Фільтр для колонок своїми руками

Для початку потрібно розібратися в цілях даного діяння, бо зараз можна знайти динаміки на абсолютно будь-який бюджет. Але чи вони стоять своїх грошей, щодо якості – питання риторичне. У початківців музикантів діяльність часто вимагає більш якісного, іноді хоча б коректного звучання акустики. В цьому випадку можна спробувати створити власний фільтр для колонки.

Що необхідно знати для створення фільтра в колонці

В першу чергу – пристрій акустичної системи і загальні положення:

  • Людина може чути коливання частот від 16 до 20000 Гц, більш високі частоти відтворюють менш габаритні динаміки, а низькі – сабвуфер.
  • Якісна акустична система повинна складатися з двох і більше динаміків високих і середніх частот (колонка) і одного — низьких (сабвуфер).

Також варто виділяти види АС:

  1. моно (один канал подачі звуку);
  2. стерео (Два канали подачі звуку);
  3. багатоканальна подача звуку (в основному 5 колонок, 1 саб розставлені в різних частинах території).

Фільтр необхідний при використанні стерео і багатосмугових АС, наприклад, де один динамік ВЧ, а другий РАХ. У разі підключення без фільтра ВЧ динамік просто не витримає більш низьких частот і вийде з ладу. У випадку більш схожих за параметрами динаміків фільтр служить розподільником частот потрібну смугу.

Як зробити фільтр для колонок своїми руками покроково

Для виготовлення фільтра дотримуйтесь інструкції.

  1. Виробляємо розрахунок компонентів. Для цього використовуйте калькулятор для розрахунку параметрів складових елементів (котушок, конденсаторів тощо), наприклад, «Crossover Elements Calculator».
  2. Після розрахунку обираємо конденсатор на потрібний параметр або ж збираємо з декількох в один, паралельно з'єднаний блок (намагайтеся підбирати не надто різні конденсатори). За розрахунками параметрів індукції (у тому калькуляторі) самостійно намотуємо котушку (діаметр мідної ліски, діаметр стрижня, кількість витків буде зазначено).
  3. Далі шукаємо потрібну схему, в залежності від того, яка кількість динаміків з потрібними частотами вам потрібно.
  4. Підключаємо котушку і конденсатор згідно зі схемою і вашої АС.

Тепер можна слухати якісний, відфільтрований звук, і пишатися фільтром, зробленими власноруч.