Тепла підлога під паркетну дошку: який краще?

Для максимального затишку і комфорту в будинку завжди не вистачає теплої підлоги, особливо в зимову пору року. Однак, встановлення такої підлоги має ряд особливостей. Наприклад, потрібно дуже уважно вибирати підлогове покриття аналізуючи яке краще. Варто розібратися у всіх нюансах цього питання.

Який тепла підлога вибрати під паркетну дошку

Важливо розуміти, що тепла підлога сильно навантажує покриття. Висока температура зменшує термін його служби і навіть може призвести до повної деформації з-за постійного стиснення і розширення. Паркетна дошка є одним із самих популярних варіантів для облицювання, вона вважається самою надійною, довговічною і теплою. Однак, від контакту з голим бетоном багато тепла не отримаєш, тому під паркет часто ставлять опалювальну систему.

Є кілька видів обігрівачів, але у випадку з паркетом рекомендується використовувати водний, так як деревина схильна до горіння. Встановивши такий теплий пол, ви можете бути впевнені не тільки в збереженні тепла, але і у власній безпеці.

Особливості укладання підлогових покриттів на теплий пол

Не рекомендується робити дуже товсте покриття, щоб тепло не витрачалося марно. Перекриття бажано ставити не товстіша 15 міліметрів. Укладання покриття на обігрівальні елементи повинна здійснюватися тільки «плаваючим» методом, щоб уникнути деформації в ході розширення і звуження під дією температур. Перед установкою покриття встановлену систему опалення потрібно перевірити на наявність яких-небудь дефектів і несправностей. Обов'язково повинна перевірятися регулювання температур, щоб не розкривати згодом підлога для усунення проблем.

ВАЖЛИВО. Якщо ви не володієте відповідними знаннями, не намагайтеся встановити теплу підлогу самостійно! Довіряйте роботу тільки професіоналам!

Коли всі роботи завершені, обов'язково проведіть тест температур — на нижньому шарі покриття температура не повинна перевищувати 40 градусів. Приблизно при цьому значенні температура підлоги буде досягати комфортних 25-28 градусів — цього цілком достатньо для комфортної ходьби по підлозі навіть босоніж.