Як вибрати надійний замок для вхідних дверей

Будинок повинен бути тим місцем, куди хочеться повертатися після важких робочих буднів. Тому так важливо підтримувати комфортну обстановку і теплу атмосферу в ньому. Одним з найбільш важливих моментів є безпека і надійність вашого будинку. В даний час існують різні способи і системи охорони житлових приміщень. Проте класичним варіантом завжди буде використання якісного дверного замка.

Ми розповімо про секрети вибору замка, що забезпечує надійний захист будинку.

Як вибрати механізм замку

Для початку варто розібратися в основних механізми замків. Саме від цього залежить надійність пристрою. В даний час існує декілька основних типів механізму.

Циліндрові

Один з найпоширеніших варіантів механізму, використовуваного для установки на двері. Принцип дії таких систем заснований на встановленні циліндричних балок всередині личинки, які шикуються на певному рівні.

Важливо! Подібні варіанти складно відкрити за допомогою відмички.

Однак конструкцію можна легко пробити всередину, щоб відкрити двері. Тому при виборі подібного механізму варто купувати версії з додатковими захисними накладками.

Ригельні

Найменш ефективний засіб захисту від злому. Насамперед це пов'язано з особливостями конструкції даної системи.

Ключ від таких замків являє собою плоский металевий брусок з канавками на двох кінцях. Ці канавки сприяють відкриття замку.

Важливо! З внутрішньої сторони дверей такі системи зазвичай мають спеціальну ручку для швидкого відкривання. Саме це є слабким місцем, яке використовують зловмисники.

Крім цього, ключ від такого пристрою дуже легко скопіювати.

Сувальдні

Були придумані ще в XIX столітті, однак, завдяки своїй надійності, вони використовуються і в наш час. Представлена модель володіє найбільш високими показниками захисту.

Ключ від таких систем нагадує великий циліндричний стрижень, на кінці якого по обидві сторони розташовані металеві пластини з особливою конфігурацією канавок.

Важливо! Чим більше у ключа канавок, тим вище ступінь захисту.

Крім цього, подібні конструкції володіють великим об'ємом і вагою, що викликає труднощі при зломі.

Електронні

З'явилися відносно недавно, тому їх вартість набагато вище в порівнянні з іншими моделями.

Довідка! Представлена версія обладнання забезпечує безпеку за рахунок спеціальних кодувань, електронних ключів або пластикових карт.

У більшості випадків злочинці не знають, як правильно зламувати конструкцію, тому просто проходять повз. Саме це і потрібно для безпеки.

Важливо! Не варто використовувати для розблокування відбиток пальця, оскільки якісна фотографія пальця власника може відкрити пристрій.

Об'єднані

Являють собою систему, в якій поєднані відразу кілька конструкцій. Завдяки використанню двох і більше механізмів, що подібна модель надійно захищає двері від злому. Злочинцю доведеться шукати спосіб злому для кожного з вбудованих механізмів, що набагато складніше порівняно із звичайною моделлю.

Як вибрати клас безпеки замків

Для оцінки ступеня надійності замків була розроблена спеціальна класифікація, за якою виділяють чотири основних класу безпеки.

Перший клас

Найменш ефективний варіант проти зломщиків. Найчастіше в конструкції використовується ригельний механізм, який досить легко зламати за 5 хвилин.

Важливо! Для вхідних дверей подібний варіант не підходить.

Другий клас

Володіє покращеною системою захисту, проте його теж можна зламати. Середній час для розкриття замкової щілини становить приблизно 10 хвилин. З ним впорається тільки досвідчений злочинець!

Третій клас

Можна розкрити приблизно за 20 хвилин, завдяки сучасним технологіям безпеки, використовуваним у конструкції. За цей час навряд чи можна непомітно зламати вхідні двері.

Четвертий клас

Є найефективнішим засобом для захисту будинку. Такий механізм доведеться розкривати приблизно півгодини з набором всіх відповідних пристроїв і пристосувань.

Види замків по установці

Ще однією класифікацією служить поділ пристроїв за типом установки. В даний час прийнято виділяти три основні категорії.

Врізні системи

Встановлюються безпосередньо усередині дверного полотна.

Вони володіють високим ступенем захисту, але при цьому трохи псують конструкцію дверей.

Накладні конструкції

Встановлюються з внутрішньої сторони вхідних дверей, накладаються поверх дверного полотна.

Такі механізми досить просто ремонтувати та міняти, однак вони мають набагато меншим ступенем захисту.

Навісні системи

Не підходять для установки на вхідні двері. Дана конструкція передбачає використання спеціальних петель, які встановлюються на двері.

Довідка! Подібний варіант відмінно підходить для старих комор або погребів.

Поради щодо вибору замка для вхідних дверей

  • При вирішенні придбати надійний захист для дому не варто економити на замку, адже від цього залежить безпека житлового приміщення.
  • Навіть сама потужна сталева двері не зможе захистити від крадіжки, якщо в ній використовується замок 1 класу безпеки.
  • Перед покупкою виберіть відповідну модель, порівняйте цінові показники в різних магазинах, порадьтеся з фахівцями і консультантами в магазинах. А також попросіть у продавця повну документацію про моделі пристрою, в якій повністю прописані ключові характеристики виробу.