меншу, ніж рулонний варіант, товщину (у останнього товщина в деяких випадках досягає 10 мм).

І останнє питання – навіщо взагалі укладати ламелі, якщо можна розкотити рулон? Відповідь проста – у разі механічного пошкодження поверхні, досить замінити її невеликий фрагмент, причому легко і швидко, замість того, щоб повністю замінювати рулон або придумувати якусь латку.