Скільки міді в мікрохвильовці

В даний час на мідь існує чималий попит. В більшості точок прийому кольорового металобрухту за кілограм готові платити близько 300 рублів. Крім сказаного, вона може бути використана і в інших цілях. Але де її взяти, запитаєте ви? Одним з варіантів є розбір старої мікрохвильовки.

Є мідь в мікрохвильовці?

Багато споживачі просто впевнені, що за винятком дроти живлення, в мікрохвильовій печі відсутні інші деталі, що містять цей метал. А як же тоді працює побутове пристрій? Правильно — ніяк. І, зважаючи сказаного, позначене думка є помилковою. В реальності різноманітні проводки і двигун все ж містять мідь, і саме вони забезпечують стабільну і безперебійну роботу побутового пристрою.

Де шукати мідь в мікрохвильовій печі?

Для початку вам буде потрібно взяти викрутку для розбору пристрою. На першому етапі знімаємо задню панель і двері, після чого здадуться всі нутрощі побутового приладу. Там ми побачимо кілька невеликих трансформаторів (котушок), а також дрібні проводки, і пропелер, що складається з нержавіючих лопатей і мідної котушки.

Але основна частина заповітного металу розташована переважно в трансформаторі, який в більшості і формує вартість мікрохвильовій печі.

Для чого потрібна мідь в мікрохвильовці

Як згадувалося вище, трансформатор — це основна деталь, без якої піч просто не буде працювати. Крім сказаного, невід'ємною частиною є і дрібні деталі, що містять мідь, а саме проводки і плати, що забезпечують працездатність таймера і загальної панелі керування пристроєм.

На замітку! Даний метал дає можливість виставити потрібну температуру нагрівання їжі і його тривалість, а також застосовувати опції (залежно від придбаної моделі).

Як використовувати мідь зі старої мікрохвильовки

Насправді витягнутий метал та деталі, отримані в процесі розбору мікрохвильовій печі, можуть бути застосовані повторно, і знає майстра явно не будуть залежуватися на запорошених полицях.

Насамперед слід з'ясувати стан трансформатора, що містить мідь. Якщо він є робочим, то його можна використовувати при ремонті інший печі, або спробувати продати скупникам подібних речей на місцевому ринку. А також цю деталь можна зберегти на випадок поломки наступній придбаної мікрохвильовки. Якщо він неробочий, кращий варіант – використовувати мідь з нього.

Метал, який ми шукаємо також можна використовувати в різних цілях. Це залежить від ваших власних уподобань. Розглянемо найкращі варіанти.

Вторинне застосування

У випадках, коли трансформатор знаходиться в неробочому стані, його можна розібрати, і отримати пристойний згорток кольорового металу (близько 500 грам). Але де його використовувати? Ось декілька варіантів вторинного застосування видобутої міді:

  • З вилученого металу можна створювати різноманітні вироби (на любителя).
  • Використовувати його в якості мотузки для сушіння білизни (проводки недостатньо товсті, тому потрібно скрутити їх в кілька шарів).
  • Мідні проводки стануть корисними в господарстві. Наприклад, їх можна використовувати при підв'язці огірків, помідорів та інших рослин.
  • Автолюбителі зможуть застосувати мідний дріт в своїх цілях. Скрутити кільця, розмістити на них гайки або шайби, а після розмістити на видному місці у гаражі. Цей спосіб зберігання досить зручний, оскільки можна розсортувати деталі за розміром, і в разі необхідності не шукати підходящу за кілька хвилин.

Чи можна здати мідь в пункт прийому металобрухту?

Так, така можливість існує. Розібравши всі деталі, ви отримаєте близько 700 грамів міді. А якщо очистити дрібні проводки і шнур живлення, то цифра збільшиться до 800 грам. Плюс сама піч виготовлена з металу, який також приймають, і склавши разом і корпус, ви зможете виручити близько 300-350 рублів.

На замітку! Разом з міддю можна здати і залізний корпус мікрохвильовки. Це значно збільшить суму.

Все буде залежати від моделі техніки і її габаритів.