Ну дуже простий і цікавий пуф зі старої покришки

До речей, зроблених своїми руками, завжди ставляться з особливою любов'ю. Адже в них вкладена душа, втілені індивідуальні дизайнерські напрацювання. Часто такі речі стають головною визначною пам'яткою будинку.

Чому меблі з покришок повинна вас зацікавити

В даний час, любителі майструвати своїми руками в якості вихідного матеріалу часто використовують відслужили свій термін автомобільні покришки. На дачних ділянках з цього матеріалу можна побачити і клумби, і гойдалки, і умивальники, і садові прикраси, і, звичайно, меблі. Всі ці вироби чудово вписуються в дачний ландшафт, є дуже економічними, але, головне, вони виготовляються своїми руками.

Для цього не потрібно особливої майстерності, матеріалів та інструменту. Необхідна тільки винахідливість, вигадка і нестандартні рішення. Тому виготовлення меблів з покришок — це невичерпне джерело для творчості кожного умільця.

Які матеріали та інструменти потрібні

Для виготовлення пуфика з автомобільної покришки необхідні наступні інструменти:

 • електричний лобзик;
 • шуруповерт;
 • меблевий степлер;
 • клейовий пістолет;
 • ніж;
 • ножиці;
 • олівець;
 • кисть.

З матеріалів знадобиться:

 • фанера товщиною 10-12мм чи ДСП;
 • меблеві колеса або ніжки;
 • поролон;
 • тканина або шкірзамінник;
 • товста мотузка;
 • саморізи;
 • безбарвний лак.

Інструкція по виготовленню красивого пуфика з покришок

Процес виробництва пуфика розіб'ємо на три частини:

 1. Виготовлення нижній частині.
 2. Виготовлення сидіння.
 3. Роботи з бічною частиною.

Увага! Перш ніж приступити до робіт з покришкою, її необхідно ретельно вимити і просушити.

Спочатку треба визначити місце, де буде стояти пуфик. Якщо це відкрита дачна територія, на нижню частину додаткових елементів можна не встановлювати. Вона досить стійка і не піддається впливу кліматичних опадів. Якщо планується використання пуфика на веранді, в альтанці або дачному будиночку, то необхідно виготовити дно. Для цього на фанері або ДСП треба намалювати коло, діаметр якої дорівнює зовнішньому діаметру покришки, і випиляти її лобзиком.

Увага! Для того щоб дно було більш довговічним і не піддавалося впливу вологості, його необхідно пофарбувати в два шари меблевим лаком або олійною фарбою.

Потім за допомогою шуруповерта до дна кріпляться ніжки або меблеві колеса. На покришці дно закріплюється саморізами. Наявність нижній частині також дозволяє зберігати речі всередині даної меблів.

Для виготовлення сидіння, на фанері або ДСП треба намалювати коло, діаметр якої на два сантиметри більше внутрішнього діаметра покришки, і випиляти її лобзиком. Потім укласти дану заготівлю на поролон і олівцем нанести лінію по краю кола. Ножем вирізати поролон по лінії.

На столі розкласти тканина, на яку укладаються вирізані кола з поролону і фанери. Тканина натягується та закріплюється по периметру на фанері меблевим степлером. Після завершення, надлишки тканини обрізають ножицями.

Увага! Якщо пуфик буде стояти не під навісом, то краще використовувати плащевую тканину, щоб вона не промокала.

Роботи з бічною частиною є найбільш творчими. Їх завдання надати пуфику неповторний дизайнерський вигляд.

 1. Найпростіший варіант — пофарбувати фарбою. Це може бути однотонний колір, малюнок або орнамент.
 2. Також для оздоблення можна використовувати тканину або шкірозамінник. Шматок такого матеріалу накладається на бокову частину і зазначається місце його сполуки. Потім на швейній машинці робиться шов по позначці, щоб вийшов циліндр. Отримана заготовка одягається на покришку і заправляється під дно і сидіння.
 3. Дуже цікавий вид пуфика виходить при обробці товстою мотузкою. Для цього по периметру сидіння на покришку наноситься клей, за допомогою якого закріплюється мотузка. Вона наноситься щільними шарами по всій поверхні. Для міцності мотузка покривається безбарвним лаком.

Якщо пуфик з однієї покришки не дуже зручний по висоті, то можна використовувати дві або три заготовки, які скріплюються між собою за допомогою саморізів або болтів.

Дана стаття містить інструкцію по виготовленню пуфика з автомобільної покришки та деякі варіанти дизайнерських рішень, які допоможуть кожному самостійно виготовити подібну меблі для дачі та розкрити свій творчий потенціал.