Яка витяжка краще: похила або купольна?

Затишна атмосфера, смачні запахи від їжі, що готується, всім знайома атмосфера кухні. Але є і зворотна сторона. Трапляється, що щось підгорить, википить, постійна наявність підвищеної вологості і неприємного запаху газу. І відчуття затишку поступово згладжується. Залишаються неприємні запахи, сліди випарів і поступово проявляються сліди жиру на стінах, стелі. Що робити в цьому випадку. Можна відкривати вікна для провітрювання. Можна встановити вентилятор в вентиляційний канал.

Але взимку вікна не відкриєш, а вентилятор, навіть самий потужний, нездатний повністю усунути подібні проблеми. Він розрахований на створення циркуляції і відведення забрудненого повітря, але обсяг кухонного простору при приготуванні їжі постійно доповнюється новими запахами і для його повного усунення вентилятор повинен працювати в постійному режимі.

Розробники і виробники побутової техніки врахували ці моменти і споживачам було запропоновано різні варіанти конструкцій витяжок. Встановлюються безпосередньо над місцями розташування плит (газових, електричних, індукційних), витяжки забезпечують повне видалення забруднених повітряних мас.

Дані прилади не є альтернативою традиційним вентиляційних систем. Використовуються в комплексі, вони дозволяють досягти позитивних результатів при видаленні або очищення повітря в кухні. Але похила або купольна витяжка: що краще для конкретної квартири або нежитлового приміщення?

Особливості вибору конструкції

Асортимент пропонованих конструкцій постійно розширюється. Перед споживачем не виникає питання, де купити, частіше виникає питання, що вибрати. Для початку треба визначитися — витяжка похила або купольна? Потрібна автономна витяжка з очищенням повітря (циркуляційна), що не вимагає підключення до вентиляційних шахт і систем або проточна. Перша більш компактна, що важливо для невеликих по площі приміщень.

Важливо. Даний варіант не усуває запахи газу і підходить винятково при користуванні електричними або індукційними варильними панелями.

Варіант, який підходить для всіх плит, проточна витяжна система. Але і тут доводиться вибирати між підвісними конструкціями і вбудованими.

Характеристики купольних витяжок

Купольні витяжки відносяться до типу підвісних конструкцій вентиляційних систем. Це може бути і конструкція з циркуляційною очищенням повітря, але найчастіше використовуються моделі «камінного» типу.

Дані моделі складаються з купольної конструкції різної форми (півсфера, квадратні, прямокутні) і системи воздуховода з гофрованих металевих труб, що приєднуються до загальної вентиляційної системи. Можуть бути оснащені додатковими змінними фільтрами, вентиляційним обладнанням, що забезпечує примусове всмоктування повітря і подачі його в воздуховод.

Купольні витяжки вважаються найбільш ефективними у процесі збору та видалення забруднених повітряних мас.

Характеристики похилих витяжок

Похилі витяжки відносяться до класу вбудованого кухонного обладнання. Компактні розміри самого пристрою для забору повітря, з'єднувальні елементи (труби, «коліна») мають менші розміри в порівнянні з повітроводами купольних конструкцій. Можливість установки «екрану» витяжки під будь-яким кутом.

Конструкція виконана з урахуванням законів аеродинаміки. Звужуються прохідні отвори сприяють збільшенню швидкості повітряного потоку, що дозволяє досягати високої продуктивності, не вдаючись до встановлення більш енерговитратного вентиляційного обладнання.

Порівняння

Які витяжки краще: похилі або купольні, все-таки?

Порівняння купольних і похилих типів конструкцій витяжок трохи некоректно. В кожному окремому випадку технічні характеристики моделей можуть мати і позитивні якості і недоліки.

Переваги кожного виду

Купольні (підвісні) витяжки оптимально підходять для кухні великої площі. У цьому випадку, вони можуть бути використані не тільки в якості побутового приладу, але і окремої деталі інтер'єру, що часто використовується в дизайнерських розробках. Ще однією перевагою є можливість їх монтажу в будь-якому місці, в залежності від місця розташування варильних поверхонь. Але ця перевага може стати водночас і недоліком. Для прямоточних купольних конструкцій потрібно прокладання повітроводів і додаткової електропроводки, що не завжди доречно при оформленні інтер'єру кухонного простору.

Похилі (вбудовані) вентиляційні прилади займають мало місця. Це і вважається основним показником на користь даних моделей. Тим не менш, установка похилих систем вимагає наявності стіни і варіантів розташування не так вже й багато. Якщо плита розташовується біля стіни, проблем не виникає. А якщо основна робоча зона розташовується окремо, на відстані від стін, то встановити похилу конструкцію практично неможливо.

Якщо порівнювати продуктивність пропонованих виробниками сучасних витяжних систем, то тут все залежить від потужності і конструктивного виконання встановленого обладнання (двигун, вентилятор, форма і розмір «плафона», «екрану»). Для збільшення продуктивності, окремі моделі купольних варіантів виконання можуть оснащуватися декількома вентиляторами з окремими двигунами, але це сильно відбивається на рівні шуму приладу. Установка додаткового обладнання похилі конструкції, це збільшення габаритів і нівелювання головного переваги, компактність приладу.

Яка витяжка краще похила або купольна?

Виробники пішли іншим шляхом. Вони залишили вибір за споживачем, пропонуючи сучасні зразки систем очищення повітря, що відрізняються простотою монтажу і вдосконаленими системами управління. Різноманітність матеріалів, що використовуються для виготовлення, колірна гамма, різноманітність форм і розмірів, широкий ціновий діапазон, дозволяє покупцеві робити вибір, грунтуючись виключно на власних уподобаннях.