Воздухоочиститель своїми руками

Принцип роботи приладу для будинку своїми руками, який може зробити кожен бажаючий, такий же, як і комерційного приладу — забруднене повітря проходить через прилад (систему фільтрації або одиночний фільтр) і відбувається процес очищення.

Принцип роботи саморобного приладу

Деякі фільтри можна використовувати нетипові, рідкісні доповнення до очищення — іонізація повітря, обробка його інфрачервоним випромінюванням та інші. Такі доповнення вважаються унітарними (вузькоспеціалізованими) і лише частково підсилюють ефект від очищення стандартним способом.

Варіанти виготовлення пристрою своїми руками

Виготовити фільтр для очищення повітря своїми руками — зможе кожен. Необхідно лише заздалегідь визначитися з умовами, в яких він буде працювати і вибрати підходящий для вас наповнювач для фільтрації.

Воздухоочиститель своїми руками для сухих кімнат. Сухі кімнати — приміщення, вологість в яких дорівнює менше 30%. Дуже важливо спробувати підвищити загальний рівень вологості, і в жодному разі — не знизити його. Візьміть невеликий контейнер для води і заповніть його наполовину.

Розмістіть на одному кінці тари комп'ютерний кулер або вентилятор, який працює на невеликих обертах. Закріпіть «систему подачі повітря» так, щоб вона не могла потрапити у воду — це може привести до замикання в електромережі. Завдяки взаємодію (проникнення) повітря з водою відбувається його очищення, також відбувається процес підвищення вологості. Можна заливати гарячу воду в тару, таким чином, пором насититься все приміщення.

Для вологих кімнат. Вологі приміщення (рівень вологості більше 60 — 75%) краще додатково не зволожувати. Для очисника повітря, замість води, як було описано вище, можна використовувати стандартну кухонну сіль.

Властивості солі дозволяють їй вбирати вологу і проводити очищення. Щоб сіль не розліталася від потоку повітря, її слід накривати марлею або будь-яким іншим матеріалом, який би не подзвонив їй розпастися на дрібні крупинки.

З вугільним фільтром. Очищувач повітря з вугільним фільтром своїми руками можна зробити, якщо у вас є достатня кількість активованого вугілля. Помістіть вугілля всередину контейнера і зробіть у ньому невеликі отвори (можна використовувати куточка).

«Вентилятор» слід розміщувати так, щоб він видував повітря з контейнера, а не вдувал потік в нього. Далі, необхідно накрити контейнер тканиною, щоб «вентилятор» видував тільки той повітря, що може надходити через невеликі отвори, де і розташований вугілля.

Важливо! Для більшої ефективності такої очищувач можна підняти, щоб йому було легше забирати в себе повітря з дна тари. Вугілля ніяк не впливає на вологість всередині приміщення.

Правила використання приладу

  1. Прилад не повинен занадто шумно працювати; гучний шум свідчить про труднощі з подачею повітря (мотор «задихається» і починає працювати на підвищених обертах). Також це може свідчити про невдалий кріпленні самого вентилятора.
  2. Наповнювач для фільтрації необхідно періодично міняти; Не забувайте про це! Саморобний фільтр не зможе особисто нагадати вам про цю процедуру! Рекомендується поставити повідомлення на свій мобільний телефон про дату заміни фільтруючого речовини.
  3. Намагайтеся не залишати саморобні прилади для очищення повітря без нагляду. Будь-який електроприлад (тим більше саморобний) вимагає особливої пильності та уважності при його експлуатації і по можливості не повинен залишатися без нагляду. Що стосується саморобних очищувачів повітря, — вони повинні бути під наглядом весь період їх роботи.