Що краще тостер або сэндвичница

Тостер і сэндвичница можуть стати кращими помічниками на кухні під час ранкової метушні з приготування сніданку. Але якщо немає можливості придбати обидва пристрої, то господині слід уважно вивчити їх суворе призначення, а також переваги і недоліки кожного приладу окремо і в порівнянні один з одним.

Тостер або сэндвичница: відмітні особливості

Тостер – це прилад, призначений для підсмажування окремих скибочок хліба без застосування олії. Принцип дії пристрою:

 1. Під дією інфрачервоного випромінювання, яке виробляють нагрівальні елементи в пристрої, нарізаний скибками хліб підсушується до рум'яної скоринки.
 2. Більшість моделей передбачають одноразову роботу з двома шматочками хліба. Але деякі моделі удосконалено до випікання відразу чотирьох тостів.
 3. Ступінь нагрівання у більшості сучасних моделей можна вибирати на свій розсуд. Все залежить від того, який ступінь рум'яності людина надає перевагу.
 4. За ступенем участі людини в процесі приготування підсушеного хліба виділяють тостери ручні, напівавтоматичні і автоматичні. У першому варіанті людина має самостійно контролювати весь процес підсмажування хліба, для цього існує важіль з виймання тосту і для його перевертання. У другому варіанті прилад самостійно контролює ступінь готовності, реагуючи на температуру продукту. У третьому варіанті людині слід вибрати час приготування хліба на приладі, який буде відповідати бажаного результату. Інші дії з визначення готовності хліба і виймання, прилад зробить сам. Автоматичні прилади підкидають хліб в результаті приготування.

Види тостерів:

 1. Класичний. Це прилад з функцією вертикального положення хліба при приготуванні. Важливо, що у відсіки поміщається строго по 1 шматочку.
 2. Тостер-гриль. На відміну від першого варіанта прилад припускає горизонтальне положення хліба. За зовнішнім виглядом він нагадує міні-духовку. Такий вид відмінно підійде для випікання домашніх булочок і коржів.
 3. Сендвіч-тостер. Така модель складається з двох пластин, які щільно прилягають до завантаженого продукту. За допомогою даного приладу можна не тільки робити тости, але і запікати гарячі бутерброди з будь-якою начинкою.

Сэндвичница – це прилад, який за своєю будовою схожий на сендвіч-тостер.

Важливо! Головними відмінностями є розміри, а також додаткова можливість випікання вафлею, шарувань та іншого. Для цього до приладу додаються спеціальні змінні пластини.

Принцип дії сэндвичницы:

 1. Прилад може запікати бутерброди будь-якої форми: квадрат, трикутник, фігурні форми.
 2. Наявність змінних пластин збільшує варіативність приготування страв.
 3. У приладі пластини виконані з антипригарного матеріалу.
 4. Роботу з сэндвичницей можна зробити безпечною, так як в приладі присутній замикаючий механізм.
 5. Сучасні моделі мають індикатор готовності, що не дозволяє страви підгоріти.

В яких випадках більше підійде сэндвичница, а в яких тостер

Щоб зрозуміти який кухонний предмет стане улюбленим в сім'ї, необхідно зрозуміти мету придбання приладу.

Говорити про купівлю тостера варто в тому випадку, якщо на сніданок сім'я переважно воліє їсти підсушений хліб, додаючи до нього джем, сир або ковбасу та інші продукти харчування. Досвідчені господині радіус застосування тостера можуть розширити, якщо використовують його для розморожування хліба або підігріву інших хлібобулочних виробів. Крім того, на думку дієтологів, заміна свіжого хліба на підсушений до рум'яної скоринки здатна призвести до зниження маси тіла.

Важливо! Якщо ж члени сім'ї мають різні смакові переваги у виборі сніданку, то відмінним варіантом покупки стане сэндвичница, так як в ній можна приготувати підсушений хліб, як і в тостері, але також гарячі бутерброди з будь-якими начинками, віденські вафлі, стейки, оладки і багато іншого.

Що краще вибрати: тостер або сэндвичницу

Щоб визначитися з вибором покупки, слід проаналізувати такі моменти:

 1. Наявність та функціональні характеристики духового шафи. Хороша плита здатна замінити весь функціонал сэндвичницы, в цьому випадку вибір падає на тостер. Але якщо плита досить застаріла, і до неї зайвий раз не хочеться підходити, то кращим варіантом покупки буде сэндвичница.
 2. Розмір кухні і наявність вільних місць в ящиках. Тостер вигідно купувати тим, у кого не вистачає місця на кухні для розміщення всіх приладів, так як він є компактним і вміщається в будь-шафа. Якщо ж кухня велика в розмірах і може знайти місце для сэндвичницы, то вибір стає очевидним.
 3. Безпека. Хороший тостер не дозволить отримати опік, так як не передбачає входження пальців в отвори для хліба. Але є ймовірність отримання незначного опіку при вийманні хліба. Сэндвичница має фіксуючий замок. Але у випадку об'ємного страви він може не закритися, що відкриє доступ до гарячих пластин.

Таким чином, як тостер, так і сэндвичница можуть зайняти гідне місце на сімейній кухні, подарувавши ранку хрускіт і смак свіжоприготованого сніданку.