Не включається варильна панель

Одним з найважливіших кухонних приладів сьогодні є варильна панель. Це пристрій, як і будь-яка техніка, схильне несправностей.

Чому не включається варильна панель

Під час гарантійного терміну можна користуватися послугою безкоштовного ремонту. Але згодом, знаючи причини появи найбільш поширених проблем, можна усувати невеликі поломки самостійно.

Важливо! Для усунення несправностей варильної панелі, необхідно розібратися з джерелом поломки, а потім вже приступати до ремонту.

Причини поломки варильної панелі

Коли варильна панель не включається, причини можуть бути різними. Часто зустрічається проблема побутових приладів — це повне або часткове відсутність контакту. Існує декілька причин, що ведуть до такої поломки:

 • Стрибок напруги привів до поломки запобіжного елемента. Потрібно замінити елемент і встановити стабілізатор електричного струму;
 • Частково або повністю не працюють конфорки. Спочатку тестуємо проводку, що веде до нагрівального елементу і усуваємо неполадки. Далі перевіряємо контакти і виправляємо, де потрібно. Обов'язково перевіряємо справність Тена і замінюємо його;
 • Пристрій не вмикається. Приводом може бути вихід з ладу всього приладу. Провести заміну можна тільки в сервісній майстерні по ремонту побутової техніки;
 • Поганий нагрівання конфорок. Перевіряємо контакти між усіма елементами пристрою і регулюємо їх;
 • Перегрів конфорок. Підставою поломки є несправний термостат, його просто потрібно замінити, встановивши новий елемент;
 • На керамічній поверхні з'явилася тріщина. Це може бути заводським браком, тому пристрій потрібно повернути виробникові. Якщо на поверхню впав важкий предмет, то замінити її зможе тільки фахівець.

Чому панель то включається, то відключається

Іноді з варильними пристроєм відбуваються дивні події. Конфорки можуть включатися чи виключатися, причому в самий невідповідний момент. Розглянемо причину відключення приладу.

Не включається сенсорна панель

Бувають ситуації, коли не включається сенсорна варильна панель. Першопричиною виникнення проблеми може бути:

 • Несправність газового жиклера;
 • Поламаний запобіжник;
 • Пошкоджена электровилка;
 • Несправна розетка;
 • Пошкоджений електричний шнур.

Будь-який з цих ушкоджень дуже просто виправити самостійно, просто замінивши несправний елемент на новий. Якщо під час роботи відключається одна з конфорок, значить, зламався ТЕН. Таку поломку краще виправляти в майстерні, так як неправильна заміна нагрівальних елементів може призвести до повного руйнування пристрою.

Важливо! Коли після охолодження, конфорка знову починає функціонувати, отже, спрацювала функція захисту від перегріву. Таку функцію мають усі склокерамічні панелі. При підвищенні температури до критичного рівня, спрацьовує захист і пристрій сам вимикається.

Не включається індукційна панель

Якщо не включається індукційна варильна панель, потрібно шукати джерело проблеми в електричних з'єднаннях. Для усунення несправності треба:

 • Перевірити роботу запобіжника;
 • Протестувати мережевий вимикач;
 • Провести діагностику блоку живлення та наявність контактів з панеллю.

Несправний елемент потрібно замінити. Якщо ці заходи не дали результату, значить, доведеться міняти весь катушечный блок.

Важливо!Якщо на дисплеї висвічується помилка Е9 — апарат повідомляє про несправності. У цьому випадку можна відключити пристрій на дві хвилини. Якщо показання дисплея не змінилися, значить, потрібна заміна керуючого елемента.

З'ясувавши причини несправності варильної панелі, господар може легко впоратися з проблемою самостійно, не звертаючись в майстерню.