Одягати чи фартух на кухні: за і проти

Здавалося б, фартухи відійшли у вічність, і в епоху пральних машин-автоматів ніхто не стане піклуватися про збереження чистоти домашнього сукні або халата. Забруднився – можна легко випрати! Але не поспішайте з висновками, адже прочитавши статтю, ви можете кардинально змінити свою думку щодо використання фартухів на кухні.

А чи потрібен фартух на кухні

Всі ми чудово пам'ятаємо, як бабуся, перед тим, як готувати, одягала фартух або фартух, а вже потім бралася за ножі і каструльки. Але всі ми готові до того, щоб на кухні – на гачку або на кухонних дверях висіла додаткова ганчірка, портящая інтер'єр?

Ось аргументи «за» готування до фартуху:

 • він здатний захистити ваше тіло від попадання на нього борошна, крохмалю, киплячої рідини або крапель жиру;
 • його легко і зручно одягати і знімати;
 • легко зшити своїми руками, підібравши тканина під інтер'єр кухні;
 • мити посуд краще в фартусі, щоб уникнути попадання води на одяг;
 • про нього можна витерти руки, якщо раптом кудись запропастилось кухонне рушник;
 • якщо забруднилася, його легко замінити на інший, не переодягаючись при цьому;
 • у фартусі зручно не тільки готувати, але і мити посуд, завантажувати посудомийку, мити сантехніку;
 • симпатичний фартушок можна подарувати жінці на 8 Березня.

Ті, хто ніколи не носить фартух, завжди знайдуть що сказати «проти»:

 • він не потрібен, так як я акуратна і мало готую;
 • прати доведеться однаково, що забризканий фартух, що забрызганную футболку;
 • це пережиток минулого зразок нарукавників;
 • до переднику важко звикнути – без нього відчуваєш себе комфортніше.

Коли без фартуха не обійтися

Насправді, фартух – не просто зайвий компонент одягу, який заважає і сковує руху. Він є стіною між вами і робочою поверхнею з продуктами. Виходячи з кухні, його обов'язково потрібно зняти, згорнути лицьовою стороною всередину і покласти на спинку стільця або на край столу. А, повернувшись на кухню, спочатку помити руки з милом, а потім вже надягати фартух знову.

Фартухи повинні відповідати таким умовам:

 • бути зручними і не сковувати рухи;
 • легко стиратися;
 • не розтягуватися і не втрачати форму;
 • бути практичними, наприклад, з кишенями.

З яких матеріалів шити фартухи? Краще всього, з натуральних тканин. Але врахуйте, що бавовняна тканина має рихлу структуру, і з неї складніше буде змивати масляні плями. Краще вибирати виріб з бавовни з невеликими добавками синтетичного волокна. У такому фартусі тіло господині буде «дихати», а доглядати за ним досить просто. Якщо ж хочете бути стильними, спробуйте пошити аксесуар зі старих джинсів – і зручно, і практично, і дуже красиво.

На смак і колір товаришів немає, так що радити, якого кольору повинен бути фартух, безглуздо – вибирайте те, що подобається саме вам. Тільки врахуйте, що плями на однотонному фартусі будуть більш помітними, ніж на кольоровому. А от темні вироби хоч і краще приховують бруд, все ж виглядають досить неестетично і можуть навіювати тугу.

Вибирати білий фартух – досить непрактична через його маркості, а ось кольоровий з білою обробкою буде виглядати весело. Любителькам червоного кольору нагадаємо, що він викликає апетит, так що будьте обережні на кухні в такому вбранні і не надто часто пробуйте готову їжу.

 

Думка читачів

Але давайте поцікавимося у самих сучасних хазяєчок, потрібні їм фартухи на кухні чи можна обійтися без них:

«Я не можу обійтися на кухні без фартуха, інакше вся забрызгаюсь і заляпаюсь, а потім доведеться прати і штани і футболку. А ось з фартухом такої проблеми немає. Замінила його на інший, чистенький — і все ОК!»

«Ніколи не одягаю фартух, хоча у мене в шафі їх кілька штук лежить. Коли збираюся готувати вечерю, одягаю той одяг, який не шкода забруднити і легко попрати».

«Без фартуха і косинки я на кухню ні-ні! Купую в магазинах, а, буває, навіть шию сама по настрою, адже це нескладна робота. Головне, що одяг після готування залишається чистою, і волосся в тарілку ніколи не потраплять!»

Звичайно, хтось і далі продовжить готувати їжу на кухні у фартусі, а хтось категорично не захоче користуватися цим архаїчним предметом. Ми вам розповіли про всі плюси і мінуси носіння фартухів, а вибір, як завжди, залишиться за вами.