Вага лінолеуму

Лінолеум є найбільш популярним і затребуваним серед підлогових покриттів. Він використовується не тільки в житлових будинках, але і в комерційних будівлях або на промисловому виробництві. Одним з важливих критеріїв при виборі є вага матеріалу. Він залежить від площі покриття, його щільності і виробника.

Вага лінолеуму в залежності від його виду та призначення

Вагова категорія підлогового покриття безпосередньо залежить від його призначення. Виробники виділяють 5 категорій, які розрізняються між призначенням, зносостійкістю та стійкістю до пошкоджень.

Види:

  1. Побутовий. Підходить для використання в квартирах і будинках. Такий матеріал вирізняється низькою стійкістю до пошкоджень або стирання, а також тонкою структурою. Володіє найменшим терміном служби. Вага сягає не більше 2 кг на 1 квадратний метр.
  2. Напівкомерційний. Володіє вищими якостями по зносостійкості, найбільш щільною внутрішньою структурою. Підходить для використання в службових приміщеннях та приватних будинках (квартирах). Вагова категорія — 1.9-2.1 кг на 1 квадратний метр.
  3. Комерційний. Володіє високими показниками зносостійкості, щільною структурою та стійкістю. Використовується в промислових будівлях, підходить для місць з високою прохідністю людей. Параметри: 1 квадратний метр — не більш 2.8 кг
  4. Міцне. Покриття підходить для використання в спортивних або тренажерних залах. З позитивних якостей можна виділити високі показники зносостійкості і стійкості, дуже щільну структуру. Вага коливається від 2.4 до 5 кг на квадратний метр.
  5. Надміцний. Є максимально надійним і стійким до пошкоджень матеріалом. Великою перевагою такого покриття є його антиковзка поверхню. Підійде для розміщення на території вокзалу або аеропорту. Маса складає від 2.4 до 3.4 кг за квадратний метр.

ДОВІДКА! Призначення безпосередньо залежить від того, в якому приміщенні буде використовуватися покриття. При виборі ключову роль відіграє прохідність приміщення, можливий ризик і частота виникнення ушкоджень.

Навіщо потрібно знати, скільки важить 1 кв. м лінолеуму

До вибору лінолеуму в якості підлогового покриття слід підходити з особливою увагою. При покупці необхідно враховувати не тільки загальну площу, але і вагу.

ДОВІДКА! Важливим критерієм є також вид лінолеуму і його призначення.

Великий рулон буде важити досить багато, що може стати причиною складнощів при транспортуванні. Багато спеціалізовані магазини надають доставка до під'їзду. При піднятті на потрібний поверх необхідно діяти самостійно. Робота може бути полегшена при наявності в під'їзді ліфта. Однак, вони володіють певними обмеженями допустимого вантажу, що може ускладнити процес. Тому знання підсумкових показників ваги є обов'язковим і допоможе заздалегідь продумати процедуру перевезення та доставки до місця використання.

Важливим критерієм є монтаж і установка покриття. В процесі матеріал піддається крою, розрізається. Працювати з міцним і важким матеріалом буде досить складно, можуть знадобитися спеціальні інструменти для того, щоб робити розрізи.

УВАГА! Роботу з важкими покриттями рекомендується проводити з додатковою допомогою.

Приклад розрахунку ваги підлогового покриття

При визначенні призначення лінолеуму і знанні його маси за 1 квадратний метр розрахувати підсумковий вага матеріалу легко самостійно. Такий процес не відрізняється особливою складністю і не вимагає яких-небудь спеціальних знань.

В першу чергу необхідно визначити довжину і ширину самої кімнати, у якій буде розміщений облицювальний матеріал. Наприклад, кімната має параметрами 6 і 4 метри. До отриманих параметрів слід додати близько 5 сантиметрів, які стануть в нагоді при розрізуванні покриття.

ВАЖЛИВО! Велику роль також грають своєрідні припуски, які допоможуть скорегувати можливі помилки. Їх розмір становить близько 10 сантиметрів.

Для того щоб розрахувати вагу, необхідно обчислити необхідну площу матеріалу.

6,15*4,15=25,5 квадратних метрів.

УВАГА! Показники вказані в прикладі з додатковими сантиметрами.

Наступним етапом є визначення ваги квадратного метра обраного лінолеуму. Наприклад, для покриття буде використовуватися комерційна різновид, маса якого дорівнює 2.6 кг

25,5*2,6=66,3 кг складе підсумковий вага придбаного облицювального матеріалу.

Процедура не відрізняється високим рівнем складності. Великою перевагою таких підрахунків є можливість самостійного проведення. Для роботи необхідно знати технічні характеристики виробу і площа приміщення для покриття.

Лінолеум є одним з найпопулярніших і найбільш затребуваних матеріалів серед видів підлогового покриття. Він відрізняється різноманіттям видів, міцною структурою, високими показниками зносостійкості і простими діями при догляді. Маса квадратного метра лінолеуму залежить від його виду і відноситься до одного з важливих показників. Кілька простих дій і розрахунків допоможуть самостійно розрахувати підсумковий вага при покупці.