Чи можна включати спліт-систему взимку

Не багато знають, але більшість моделей кондиціонерів і спліт-систем можна з успіхом використовувати навіть в зимовий період. Дотримуючи певні правила експлуатації, можна сміливо включати прилад для охолодження або опалення кімнати.

Можливість використання спліт-системи для обігріву

Більшість моделей кондиціонерів мають можливість виробляти обігрів кімнат у квартирі. Але рівно до тих пір, поки на вулиці не настануть морози. Після того як температура опускається значно нижче нуля, масляниста рідина, що знаходиться у зовнішньому блоці і забезпечує роботу пристрою, загусає. Це призводить до зниження ККД системи кондиціонування, а іноді навіть виведення її з ладу.

Обігрів — одна з функцій кондиціонера

Важливо! Якщо необхідно обігрівати квартиру в морозні дні, потрібно придбати таку модель кондиціонера, в технічних характеристиках якого зазначено, що він може бути використаний в зимовий період.

Зазвичай такі моделі працюють на обігрів до 20–25 °С.

Дорогі спліт-системи мають особливу будову і відрізняються способом монтажу. Саме тому вони можуть працювати навіть при дуже низьких температурах на вулиці взимку. Однак є кілька нюансів, які можуть відвернути людини від придбання такого обладнання. До них відносяться:

 • висока ціна;
 • складний пристрій механізмів;
 • важкий ремонт при поломках;
 • необхідність регулярного включення приладу, щоб не зіпсувалися мастила і вузлів конструкції.

Крім того, нестійкі російські зими можуть призвести до поломки пристрою. З-за різкого перепаду температур і зміни навколишнього оточення система перестає виконувати свої функції і ламається.

Додаткове обладнання

У магазинах, що спеціалізуються на продажі техніки, можна придбати додаткове обладнання, яке дозволить сміливо включати прилад в зимовий період, навіть при мінусових температурах.

До спеціальних додатків відносяться:

 • деталі, які зменшують обертання вентилятора в зовнішньому блоці;
 • блок тепла, що підвищує рівень теплоти фреону;
 • обігрів водостоку і нагрівач дренажного отвору.

Важливо! Всі ці доповнення можуть бути встановлені на будь-який кондиціонер. Вони дозволяють приладу працювати в зимовий період і не ламатися від перепаду температур.

При цьому немає необхідності потім знімати їх на період літніх теплих днів.

Зимовий використання кондиціонерів

 • Перед включенням пристрою слід переконатися, що в даній моделі передбачено режим обігріву. Ретельно прочитайте інструкцію. Там буде сказано і про межах температурного режиму, в яких можна використовувати кондиціонер.

Важливо! Зазвичай використовувати режим обігріву можна до -5 °С. Однак слід самостійно оцінити погодні умови за вікном і вирішити, чи безпечне таке включення.

 • В режимі сильних морозів не варто вдаватися до допомоги кондиціонера замість обігрівача. Перепад температур призведе до виведення з ладу пристрою.
 • Допускається включення конструкції і на охолодження, наприклад, коли взимку в квартирі нещадно топлять батареї. Але в цьому випадку також низькі негативні температури можуть вплинути на збереження конструктивних частин пристрою.
 • Пропонований зимовий комплект нагрівачів і блоків тепла, звичайно, поліпшить ситуацію, але не зможе повністю гарантувати захист від поломки. В процесі зимової експлуатації може виникнути так званий гідроудар. Це призведе до «загибелі» кліматичної системи і довгому її відновленню в подальшому.

Кондиціонер — це дуже корисна і функціональна річ в будинку. Він забезпечує комфорт і затишок, відрізуючи нас від зовнішнього світу і природних катаклізмів. Гарне охолодження влітку і тепле повітря, що овівається у прохолодні осінні дні, — іноді це саме те, чого так не вистачає.