Яка варильна панель краще: скло або емаль

Добре зроблене блюдо і подана на святковий стіл, це справжнє свято. Смачно поїсти люблять всі і часто. Господиням подобається, коли ними приготоване їдять з апетитом і кажуть потім велике спасибі. І для цього на кухні організовується цілий кухонний кабінет з робочим місцем і своїм спеціальним обладнанням. У складі такого устаткування встановлюється варильна панель. Техніка буває різна, відрізняється за типом роботи та функціоналу. Варильні панелі виконуються з різних матеріалів і ми розглянемо, яка поверхня краще, емальована, нержавіюча або скло.

Характеристики емальованої поверхні (плюси, мінуси, опис)

Емальовані поверхні, застосовувані при виготовленні кухонних техніки, зустрічаються частіше у газових плитах. В електричному виконанні практично не використовують, тільки в застарілих недорогих моделях, де застосовують нагрівальні млинці. Найбільше таких моделей зустрічається серед газової побутової кухонної техніки. Їх виконання пропонує величезний вибір кольору і форм.
Вони мають низьку ціну, при тих же функціональних характеристиках, а так само хорошу стійкість до високих температур.
У процесі експлуатації необхідно забезпечувати дбайливий догляд за такими покриттями, так як це досить крихкий матеріал. При падінні важкого предмета, наприклад, каструлі, неминуче з'явиться відколи.
Можна виділити гарна якість — це практичність у використанні, сліди, що залишаються від дрібної бруду і відбитки пальців рук, на панелі не видно.
В результаті отримуємо:
+ Широкий вибір кольору та моделей, практичність у застосуванні та використанні, невисока вартість.
— Крихкість покриття, і якщо чесно вже старомодно.

Характеристики склокераміки

Склокерамічна варильна панель, це досить нове і сучасне в сфері побутової кухонної техніки. Найбільш широко і повсюдно вона використовується при виробництві всіх видів електричних плит, зарекомендувавши себе як простий та невибагливий матеріал при приготуванні продуктів.
Вартість вище, але в приготуванні, зручність компенсує підвищену ціну. Повністю гладка, миттєво нагрівається і остигає, вона має сучасний зовнішній вигляд. Але протоку, що-небудь необхідно відразу прибрати це з поверхні, а інакше прибирання буде утруднена. І не здумайте кидати що-небудь, на неї, вона цього не любить. Склокераміка досить тендітна до важких і дуже гострих предметів. До цих пір виробники працюють над посиленням цієї якості, добираючи й застосовуючи різні рішення, роблячи конструкцію краще. Величезний вибір колірних пропозицій і гам малюнків. Навіть неможливо уявити скільки їх і це робить її найбільш привабливою.

В результаті:
+ Сучасний стильний вигляд, повністю гладка поверхня, швидко нагрівається і остигає;
– Не міцна, при певних умовах важко очищається, не найнижча ціна.

Варильна панель з нержавіючої сталі

Цей тип поверхні використовується виключно в панелях газового типу. Крім усього іншого відрізняється своєю економічністю і практичністю. Легко звільняється від плям жиру, шматочків пригорілої їжі. Багато магазинних засобів для догляду за нержавіючої поверхнею володіють невеликою вартістю і високою ефективністю. Також неіржавіюча сталь стійка до механічних пошкоджень крім випадків впливу абразивними матеріалами і засобами.

До мінусів можна віднести простий і не дуже стильний зовнішній вигляд.

Загартоване скло

Загартоване скло, нове віяння в побутової кухонної техніки, засноване на економічності та функціональності. Його переважно застосовують в газових плитах. Це покриття прийшло на заміну склокераміки. Хоча за своїми основними параметрами, склокераміка і загартоване скло, дуже схожі між собою, але відмінності все ж є. Стійкість до різких перепадів температур, розбивання на дрібні негострі шматочки при пошкодженні, не схильне дрібним подряпин, при падінні гострих предметів не утворює відколи, у прибиранні легко очищається, порівняно невисока вартість.
Є недолік — крихкість вироби по краях.
Отримуємо:
+ Не висока ціна, нижче, у склокерамічної поверхні, температурний режим, безпека, стійкість до подряпин.
— Крихкість по краях; органічний модельний вид, використовується не на всіх плитах.

Висновок, що вибрати і чому

На закінчення можна зробити висновок, що всі згадані варіант має право на життя. У кожному є свої плюси і мінуси. Тому основними критеріями вибору залишаються ціна і функціональність, а у кожної господині вони свої. Замовляючи кухню, вже заздалегідь зрозуміло, що треба, і як це буде виглядати. Залишається тільки вибрати за своїм смаком і бажанням.