Укладання масивної паркетної дошки

Масивна паркетна дошка є одним з найбільш міцних матеріалів, які використовуються для обробки приміщень. Хоча зовні вона виглядає як паркет, дошка відрізняється від нього структурою, тому що виконана з масиву дерева. Даний виріб довговічне і стійке до механічних пошкоджень, тому є практичним. Укладання дошки відбувається на останньому етапі будівельних робіт. Щоб все було виконано правильно, потрібно знати техніку і нюанси монтажу.

Особливості укладання масивної паркетної дошки

Перед початком монтажних робіт, матеріалу слід відлежатися протягом двох днів. Виріб потрібно розмістити в жилому приміщенні на спеціальних підставках, а між дошками прокласти брусочки. Це необхідно, щоб матеріал не втратив свої властивості і форму після укладання. Так як дерево боїться підвищеної вологості, оптимальним є значення 35-65%.

Поверхня, на яку буде здійснюватися монтаж, повинна бути рівною, інакше підлога буде скрипіти. Всі наявні нерівності, тріщини та інші дефекти необхідно усунути. Допускається укладання на бетон і на дерев'яну основу.

Перед початком проведення робіт, основу потрібно підготувати. Необхідно його очистити і видалити весь сміття. Для вирівнювання бетонної поверхні можна скористатися сумішшю вирівнюючої. Якщо дерев'яне підставу скрипить чи воно нерівне, то дошки потрібно проциклевать і нанести шпаклівку. Гнилі дошки потрібно замінити.

Щоб замаскувати стики, монтаж потрібно проводити у напрямку падіння променів сонця. Для найкращої фіксації розбовталися мостини, необхідно закріпити саморізами.

Способи укладання масиву паркетної дошки

Є кілька варіантів укладання. Це:

 • бетонну основу — використовується стяжка і фанера або лаги;
 • дерево;
 • клейка основа;
 • на саморізи або скоби.

Укладання масиву дошки на бетонну підлогу

Бетонну основу підготувати до монтажних робіт дещо простіше. Спочатку потрібно прибрати пил і сміття. Якщо є невеликі тріщини, перепади висоти, досить буде залити підлогу вирівнюючим розчином. Після цього потрібно залишити розчин до повного висихання. Зазвичай це займає кілька днів. Так само потрібно перевірити яка вологість у підстави. Оптимальним є значення 6%. Якщо значення вище, то потрібна додаткова гідроізоляція.

Самим популярним варіантом є укладання на фанеру.

Етапи проведення монтажних робіт:

 • листи фанери слід розрізати на однакові квадрати розміром 500х500 мм;
 • на основу нанести клей, на який укласти підготовлені фанерні листи;
 • після цього їх потрібно зафіксувати за допомогою дюбелів;
 • наступний крок — укладання паркетних дощок;
 • для фіксації потрібно використовувати двокомпонентний клей;
 • через рівну відстань вироби додатково закріпити боковим кріпленням;
 • після закінчення монтажних робіт, поверхню підлоги потрібно очистити і злегка відшліфувати.

УВАГА! Якщо роботи були виконані з порушенням технологічних умов, то в подальшому це призведе до деформації всього покриття, а також до зміни кольору його волокон!

Другим спосіб укладання на бетонну підставу є — на лаги. Він не такий популярний, як перший варіант.

Поетапне виконання робіт:

 1. Спочатку слід підготувати лаги, до яких будуть кріпитися дошки. В якості лаг використовуються невеликі прямокутні бруски. Всі лаги повинні лежати рівно. Це необхідно контролювати будівельним рівнем. При необхідності потрібно або зменшувати висоту з допомогою рубанка або підкладати що-небудь під бруски.
 2. Бруски кріпляться до основи за допомогою саморізів. Якщо під підставою знаходяться комунікації, наприклад, труби водопроводу, то в цьому випадку, краще фіксувати лаги на клей або мастику. Відстань між брусками має становити максимум 500 мм.
 3. Щоб зробити підлогу тепліше, відстань між брусками можна заповнити утеплювачем.
 4. Зверху слід укласти гідроізоляційну плівку, яку закріплюють до лагів дужками.
 5. Останній крок — укладання масиву дошки.

ДОВІДКА! Укласти покриття можна і без спеціальної підстави, однак для цього поверхня повинна бути ідеально рівною. Такий варіант застосовується тільки для приміщень, що знаходяться на другому або вище поверхах.

Особливості укладання масиву паркетної дошки на дерев'яну підлогу

Перед тим як приступати до роботи, слід переконатися в тому, що старе підстава досить міцне. Після чого його потрібно відшліфувати і очистити. Якщо домогтися належного вирівнювання не вдається, то слід укласти поверх підстави листи фанери. Монтаж виконується в шаховому порядку. Так буде забезпечена додаткова міцність:

 • для фіксації виробу використовуються саморізи — максимально допустима відстань між ними повинна становити 20 см;
 • можна використовувати спеціальний склеювальний склад — клей наноситься за допомогою шпателя на основу, після чого рівномірно розподіляється по його поверхні;
 • після цього потрібно додатково зафіксувати виріб саморізами.

УВАГА! Склад потрібно наносити строго за розміром однієї дошки!

Коли проводиться стиковка, потрібно стежити за зазорами між дошками і стіною. Якщо воно велике, слід скористатися клинами.

Самий перший ряд укладається біля стіни, пазами до неї. Стики маскуються плінтусами.

Коли роботи закінчені, вся поверхня шліфується, а поверх неї наноситься захисне лакове покриття. Чим більше шарів буде нанесено, тим краще буде захист і сильніше блиск.

При дотриманні всіх технологічних вимог, підлога з масиву прослужить дуже довгий час. Він практичний, легко миється і виглядає дуже красиво і ефектно.