Види фільтрів для очищення води

Використання побутових фільтрів для очищення води, необхідність, обумовлена якістю води, яка подається в квартири з систем центрального водопостачання. Приватні домобудівництва, де обладнані автономні системи забору та подачі води, також дедалі частіше використовують пристрої для додаткового очищення.

Фільтри для води

Для фільтрації і видалення домішок і розчинних з'єднань, не тільки спотворює смак води, але і негативно позначаються на здоров'я, використовуються різні типи фільтрів. Всі пропоновані моделі можна розділити на накопичувальні і проточні.

Важливо. Вибір певної моделі повинен здійснюватися на підставі проведеного аналізу води.

Механічні фільтри

Механічні фільтри ставляться до категорії фільтрів попереднього очищення. Служать для видалення нерозчинних домішок (пісок, фрагменти іржі). По конструктивному виконанню можуть мати сітчасті або дискові фільтруючі елементи. Випускаються моделі без промивки, з ручною і автоматичною промивкою. У першому випадку для промивання фільтруючого елемента необхідно проводити розбирання конструкції для вилучення елемента.

Ручна та автоматична зворотна промивка припускає наявність додаткових технологічних отворів для під'єднання до системи водопроводу та каналізації. При ручній промиванні відкривається кран подачі води в нижню частину пристрою, яка вимиває осіли на фільтруючі елементи домішки. При автоматичної промивки, відкриття крана проводиться після перевищення критичного тиску в пристрої, що свідчить про засмічення. Режим включення і відключення забезпечується механічними або електронними приладами контролю.

Механічні фільтри проточного типу зазвичай монтуються безпосередньо в систему водопроводу. Накопичувальні конструкції призначені для установки на виході (крани, змішувачі).

Стаціонарні

До стаціонарним (магістральних) фільтрів можна віднести практично будь-який тип пристрою очищення води, який монтується в систему водопроводу. Найчастіше це обладнання призначене для попередньої (грубої) і середнього ступеня фільтрації розчинних з'єднань (з'єднання металів, хлор). В якості фільтруючих елементів у основному використовуються сітки або змінні картриджі (поліпропіленове волокно), в залежності від конструкції. Можуть встановлюватися на труби холодного та гарячого водопостачання. Залежно від моделі, можуть бути одне-, двох - і триступінчаті. Розрізняються за типом з'єднання, фланцеві -для водопроводів з підвищеним тиском і муфтові.

Глечики

Дану конструкцію, швидше за все, можна віднести до автономної фільтрувальної системи. Являє собою ємність, в яку заливається вода, яка, проходячи через фільтрувальний компонент (картридж) і збирається в окремому резервуарі. Кількість очищеної води дорівнює половині корисного об'єму фільтра-глечика, зазначеного виробником.

Картриджні

Практично всі сучасні моделі, за винятком фільтрів грубого очищення (механічні) можна віднести до картриджних. Найбільш часто такі конструкції встановлюються на виході і монтуються під раковинами, мийками. Як і магістральні, можуть мати кілька послідовних ступенів фільтрації. Використання різних матеріалів, з яких складається фільтруючий елемент, що дозволяє варіювати ступінь очищення.

Для очищення від найдрібніших частинок механічних домішок використовують картон, лавсан, капрон. Для видалення сполук хлору найчастіше застосовується активоване вугілля, шунгіт або спеціально розроблені сорбенти («пинкферокс», «суперферокс»). Всі сучасні фільтри випускаються зі змінними картриджами. Це дозволяє уникнути монтажу додаткової обв'язки для промивання та уникнути додаткових витрат на покупку нового пристрою для очищення води. Картриджні конструкції забезпечують середню ступінь очищення. Випускаються моделі з пристроями, що сигналізують про необхідність проведення заміни картриджа.

На кран

Насадки на кран, найбільш проста і доступна конструкція з усіх існуючих систем очищення проточного типу. Випускаються в двох варіантах. Орендовані, призначені для встановлення на кран для отримання очищеної води і зняття в разі відсутності необхідності ретельної фільтрації (технічна вода). Постійні, в конструкції яких передбачений режим перемикання потоку води через фільтруючий елемент і безпосередньо. Основна перевага, компактність. Недоліки, невелика пропускна здатність і досить низька ступінь фільтрації.

Зворотного осмосу

Технологія зворотнього осмосу є оптимальною системою очищення за всіма параметрами. Дана технологія дозволяє не тільки повністю відфільтрувати вступник обсяг води від розчинених домішок, але і позбутися від різного роду сполук важких металів і бактерій. Являє собою багатоступеневу систему, що включає попередню, триступеневу фільтрацію, мембранну систему очищення, накопичувальну ємність і додатковий фільтр на виході.

Відноситься до автономного типу обладнання, так як відбір здійснюється через окремий кран або змішувач. Відрізняються високою пропускною здатністю (120-300 літрів на добу) і високим ступенем очищення (фільтрування сполук розміром до 0,0001 мікрона). Основним недоліком є відносно висока вартість.

Від будь-яких забруднень допомагають фільтри

Заявлені виробниками характеристики ступенів фільтрації і продуктивності є одними з основних показників даного типу обладнання. Механічне очищення дозволяє відфільтрувати великі нерозчинні домішки (пісок, органічні домішки, сполуки заліза). Середня ступінь очищення (магістральні, картриджні фільтри), забезпечує затримання деяких видів розчинних сполук (солі заліза, хлор). Висока (тонка) очищення забезпечує не тільки фільтрацію хімічних сполук (нафтопродукти, пестициди, солі важких металів) здатних завдати шкоди здоров'ю, але і є додатковим захистом від попадання в організм присутніх в воді бактерій.