Чистка фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником

Фільтр являє собою трійник, в бічну сторону якого під певним кутом вставлена металева сітка. Саме вона захищає лічильник і всю наступну після нього водопровідну мережу від дрібних фракцій піску, іржі та іншого сміття. Знаходиться він безпосередньо перед лічильником. Як правило, його корпус виготовляють з латуні.

Коли потрібно чистити фільтр грубої очистки перед лічильником

Виконуючи свої безпосередні обов'язки, цей прилад затримує в собі всілякий сміття. Але це сміття нікуди не дівається з нього, а поступово наповнює його. За тривалий час використання фільтр може забитися так, що вода через нього почне протікати дуже повільно або взагалі її рух припиниться. Як тільки натиск води у водопровідній системі значно зменшиться, це перший сигнал про те, що необхідно подивитися в якому він стані.

Важливо!

У деяких випадках фільтри грубого очищення пломбують разом з лічильником. У цьому випадку самостійно його чистити не можна, а необхідно викликати майстра, який би зняв пломбу з лічильника. Під час чищення необхідно переконати майстра встановити зворотний клапан, який би дозволив в подальшому самостійно проводити профілактичні роботи по чищенню.

Порядок дій при чищенні фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником

Якщо він не запломбований необхідно підготувати всі інструменти для його очищення, а це:

  • ріжковий ключ 17/19;
  • ємність для промивки фільтра;
  • пакля або ФУМ стрічка;
  • засіб для зняття іржі (можливо, Wd40).

Після цього важливо перекрити вступної вентиль і спустити воду з системи, відкривши крани. Далі викручуємо фільтр і промиваємо його чистою водою.

На замітку!

Якщо кран не відкручується застосовуємо Wd40.

Після цього за допомогою клоччя герметизируем його і ставимо на місце. Потихеньку відкриваємо вступної вентиль і спостерігаємо, не дає наша система протечку на місці з'єднання. Якщо все нормально, відкриваємо вентиль на повну.

Правила догляду за фільтром грубого очищення води

До правил догляду варто віднести час, через яке необхідно почистити його. Багато в чому це залежить від стану водопровідної системи як всередині будинку, так і в місті.

Важливо!

Якщо фільтр довгий час не чистити, то його важко буде потім викрутити. Тому варто час від часу чистити в профілактичних цілях.

Робота з очищення водопровідної системи до лічильника не є складною. Її в змозі виконати будь-яка людина, що має початкові слюсарні навички. Єдине, що необхідно зробити – це підготувати відповідний інструмент і матеріали.