Скільки років можна безпечно користуватися мікрохвильовкою

Мікрохвильова піч — невід'ємний атрибут сучасної кухні. Більшою чи меншою мірою її використовують в кожному будинку. Простота в користуванні, компактність, практичність і економія часу сприяли їх популярності. Якщо одні з нас використовують мікрохвильовку тільки для швидкого розморожування заморожених продуктів і розігрівання їжі, то для інших — вона звична помічниця у приготуванні найрізноманітніших страв, включаючи випічку. Особливо це стосується власників пристроїв з безліччю функцій, які освоїли нюанси приготування їжі в мікрохвильовій печі.

При цьому ставлення до цього кухонного приладу дуже неоднозначно. Вчені сперечаються з приводу шкоди, яку заподіює мікрохвильовка людині. Він може виявлятися в безпосередньому впливі на що знаходиться поблизу працюючої печі людини і через вплив на продукти, що піддаються надвисокочастотним випромінюванням. Безпосереднє значення в цьому питанні має стан устаткування і строк його експлуатації. Від цих факторів у великій мірі залежить наша безпека.

Від чого залежить термін безпечного використання приладу

Відзначимо основні фактори, що впливають на нешкідливе використання.

Експлуатація та догляд за правилами

Обов'язковою умовою безпеки є дотримання встановлених правил експлуатації печі і належного догляду за нею. Це стосується дрібних і габаритних, соло і багатофункціональних пристроїв. Вимоги по догляду та експлуатації для всієї цієї техніки єдині.

Важливо! Виробники стверджують, що правильна експлуатація і регулярний догляд за домашньою технікою значно подовжують термін безпечної експлуатації.

Перевірений бренд

Чимале значення має бренд. Відомі виробники, піклуючись про свою репутацію, запускають у виробництво тільки надійні моделі. При цьому вони використовують безпечні матеріали, здатні забезпечити тривалий період безаварійної експлуатації. Це не відноситься до недорогої техніки азіатських марок.

Внутрішнє покриття

При купівлі мікрохвильової печі варто уважно поставитися до її внутрішньому покриттю.

Кераміка

Важливо! Хорошими характеристиками володіють вироби з покриттям з кераміки і біокераміки.

Їх відрізняє ідеально напилювану поверхню, за якою легко доглядати. Вона легко миється, не реагує на промені, безпечна при готуванні страв, що вимагають тривалої термообробки. Таке покриття сприяє збереженню корисних якостей продуктів.

Недоліком печі з керамічним покриттям є висока ціна. Слід уникати пошкоджень механічного характеру, так як у порівнянні з металом цей матеріал більш тендітний.

Нержавіюча сталь

Довідка. Найвищі температури та їх перепади протягом тривалого часу приготування продуктів витримує камера з нержавіючої сталі.

Термін її експлуатації відрізняється тривалістю. Проте догляд за поверхнею камери з нержавіючої сталі більш клопіткий. До неї прилипає і погано відмивається жир. Догляд потребує застосування спеціальних засобів для очищення. З часом нержавійка тьмяніє.

Емаль

Довідка. Оптимальним варіантом з точки зору собівартості є термостійка емаль.

Вона легко миється, добре переносить температурні перепади (за винятком тривалого впливу високої температури).

Якщо ви маєте намір придбати піч з функціями конвекції і гриля і достатнім набором функцій за оптимальною ціною, цей варіант покриття найбільш підходящий. До числа недоліків слід віднести невисоку стійкість до подряпин, неготовність витримувати високі температури протягом тривалого періоду приготування страви і невеликий термін служби.

Скільки років можна користуватися мікрохвильовкою без побоювань

Важливо! Різні виробники техніки гарантують нам безпечну роботу техніки протягом від двох до десяти років.

Середній термін безпечної служби печі визначається на рівні 6 років. Він залежить від надійності придбаної вами мікрохвильовки, її стану та дотримання вами правил експлуатації.

Є різні способи перевірки, наскільки сильний вплив надає використовувана вами мікрохвильовка. Найпростіший з них такий: поставити в піч склянку холодної води.

При включенні потужності на рівні 700-800 ват вода повинна закипіти протягом 2 хвилин. Якщо цього не сталося, пічка працює небезпечно, пропускає хвилі назовні, завдаючи шкоди знаходяться поруч людей.

Підтвердженням цього також є нагрівання дверцят печі. Найбільш надійний спосіб перевірки — детектор НВЧ-хвиль.

Як дізнатися термін використання різних моделей

Наскільки можна довіряти безпеки купується мікрохвильовки, слід поцікавитися при покупці. Орієнтуватися потрібно на представлений виробником термін експлуатації товару. Чим більше такий термін, тим довше ми застраховані від шкідливих наслідків, викликаних застосуванням несправного обладнання.

Звертайте увагу на термін гарантії. Зазвичай на СВЧ-печі він становить від 1 до 3 років. Чим він триваліший, тим довше не доведеться нести фінансові витрати на ремонт техніки. Термін гарантії вказується в технічному паспорті на обладнання, який зобов'язаний видати продавець.

Можна користуватися приладом після закінчення зазначеного терміну служби

Термін служби агрегату закінчився, а прилад залишається в робочому стані? Потрібно позбавлятися такої техніки? Ні, не потрібно. Продовжуйте користуватися нею, якщо до цього правильно використовували мікрохвильовку.

Правила використання, що продовжують термін служби

Враховуючи вплив випромінюваних пічкою хвиль на наш організм, слід дотримуватися наступних правил:

  • Уникати перебування у безпосередній близькості до приладу під час його роботи.
  • Не експлуатувати несправну або має пошкоджений корпус піч.
  • Не надто захоплюватися приготованими в мікрохвильовці продуктами, особливо пройшли тривалу обробку.
  • Стежити за тим, щоб вентиляційні отвори не перекривалися перебувають на печі предметами або безпосередньою близькістю деталей меблів або інтер'єру.
  • Не використовувати металевий посуд або посуд з металізованими елементами або малюнком.
  • Не включати піч з камерою, в яку не поміщений продукт. Або якщо обсяг продукту становить менше 200 р.
  • Не варити яйця в шкаралупі! А перед приготуванням яєць без шкаралупи або інших продуктів в оболонці проколоти оболонку щоб уникнути вибуху.
  • Встановлювати піч на рівній поверхні на висоті від 90 см вище підлоги. Відстань між задньою стінкою і меблями або стіною повинна становити від 15 см. А до краю поверхні, на якій розміщена мікрохвильовка, не менше 10 див.

Дотримання перелічених правил дозволить продовжити термін безпечної експлуатації піччю.