Як правильно зважуватися на електронних підлогових вагах

Більшість людей готові на багато що заради тіла своєї мрії: виснажливі тренування і нескінченні дієти, обмеження і позбавлення. Але от невдача, заповітні цифри на вагах все ніяк не з'являються. Не поспішайте відмовлятися від їжі зовсім і засуджувати тренера, бути може, проблема лише в несправне працюючих вагах. Електронні ваги являють собою механізм, робота якого безпосередньо пов'язана із зовнішніми факторами, недотримання яких може призвести до того, що похибка вимірювань досягне двох кілограм як у більшу, так і у меншу сторону. Тому при зважуванні особливо важливо дотримуватися рекомендацій, наведених нижче. Але перш ніж перейти до них, розберемо найпоширеніші помилки.

Помилки при зважуванні

Люди часто допускають такі помилки при зважуванні:

 • позбавтеся від звички вимірювати вагу щодня. Необхідно розуміти, що такий підхід не відобразить повної картини, оскільки щодня вага коливається із-за фізіологічних особливостей організму: гормональних змін, затримки води в організмі за харчування або прийому медикаментів і багато іншого;
 • не зважуйтеся безпосередньо після їжі або прийому будь-якої рідини;
 • підберіть якісні ваги. При виборі зверніть увагу на похибку, заявлену виробником. Оптимально, якщо вона буде в межах ста грам;
 • відучіть себе зважуватися ввечері, а також в одязі;
 • дівчатам слід уникати зважувань під час менструального циклу, оскільки в цей період, внаслідок гормональних стрибків, волога в організмі затримується особливо сильно.

Не сприймайте цей процес, як кара або покарання. Ваш настрій багато в чому впливає на процес схуднення і приведення тіла в належну форму.

Основні правила при зважуванні

Отже, основні помилки були розібрані, тепер на їх основі можна скласти декілька універсальних правил, які стануть запорукою грамотного і правильного вимірювання ваги.

 1. Процедуру слід проводити виключно вранці, попередньо спорожнивши сечовий міхур і кишечник. Крім того, не рекомендується перед зважуванням снідати і навіть пити будь-які рідини.
 2. Використовуйте для визначення ваги кожного разу одну і ту ж одяг або робіть це в нижній білизні.
 3. Закріпіть за місцями одне місце і не пересувайте їх. Нагадаємо, що даний пристрій запрограмовано на один вид роботи, при постійних переміщеннях можуть відбутися збої, що тягнуть до виникнення досить великих похибок.

Дані правила досить прості та здійсненні, зате при їх виконанні ви можете бути впевнені, що ваги не брешуть і, в разі чого, шукати причини застою ваги або його набору слід в інших областях.

Дані правила є своєрідним кістяком, але крім них існує велика безліч дрібних зауважень.

Загальні рекомендації при зважуванні

Для забезпечення точної картини достатньо проводити зважування лише раз на тиждень, бажано робити це в один і той же час, в один і той же день. Крім зважування слід заміряти і обсяги, оскільки, можливо, зайві грами лише затрималася в організмі вода.

Затримка води особливо часто проявляється при типі харчування, багатому білка. Це стосується спортсменів або людей у так званий період «сушки». Також це зачіпає дієту Дьюкана.

Важливо! Дівчатам слід відстежувати менструальний цикл. Друга його фаза викликає гормональні прояви. Саме тому результат виходить вкрай неточний.

День зважування, як вже було сказано, грає важливу роль. Не варто планувати процедуру ранок після застілля або вечері. Дайте організму час на реабілітацію та відновлення.

Крім усього іншого, необхідно правильно користуватися самими вагами:

 • вставайте на нього акуратно, заплигувати на ваги зовсім ні до чого;
 • стійте рівно, не відхилятися вперед або назад;
 • нагадуємо, категорично не рекомендується змінювати місце розташування ваг.

Зважування на підлогових вагах є невід'ємною частиною не тільки людей, що прагнуть привести тіло у форму, але і тих, хто хоче поправити здоров'я та підтримувати його на належному рівні. Робити це грамотно і правильно вкрай необхідно, адже так найбільш повно вдається відобразити картину і динаміку змін ваги.