Лавка в лазню своїми руками

Якщо для споруди лазні застосовуються різні будматеріали, то аксесуари і меблі виготовляються з деревини. Лавки – важлива функціональна і декоративна складова інтер'єру кожної лазні. Лавки розташовані в приміщенні для відпочинку, передбаннику, парильні. Лавку можна купити вже готову, а можна спорудити самостійно.

Як зробити лавку в лазню самостійно

Перш ніж спорудити лавку, потрібно вибрати один з варіантів, який підійде саме для вас. Просто розміри і особливості конструкції крамниць будуть залежати безпосередньо від їх призначення, місця розташування та інших індивідуальних особливостей.

Основні види крамниць:

 1. Двоярусні. Ці полки зазвичай встановлюються в парильні. Лавки кріпляться до глухої стіни. Найчастіше споруджується кілька цих конструкцій.
 2. Триярусні. Монтуються в просторих приміщеннях. При цьому від верхньої полиці до стелі потрібно дотримуватися дистанцію не менше 1,3 м.
 3. Маленькі лавки без спинки. Застосовуються як підставки під ноги.
 4. Пересувні лавки. Найчастіше встановлюють в передбаннику.
 5. Широка полиця. Ідеальний варіант для невеликих приміщень.

Що для цього необхідно

Для виготовлення знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • бруси 55х55 мм;
 • дошка 55х650 мм;
 • вологостійкий клей;
 • саморізи;
 • електродриль;
 • пила;
 • шуруповерт;
 • шліфувальна машина.

Як правильно вибрати матеріал

Для банної меблів підходить не будь-яка порода деревини. Потрібно щоб дерево мало невисокою теплопровідністю, мало хорошу щільність, і було без тріщин. Тому лавки зазвичай робляться з липи, клена, дуба, вільхи та інших хвойних і листяних порід. Їх характеристики дозволяють використовувати дерев'яні вироби в умовах підвищеного температурного режиму.

Перед початком роботи потрібно познайомтеся з різними видами порід дерева:

 1. Береза. Досить важкий сорт, має щільність 700 кг/см3. Завдяки цьому не накопичує вологу. Має середню теплопровідність. З-за хорошою в'язкості не піддається деформації під час коливань температур, матеріал легко обробляється. Якщо в парильні встановлені лавки з берези, то буде потрібно гарна вентиляційна система.
 2. Меблі з модрини зможе прослужити дуже довго, але вартість матеріалу досить дорога.
 3. Сосна. Найбільш доступна за вартістю. Для складання полиць бажано використовувати високоякісні бруси: без синяви і смолистих кишень. Матеріал має середню щільність. Під час тривалих температурних коливань тріскається і деформується.
 4. З липою дуже зручно працювати, при цьому під час нагрівання цей сорт дерева починає виділяти корисні речовини.
 5. Меранті. Має червонуватий відтінок, щільність 650 кг/см3. Завдяки своїй щільності, деревина нагрівається і добре витримує різкі температурні перепади. Деревина гладка, не майже без сучків, досить проста в обробці.
 6. Лавки з дуба прикрасять будь-яку лазню. Це найкращий вибір для тих, хто зможе собі дозволити витратити чималу суму на оформлення банного приміщення. Вироби з дуба дуже привабливі і довговічні.
 7. Клен під дією температури не тріскається, має невисоку теплопровідність.
 8. Дерево Абаши тривалий час зберігає свою текстуру і колір. Це ідеальний матеріал, але за вартістю досить дорогий.
 9. Осика недорого коштує і має привабливий зовнішній вигляд. Однак у цієї породи дерева існує один значний недолік — через певний час бруси починають всередині загнивати.

Увага! Лавки в парилку зазвичай роблять з листяних порід. При підвищених температурних режимах хвоя виділяє смолу. Для мийної найкращим вибором вважається хвоя і вільха, оскільки під дією вологи ці сорти дерева стають тільки міцніше.

Як правильно зробити заміри і креслення

Полку, яка знаходиться в парилці, найчастіше має дві конструктивні частини: настил і раму. Зазвичай полиці споруджують багаторівневими, це досить зручно, оскільки гаряче повітря піднімається вгору, так є можливість вибрати, на якому рівні париться, зверху, де гаряче повітря, або знизу, де більш прохолодно.

За габаритами лавки вибираються з урахуванням розміру приміщення.

Найчастіше вибирають наступні габарити:

 • ширина полиці – 70-100 см;
 • ширина нижньої полиці – не менше 45 см;
 • довжина – 165-190 см;
 • нижня лавка зобов'язана розташовуватися на висоті від рівня підлоги не менше ніж на 35 см;
 • верхня лавка зобов'язана розташовуватися на відстані до стелі не менше ніж на 125-130 см (це відстань дасть можливість парильника використовувати віник, без ризику отримати травму);
 • крок між поверхами полиць 50-70 див.

Важливо! Попередньо намальовані схеми і креслення зможуть допомогти визначити оптимальні варіанти крамниць і їх розстановку.

Наприклад, якщо приміщення має досить великі розміри, то можна облаштувати триярусні лавки. Верхній ярус може бути трохи довше нижнього. Також можуть бути знімні конструкції, вони найкраще підходять для маленьких приміщень.

Встановлювати полиці потрібно біля стіни, яка не має отворів і вентиляційних отворів. Неодмінно потрібно дотримуватися безпечної дистанції між лавкою і пічкою-кам'янкою. Найчастіше встановлюють лавки навпроти один одного.

Важливо! Під час встановлення лавок під ними потрібно залишати деякий простір для циркуляції повітря та зручності прибирання.

Як зібрати лавку: покрокова інструкція

Процес складання лави своїми руками наступний:

 1. Спочатку потрібно розпиляти бруси на необхідні частини (4 частини по 60 см для ніжок, 2 частини по 70 см для вертикальних перегородок).
 2. З нарізаних елементів збираються П-подібний каркас.
 3. Після цього потрібно нарізати рейку необхідного розміру (для зручного знаходження на полиці, краще всього відміряти довжину не менше 150 см).
 4. Далі набивають підготовлені частини брусів на дошки.

Під час складання полиць неодмінно між рейками треба залишати щілини в 1 см, це потрібно для сходу конденсату і просихання полиць після завершення прийняття процедур. Для кращої стійкості полиць можна виконати обв'язку рейками, які залишилися після спорудження лавок.

Обробляти полиці якимись хімічними складами заборонено (фарбувати, лакувати), оскільки експлуатація меблів передбачає контакт дерева з шкірою при підвищеній температурі. Існує чимало фото в інтернеті, на яких показані различныемодели лавок в баню.

Спорудивши самостійно лавки, можна бути повністю впевненим у якості використовуваного матеріалу. При цьому розміри і обрана конструкція ідеально підійдуть до інших банних аксесуарів і впишуться в дизайн будь-якого приміщення, оскільки меблі виготовлені за власними вимірами.