Який обігрівач для гаража вибрати

Гараж – сакральне місце справжніх автолюбителів. Однак, централізоване опалення в таких приміщеннях є рідкісною розкішшю, недоступною для більшості власників авто. Тому в зимові холоди для комфортного перебування в гаражі необхідно забезпечити його опалення за допомогою побутових приладів.

Основні види пристроїв

Який обігрівач краще вибрати для гаража? Розглянемо основні види нагрівачів, придатних для використання в гаражних приміщеннях.

Масляний обігрівачодин з найбільш звичних побутових електронагрівальних пристроїв, що працює за рахунок нагрівання, що знаходиться всередині корпусу олії. Нагріває теплоносій металевий корпус, який, в свою чергу, віддає тепло навколишньому повітрю. Такий прилад дуже простий у застосуванні і є одним із самих бюджетних рішень. Однак, він не здатний нагріти приміщення великої площі, температуру повітря піднімає нерівномірно і робить це досить тривалий час у порівнянні з іншими видами техніки.

Який краще обігрівач в гараж? Конвекторпристрій, що працює за принципом природної циркуляції повітря. Захоплюючи знизу корпусу холодні потоки, нагрівається при проходженні через нагрівальний елемент, агрегат віддає назовні підігріте повітря, який, поступово остигаючи, циркулює по приміщенню, спускається вниз і знову надходить на вхід конвектора.

Цей прилад ефективніше масляних установок і здатний швидше нагріти приміщення. Однак, він також не зможе себе проявити у разі великого розміру гаража або наявності протягів.

Інфрачервоний нагрівач на відміну від інших нагріває не сам повітря, а предмети, на які спрямована його випромінювання. Їм можна організувати теплові зони, що дозволити уникнути зайвих витрат і підвищити ефективність опалення. Принцип роботи запозичений у самої природи – тепло передається за допомогою випромінювання подібно до того, як сонце нагріває поверхню землі. Проте, не рекомендується перебувати довгий час у зоні прямого потрапляння променів приладу.

Теплові гармати або вентилятори також є популярним рішенням серед власників гаражів. Така техніка має значної теплової ємністю і високою швидкістю нагрівання приміщення. Їй також не страшні протяги і часто відкриваються двері. Принцип роботи заснований на тому, що нагріте всередині корпусу приладу повітря викидається назовні за допомогою вбудованого всередині вентилятора. Звідси випливає основний недолік цього виду пристроїв вони працюють досить шумно.

Увага! Деякі нагрівачі можуть використовувати в якості джерела енергії електрика, газ або рідке паливо (дизель).

Електричні моделі – найдорожчі, але прості в експлуатації і безпечні. Для використання теплових гармат на газу треба вживати особливих заходів безпеки, щоб уникнути спалахів, але з їх допомогою обігрів гаража обійдеться вам дешевше. Дизельна техніка, крім іншого, вимагає організації системи вихлопу.

Обігрівальний кабель або просто теплі підлоги використовують, щоб при сильних морозах не виникали проблеми з запуском автомобіля. Їх укладають локально на паркувальне пляма, машину вкривають чохлом з щільної матерії і зігрівають до достатньою для старту температури. Підлоги споживають невеликий струм, економічні, але вельми проблематичні в організації – їх краще всього закладати в процесі будівництва гаража.

Вибір приладу, виходячи з теплової потужності

Який вибрати обігрівач для гаража? Основний параметр нагрівального приладу – це теплова потужність. Її розраховують виходячи з розмірів гаража, в якому буде експлуатуватися нагрівач.

Для газових моделей одиницею виміру є BTU/ч, для електричних – W. Простий підхід для визначення достатньої потужності – множення площі приміщення на 8 з наступним округленням до найближчих значень доступних моделей.

Кращі недорогі моделі

  • Mr. Heater F232000 MH9BX Buddy – газовий прилад ІЧ-дії, потужністю 4-9 кBTU. Підійде для обігріву нежитлового приміщення площею до 20м2;
  • Dyna-Glo RMC-FA60DGD – теплова гармата на газовому паливі, максимальна теплопродуктивність – 60 кВТУ. Впорається з приміщенням до 1 тис. м2 і навіть більше;
  • Comfort Zone CZQTV5M Ceiling Mount Quartz – інфрачервоний кварцовий електронагрівач, потужність 1500 W, він підійде для маленьких приміщень 8-15 м2.

ДОВІДКА. Всі перераховані прилади знаходяться в ціновій категорії 50-80$.