Ламінування паперу в домашніх умовах без ламінатора

У повсякденності людям дуже часто доводиться використовувати різні документи. На жаль, далеко не всі з них виконані з щільної і якісного паперу, мають кожух або чохол, попереджає їх пошкодження. У цих випадках на допомогу приходить ламінування. Тобто покриття пластиковою оболонкою паперового листа, що дозволяє зробити повсякденне носіння таких документів більш безпечним. Це позбавляє їх власника тривоги про збереження і зовнішньому вигляді потрібних паперів. Проте буває так, що ламінувати потрібно щось дуже терміново, а спеціального обладнання для цього немає під рукою. Це не страшно! Захисну оболонку можна зробити навіть без ламінатора.

Далі буде розглянуто кілька нескладних способів, що дозволяють провести ламінування самостійно підручними засобами.

Матеріали для ламінування

Перед тим як перейти до процедури ламінування в домашніх умовах, слід розглянути необхідні матеріали, якими необхідно запастися перед роботою.

ДОВІДКА! Матеріали підбираються в залежності від способу ламінування, який буде обраний.

Файл

Один з найпростіших способів — це ламінування з використанням звичайного канцелярського файлу. Цей спосіб самий бюджетний, він вимагає лише наявності праски, аркуша паперу і, власне, файлу.

Плівка для ламінування

Можна використовувати спеціальну плівку для ламінатора. Вона зазвичай продається в упаковках по 100 штук, не відрізняється дорожнечею і буває на прилавках майже будь-якого господарського або канцелярського магазину.

ДОВІДКА! Плівки розрізняються між собою по товщині, яка вимірюється в мікронах. Діапазон вибору плівок досить великий: від 77 до 200 мк, де 75 — сама тонка, а 200 — найбільш щільна плівка.

Складно підказати, яку плівку вибрати. Багатьом подобаються ті, що «тонша». Подивіться на ті папери, які вже покриті таким захистом. Це допоможе зрозуміти, якою шар ви хочете отримати.

Сама по собі плівка являє собою своєрідний «кишеню», сторони якого можуть з'єднуватися або вертикально, або горизонтально. Усередині є тонкий шар клею, при нагріванні він і приклеює плівку до паперу.

Додаткові матеріали

  • Для закріплення захисного шару необхідний праска.
  • Не можна буде обійтися і без ножиць і лінійки.

Як замінувати текст будинку без ламінатора

Незважаючи на велику кількість видів проведення цієї процедури в домашніх умовах, всі вони робляться приблизно по одній інструкції, де можуть мінятися місцями лише вихідні матеріали.

  • Береться домашній праска, який потрібно довести до його середньої температури.

ВАЖЛИВО! При нагріванні слід бути дуже уважними, оскільки в разі перегріву великий ризик зіпсувати як плівку, так і сам документ.

  • Потрібний документ розташовується між частинами кишеньки плівки.
  • Від кута, де з'єднуються половинки, акуратно проглаживается вся поверхня, розтираючи з'явилися бульбашки.
  • В процесі «наклеювання», під дією температури, якщо плівка була матовою, то вона повинна придбати прозорість і стати твердою на дотик.
  • Якщо ви розжарили праска не занадто сильно, то він не прилипає у процесі пластику. Тим не менш, щоб уникнути псування матеріалів рекомендується використовувати в якості прокладки аркуш паперу.
  • Якщо в процесі ламінування утворився міхур з повітрям, його можна спробувати зігнати звичайною сухою ганчірочкою.