Як вибрати колонки для телефону

Наявність портативної колонки значно покращує прослуховування музики. Сучасний ринок відрізняється широким асортиментом даного аксесуара, що викликає труднощі при покупці пристрою. Для того щоб зробити правильний вибір, необхідно врахувати ряд критеріїв.

Переваги портативних колонок для мобільних пристроїв

Музичний аксесуар відрізняється рядом переваг. Кожна модель має свої особливості, беручи до уваги, можна підібрати пристрій у відповідності з індивідуальними вподобаннями.

Ключові особливості:

 • портативність: невелика вага і розмір;
 • посилення звукових якостей мобільного або mp3 пристрої;
 • зручна експлуатація;
 • універсальність: прослуховування музики можливо як через bluetooth, так і через стереопорт;
 • тривалий термін заряду, що знижує необхідність регулярної підзарядки.

ДОВІДКА! До переваг також можна віднести стильний дизайн музичних аксесуарів.

Якою повинна бути колонка для телефону

При виборі колонки для мобільного пристрою варто звернути увагу на основні характеристики, а також врахувати додаткові можливості.

Важливі параметри

До портативної колонці пред'являються певні вимоги. Від ряду параметрів залежить якість звучання і можливості пристрою:

 1. Гучність звучання залежить від вихідної потужності. Чим вище цей показник, тим голосніше буде звук. Даний параметр вимірюється у ватах. Показник залежить від моделі пристрою — він не може перевищувати 10 вт, а на деяких досягати 100.
 2. Формат визначає можливості акустики. Виробники виділяють три різновиди: 1.0 відрізняється низькими показниками вихідної потужності, звучання динаміків синхронізовано, 2.0 виділяється більш потужним, динамічним і об'ємним звуком, 2.1 — найефективніший формат, звук посилений сабвуфером.
 3. Кількість динаміків визначає частотний діапазон. Одна смуга є універсальним варіантом. Дві смуги підійдуть для високих і низьких частот. Три смуги — самий потужний варіант. Вони відповідають за низькі, середні і високі частоти.
 4. Сабвуфер необхідний для посилення низьких частот. Він сприяє збільшенню якості відтворення. При прослуховуванні видає яскраво виражені баси.
 5. Діапазон частот необхідний для програвання природного звуку. Мінімальні показники — 20-500 Гц. Максимум — 10-55 кГц.

Важливим елементом є харчування — від нього залежить тривалість і якість роботи.

Варіанти:

 • батарейки — найбільш поширені пальчикові і мізинчикові;
 • вбудована батарея;
 • адаптер, живлення якого здійснюється від мережі;
 • універсальний роз'єм USB, який дозволить підключати для підзарядки провід від смартфона.

УВАГА! Фахівці рекомендують підбирати колонку, що підтримує відразу кілька способів харчування.

Опції

Кілька додаткових характеристик допомагають значно розширити функціональність портативної колонки. При наявності деяких опцій продуктивність аксесуара можна підвищити.

За допомогою еквалайзера можна поліпшити звучання. Регулювання тембру дозволить налаштувати звучання певних смуг відповідно з особистими вимогами або особливостями приміщення.

Радіотюнер працює виключно в FM-діапазоні. З його допомогою можливо урізноманітнити музичні файли.

Спікерфон підключається до смартфону за допомогою USB-кабель або bluetooth. Він дозволяє своєму власнику відповідати на телефонні дзвінки, не беручи в руку сам телефон. Розмова відбувається безпосередньо через колонку.

Як вибрати колонки для телефону в залежності від умов застосування

Важливим аспектом при виборі портативного аксесуара є основна область його використання. У зв'язку з цим колонки відрізняються відразу за кількома параметрами. Моделі оснащують додатковим захистом від агресивного впливу навколишнього середовища, елементами живлення, додатковими функціями.

Для відпочинку на природі підійде пристрій з великою кількістю заряду. Оптимальним вибором будуть невеликих розмірів колонки з зарядкою до 15 годин. Великою перевагою буде прорезинене покриття, яке захистить динаміки від дощу, сонця і комах.

ДОВІДКА! Аналогічні критерії можна застосувати при купівлі портативного приладу для тривалих прогулянок на велосипеді або пішки.

При виборі аксесуара для домашнього використання підійдуть пристрою великих розмірів. Тривалість заряду може бути дещо менше, ніж на приладах для використання поза домом. Важливе значення мають технічні характеристики, а саме якість звучання. Для любителів частих домашніх вечірок підійде пристрій з низькими частотами і потужним басом. Цінителі чистого звучання оцінять колонки з високими частотами.

Кращі моделі колонок

Ринок побутової та електронної техніки регулярно поповнюється новинками. Виробники постачають свою продукцію новими функціями, що ускладнює вибір. Невеликий огляд популярних моделей допоможе визначитися з покупкою:

 1. JBL Сһагде 2. Один з найбільш затребуваних варіантів. Відрізняється тривалим зарядом (до 12 годин безперервної роботи), є роз'єм для підзарядки. Підтримує bluetooth. Підходить для роботи як на низьких, так і на високих частотах.
 2. Creative MUVO mini. Підійде для використання в будь-яких умовах. Відрізняється високими показниками звучання та стійкістю до пошкоджень. Підтримує заряд до 10 годин. Підходить для підключення по bluetooth.
 3. Sony SRS-X11. Відрізняється незвичайною квадратною формою. Робота в автономному режимі — до 12 годин. Є підтримка bluetooth, довжина сигналу може досягати до 10 метрів. Має односмуговою системою.
 4. Logitech Ue Mini Boom. Виготовлена з міцних матеріалів, що запобіжить появу можливих пошкоджень після випадкового удару. Є роз'єм для micro-USB, підтримка bluetooth. Автономна робота до 10 годин. Колонка відрізняється тим, що в режимі бездіяльності автоматично відключається через 15 хвилин. Це допомагає економити рівень заряду.

Наявність портативної колонки, як і якісних навушників, є обов'язковим для кожного любителя музики. Широкий асортимент може ускладнити вибір. Корисні поради допоможуть вам у правильному виборі акустичного пристрою.