Стілець з фанери своїми руками

Як багатьом може бути відомо — існує безліч різновидів стільців. Вони відмінні один від одного формою, габаритам, так і по початкового матеріалу. У даній статті постараємося докладно розглянути один з варіантів конструкції, дізнаємося, як зробити стілець з фанери своїми руками і які слід враховувати особливості в процесі роботи.

Особливості стільців з фанери

Перед тим як переходити до виготовлення, потрібно пройти ряд пунктів, які дозволять вам продуктивніше працювати. Отже, попередньо слід визначитися з призначенням майбутньої споруди. Так, він має деяку кількість моделей, у залежність від місця, де стілець буде придатний. Це може бути як дитяча кімната, так і кухонне приміщення. Після цього бажано об'єктивно оцінити свої можливості.

Якщо ви тільки починаєте даного роду діяльність, тоді не рекомендується приступати відразу до просунутого рівня. Існує маса простих зразків, які кожен зможе втілити, тим самим набираючи певного досвіду. Важливим є розмір. Він залежить від особистих переваг користувача та від простору інтер'єру. Наступне, на що варто звернути увагу, так це дизайн. Його також визначають заздалегідь.

Необхідні матеріали

Щоб виконати роботу, зрозуміло, знадобляться наступні предмети:

 • Шліфувальна машинка.
 • Лінійка і олівець.
 • Електричний лобзик.
 • Будівельний клей.
 • Саморізи.
 • Молоток.
 • Картон величиною 600 на 900.
 • Тканина.
 • Спеціальний кондуктор для збирання.
 • Поролон (70 сантиметрів завтовшки).
 • Болти.
 • Лист фанери (600 на 900, 2 міліметри).

Проект і креслення

Звичайно ж, представлений аспект підбирається індивідуально. Все залежить від ваших бажань, а найчастіше — від зростання користувача. Таким чином, для людей з параметрами до 130 сантиметрів, потрібно височина до 30 см. Для проміжку від 130 до 145 см — 34 відповідно. До 165 — 42, для персон від 165 до 175 см — 46. Висота стільця для людини з зростанням вище 175 см потрібно орієнтуватися на величину 48 див.

ДОВІДКА! Такі стандартні розміри бажано використовувати в роботі новачкам, які не особливо розбираються в техніці складання зразка. При наявності досвіду можна в цьому етапі експериментувати і звертати увагу на нові форми виробу.

Алгоритм виготовлення

І так, коли ви озброєні необхідними інструментами, а в голові закладено мету, то можна приступати до найголовнішого і основного процесу. Слідуючи подальшої інструкції у зазначеній послідовності, ви отримаєте чудовий результат:

 1. Для початку бажано перенести попередньо виготовлений шаблон на картон з допомогою олівця і лінійки. Після чого можна починати до вирізання кожної деталі. Коли все буде готово, слід перемісти зразки на фанеру.
 2. Далі, випилюються елементи за рахунок використання лобзика. Головне — робити все акуратно, по контуру.
 3. Потім можна відшліфувати вироби завдяки спеціальній машинці. При її відсутності рекомендується застосовувати наждачний папір.
 4. Після цього слід створити отвори. Вони потрібні для шарнірів. Для додання найбільш міцності, можна використовувати клей на гільзах.
 5. Подібні поглиблення потрібні і для шипів.
 6. Після виконаних маніпуляцій можна приступати до складання всіх компонентів в єдину систему.

УВАГА! Робиться це на підставі креслення. Фіксується сидіння і вирізається поролон для додання м'якого стану. При обробленні тканиною бажано застосовувати степлер.

Варіант декорування

Звичайно ж, на цьому процес не закінчується. У сучасному світі існує кілька варіантів надання декору для свого винаходу. Найпоширенішим є використання спеціально лаку. Завдяки йому поверхню забезпечується гарантією тривалої експлуатації. Таким чином, споруда буде виглядати найбільш привабливо. Ще один спосіб — розмітка орнаменту. Головною перевагою виступає можливість застосування на практиці свою необмежену фантазію. Кожен може запросто додати індивідуальність, здавалося б, для звичайного пристрою. Окрасою може стати і проста тканина. За допомогою такого методу легко надати доповнення інтер'єру.

Корисні рекомендації

А ось поради, які акцентують спрощення дій:

 • У цьому алгоритмі підкреслюється використання поролону. Проте це діяння не є обов'язковою. Це пояснюється тим, що сидіння може бути і твердим. Відмінно такий прийом підходить при необхідності домашніх потреб.
 • Що стосується застосування фанери в якості основного матеріалу, так це важливість дотримання її товщини. Головне, щоб вона була надійною.
 • Після приготування деталей, слід перевіряти їх на міцність.