Як користуватися ламинатором

Ламінування — це процес покриття паперових файлів і документів пластиковою захисною плівкою. Після такої процедури документ не порветься і не намокне від випадково пролитої рідини. Ще кілька років тому ламінатори були рідкістю. Вони користувалися популярністю тільки в друкарнях або великих компаніях. Зараз у продажу можна знайти ламінатори простих конструкцій. Тому використовувати обладнання доводиться навіть в домашній обстановці.

У цій статті ми докладно розповімо, як користуватися ламинатором.

Підготовка до роботи ламінатора

Для роботи необхідно переконатися в готовності пристрою до процесу.

Як зарядити ламінатор

Якщо ваша модель ламінатора працює на акумуляторі, то перед ламінуванням важливо зарядити його. Для цього слід підключити кабель живлення спочатку до обладнання і тільки потім в розетку.

Про процесі зарядки свідчить гарячий індикаторний світлодіод.

Довідка! За стандартом в процесі заряджання індикатор світиться червоним світлом, а після завершення заряджання його колір змінюється на зелене.

Може бути й інша індикація, тому для уточнення рекомендуємо вам подивитися цю інформацію в керівництві користувача.

Як включити обладнання і підготувати пристрій до роботи

Перед тим як вставляти папір в пристрій, необхідно перевірити наявність плівки в спеціальному відсіку. Зазвичай він відкривається після пересування засувки на корпусі. Якщо у вас не виходить відкрити відсік, то, швидше за все, пристрій ще не охолов. Тому засувка блокується приладом в цілях вашої безпеки.

Увага! Настійно рекомендуємо використовувати для зарядки оригінальне пристрій з комплекту. Якщо ви будете застосовувати інший кабель для зарядки, то акумулятор може через деякий час вийти з ладу.

Перед ламінуванням необхідно натиснути кнопку включення і почекати кілька хвилин. У деяких моделях передбачається індикація, яка повідомляє власника про те, що прилад розігрівся і готовий до роботи.

Як правильно ламінувати

 • Завантажте необхідну кількість ламінуючої плівки в обладнання.

Рада! Якщо ви не знаєте точної довжини плівки для завантаження, то цю інформацію можна уточнити в інструкції з експлуатації (вона йде в комплекті з приладом).

 • Увімкніть прилад та зачекайте кілька хвилин, щоб він розігрівся. Якщо ваш пристрій працює в автоматичному режимі, то потрібно почекати, поки загориться відповідний світлодіод.
 • Обріжте лист у відповідності з необхідними розмірами. Обов'язково робити цю операцію до ламінації.

Важливо! Після ламінування обрізку папери проводити вкрай не рекомендується, тому що шар паперу буде відкритим. Цей шар може порватися або намокнути, і тоді ламінування не буде виконувати свою функцію.

 • Просуньте папір в слот для ламінування, потім трохи підштовхніть його, щоб машина могла самостійно взяти папір. Після цього поверніть перемикач для подачі. Тепер почнеться процес ламінування.
 • Обов'язково дочекайтеся закінчення процесу! Ні в якому разі не переривайте подачу на середині аркуша! Це загрожує пошкодженням об'єкта ламінування.
 • Коли ви побачите, що вийшов другий край документа, можна вимкнути подачу і функцію нагрівання на пристрої. Тепер можна відрізати ламинаторную плівку з допомогою ножиць або канцелярського ножа.
 • Далі треба обрізати плівку по краях елемента, який ви ламинировали. Обов'язково відступайте від нього на 3-4 міліметра. У такому разі папір точно буде захищена від вологи і пилу.

Важливо! Прилад слід зберігати так, щоб виключити можливість доступу дітей, так як він відноситься до групи пожежонебезпечних.

Додаткові рекомендації

 • Якщо ви зовсім недавно придбали обладнання для ламінування, то дуже важливо попрактикуватися. Тренуватися необхідно на обрізках паперу або непотрібних документах. Якщо ви будете використовувати цінні папери, то їх можна пошкодити.
 • Після ламінування документа не варто відразу його брати в руки, тому що можна обпектися. Для того щоб ламінуючий шар охолов, буде достатньо 2-3 хвилин.
 • Можна ламінувати одночасно кілька документів невеликого розміру. Але тільки між ними важливо залишити відстань в 1 див. В такому випадку пластиковий шар добре спаяется між елементами, і вони також будуть добре захищені.
 • Якщо вам потрібно заламінувати багато документів, то слід робити це з перервами, так як перегрів небезпечний для даного обладнання.

Звертайтеся з обладнанням грамотно, і тоді вона прослужить вам довго. Бажаємо вам успіхів!