Як вибрати ламінатор

Вирішивши купити ламінатор необхідно розібратися з його основними характеристиками, щоб зробити виважений і раціональний вибір.

Особливості вибору ламінатора

Процес ламінування застосовується в офісній роботі, на підприємствах оперативної поліграфії. Тобто, у тих місцях де є постійний обіг документації. Деякі люди знайшли застосування цього пристрою навіть у домашніх умовах.

Розвиток підприємництва в нашій країні призвело до бурхливого зростання цього сегмента ринку. На ньому можна зустріти пристрої різного призначення і цінової категорії.

Краще відразу розібратися які існують особливості вибору цього приладу. По-перше, треба пам'ятати про те, що існують рулонні і пакетні вироби. По-друге, їх розрізняють за технологічними властивостями — гарячі і холодні. Здебільшого, працівники офісів або підприємств оперативної поліграфії намагаються вибирати обладнання рулонного типу. Вони забезпечують необхідну продуктивність в ламінуванні документів.

До достоїнств пакетних ламінаторів відносять:

  • настройка швидкості ламінування;
  • регулювання температури на валу;
  • є можливість зворотного руху вала (реверс);
  • висока продуктивність і експлуатаційна надійність.

Пристрої цього типу легко справляються з обробкою аркушів паперу формату А4. Слід зазначити, що з управлінням цього агрегату впорається навіть людина, яка бачить його в перший раз.

Влаштування рулонного типу найчастіше використовують для роботи з листами формату більше ніж А4. З його допомогою обробляють афіші, рекламні оголошення тощо

До безперечних достоїнств цього пристрою відносять наступні:

  • виконання ламінування з двох сторін;
  • можливість здійснення тиснення за допомогою фольги;
  • низька вартість витратних матеріалів;
  • висока продуктивність, яка дозволяє забезпечити випуск великих тиражів.

Такі пристрої відрізняються високою вартістю і найчастіше їх встановлюють у друкарнях.

Як вибрати ламінатор для будинку

Вибрати пристрій для домашнього використання не складно. Для домашніх умов цілком підійде саме простий прилад, який може управлятися з застосуванням однієї кнопки.

Щодо класу пристрою, має сенс звернути увагу на ламінатор пакетного типу. Причому не особливо важливо буде він використовувати нагріваються пластини або вали.

Також, не особливо важливий регулятор температури. Не грає особливої ролі механічне або електронне управління приладом. Треба враховувати те, що використання останнього грає на підвищення ціни пристрою.

При виборі ламінатора для домашнього використання потрібно звернути увагу на корпус приладу. Він повинен не тільки мати привабливий дизайн, але і не піддаватися зайвому нагріванню. Якісно виконаних корпус захистить домочадців від випадкових опіків. До речі, для домашніх умов має сенс купувати прилад, оснащений опцією автоматичного вимикання. Тобто, по завершенні роботи, можна бути впевненим у тому, що через кілька хвилин він відключиться від мережі і переключиться в режим очікування.

Пристрої, які застосовують в домашніх умовах, як правило, розраховані на використання плівки товщиною від 80 до 125 мкм. Такої товщини цілком вистачає для захисту документа від дії вологи або пилу, але вони не відрізняються міцністю при механічному впливі. Частіше всього будинку застосовують ламінатори для захисту фотографій, дитячих малюнків, грамот та інше і тому немає сенсу купувати прилади, які можуть працювати з плівкою більшої товщини.

Важливо! Не варто використовувати ламінатор для захисту офіційних документів, наприклад, свідоцтва про присвоєння ІПН або документів, пов'язаних з реєстрацією шлюбу. Державні організації визнають їх недійсними.

Для домашнього використання не має сенсу розглядати придбання ламінатора рулонного типу. Вони ефективні тоді, коли потрібно забезпечити обслуговування великих тиражів.

Ламінатор А4 — який вибрати?

Необхідно керуватися розумінням того, що саме буде оброблятися і в якому обсязі. Якщо мова йде про невеликому ресторані, де ламінатор буде використовуватися при обробці меню, то цілком вистачить пакетного пристрою з невисокою продуктивністю.

Якщо мова йде про обробку інструкцій з експлуатації одного форма А4, наприклад, на заводі, то доцільно розглядати установку рулонного пристрою. Іншими словами, необхідно зрозуміти тиражність і тип оброблюваної поліграфічної продукції.

Як вибрати ламінатор для офісу

Вибір пристрою для застосування в офісних умовах трохи складніше, але існує просте правило — економити на придбанні пристрою недоцільно. Якщо його використовувати в граничних режимах, то він просто вийде з ладу, або буде гальмувати виконання процесів.

Як вже зазначалося на ринку офісної техніки присутні два типи пристроїв — пакетні і рулонні. Велика частина компаній воліє купувати пакетні ламінатори. Рулонні, найчастіше застосовують в друкарнях, в яких обробляють великі тиражі або аркуші формату більш ніж А4. Для роботи в офісі доцільно купувати пристрій оснащене реверсом. Всі справа в тому, що в ході обробки, аркуш паперу може накрутити на вал. Це може привести до поломки приладу. Реверс (зворотний рух валу) дозволяє повернути загнутий лист в зворотне положення.

Для компаній з невеликим обсягом оброблюваних документів, має сенс розглянути можливість придбання пристрою з внутрішнім розігрівом робочого вала. Він необмежений у часі роботи і це є його перевагою для офісної роботи.