Акустичний кабель для колонок — як вибрати перетин?

Як би це дивно не звучало, але купити акустичний кабель для колонки не найпростіша справа. На ринку їх величезна кількість і придбати їх можна практично в будь-якому магазині з аудіотехнікою. От тільки перш, ніж купувати, оцініть свою платоспроможність. Визначте наскільки якісні ці самі дроти. Перед покупкою вивчіть виробника товару, а також технічні характеристики. Більшість людей купують дроту для акустики не замислюючись, мовляв вони підійдуть під будь-яку систему. Але це абсолютно невірно. Подібний вибір — заняття не з простих, і підходити до нього потрібно відповідально.

Як вибрати акустичний кабель?

Вибираючи для своєї акустики аудіокабель грунтуйтеся на наступних правилах:

  • Якщо ви купуєте недорогі колонки, то не думайте, що провід у них буде відмінної якості.
  • Якщо виробник популярний і відомий, всі комплектуючі, в тому числі і аудіокабелі правильно підібрані.
  • У якісного проводу завжди широке розтин, тільки так він зможе пропускати достатньо струму.
  • На поверхні повинно бути лакове покриття, це оберігає від короткого замикання.
  • Звучання не повинно ставати гірше: якщо провід хорошої якості і звучання буде добре.
  • Провід повинен володіти середнім за значенням опором, чим менше показник опору, тим якіснішим буде звук.
  • Слід пам'ятати, що краще аудіокабелі з міді. Зазвичай вони складаються з двадцяти мідних проводів. Кожен окремо ізольований і всі вони зібрані в одну систему. З-за того, що діаметр кабелю маленькі, то він має невеликий опір. Це дає можливість передавати сигнал з великою швидкістю, не втрачаючи якості.
  • Великий діаметр проводу слід брати тільки, якщо він не довше трьох метрів.

Як підібрати переріз кабелю?

Кожен володар акустичної системи, рано чи пізно задається питанням: який кабель краще? Якою повинна бути величина перерізу кабелю? Тут все залежить від потужності, яка буде передаватися. Чим вище планується передавати потужність, тим вище повинна бути величина перерізу. Опір чинить значний вплив на передачу сигналу.

Це можна пояснити тим, що у багатьох колонок низьке значення імпедансу. Можна провести експеримент. Для цього подсоединим до колонки з опором вісім Ом акустичний кабель у якого опір один Ом. Навантаження буде дорівнює сумі двох показників. Значення струму і потужності падають. Щоб потужність була потрібного значення, потрібно щоб опір становило не більше п'яти відсотків імпедансу, якщо використовуються високі частоти, а коли низькі, то не більше десяти відсотків.

Ідеальним можна вважати той провід, переріз якого відповідає певним показникам і він купується під певну систему. Якщо кабель не відповідає характеристикам, потрібно підбирати інші показники перерізу. Найбільш поширеними можна вважати кабелі з перетином від 2.5 до чотирьох міліметрів.

Як бачите, нічого складного в підборі перерізу не існує. Керуйтеся правилом, що для більш довгого проводу потрібна більш високу перетин. А найбільш поширена — 2.5 міліметра. Від нього й треба починати підбір більше відповідного кабелю для вашої акустичної системи.