Палас своїми руками

Для додання інтер'єру закінченого вигляду часто використовують килимки, вони дозволяють вигідно підкреслити деякі деталі, надати приміщенню затишну атмосферу. Таку деталь можна з легкістю виготовити своїми руками, якщо у вас є бажання.

Як зробити палас своїми руками

Для того щоб створити невеликий килимок вам буде потрібно витратити не особливо багато часу. Не варто переживати про те, що у вас немає досвіду виконання таких процесів, всьому можна навчитися. Головне запастися необхідними матеріалами та натхненням.

Килимок, виконаний своїми руками, стане не тільки окрасою інтер'єру, уявіть, як приємно ним буде милуватися, адже ви самостійно його зробите. Для роботи вам необхідно буде підготувати наступні матеріали та інструменти:

  • Гачок, вибирайте великий номер.
  • Пряжа відповідного кольору.
  • Сітка, на якій ви будете формувати килимок.
  • Ножиці.

РАДА. Пряжу краще вибирати товстіший, так вам буде зручніше працювати.

Підготувавши необхідні матеріали можна приступати до плетіння.

Палас своїми руками з пряжі

У першу чергу вам необхідно буде визначитися зі схемою в'язання. Ви можете вибрати будь-яке зображення: квіткові мотиви, мультиплікаційні герої, абстракція.

ВАЖЛИВО. Варто розуміти, що зв'язати килимок з візерунком не так просто, тому вибирайте зображення простіше.

Щоб виготовлене виріб не втратило своєї форми краще буде використовувати щільну основу.

РАДА. Вибираючи нитку необхідно орієнтуватися на її характеристики. Наприклад, для ванної краще вибрати синтетичний матеріал, а ось для спальної кімнати відмінно підійде натуральна вовняна нитка. 

Особливості в'язання гачком на сітці:

  • Приступати до роботи необхідно введенням гачка в клітинку, прямуйте зверху вниз.
  • Із зворотного боку необхідно захопити нитку, витягнути її і пропустити в петлю на гачку.
  • Краще починати роботу з зовнішнього краю надалі обв'язуючи сітку по периметру. Поступово пересувайтесь до центру.
  • Є й інший спосіб в'язання. Працюйте вертикальними або горизонтальними рядами.

Будьте готові до того, що вам доведеться просидіти не один вечір за цим захоплюючим заняттям, але це того варто. Запасіться терпінням і результат вас неодмінно порадує.

РАДА. Щоб робота пішла веселіше, заздалегідь підготуйте нитки. Розріжте їх на елементи однакового розміру. Для того щоб не витрачати на це багато часу, намотайте пряжу на картон необхідного розміру і з обох країв просто розріжте нитка.

При необхідності підрівняйте довжину ворсу за допомогою ножиць.

Тильна сторона виробу виходить дуже акуратною, це просто вузлики. Ви можете залишити все як є або ж можна закрити основу відрізу щільної тканини. Для цього просто приклейте її.

Також ви можете за подібною схемою виготовити килимок з пряжі по не з окремих елементів, а з помпонів. Попередньо слід виготовити потрібну кількість кульок. Далі просто прив'язуйте їх до сітки. В результаті у вас вийде дуже незвичайне і цікаве виріб, який неодмінно стане справжньою прикрасою вашого будинку.