Чим відрізняється ламінат від паркетної дошки

Більшість підлогових покриттів мають візерунок, фактуру і забарвлення як у натуральної деревини. Однак це зовсім не означає, що вони виготовлені з дерева. Наприклад, багато споживачі плутають між собою ламінат та паркетну дошку. Далі розберемо особливості матеріалів та їх відмінні ознаки.

З чого зроблений ламінат

Ламінат являє собою шарувату конструкцію, що включає в себе 4 види матеріалу. Основний пласт виготовляють з ДСП і ДВМ, які надають виробу твердість. Підстава часто роблять з пластику або паперу, обробленої водовідштовхувальним складом. Верхівка виконує декоративну функцію і імітує деревні породи.

Також верхній шар має невидиму захисну плівку, уберегающую матеріал від механічних пошкоджень і впливу вологості. Кожен завод-виробник включає до складу пластин свої унікальні особливості, проте натуральна деревина у виробництві не застосовується

Ламінат є міцним і зносостійким матеріалом, здатною прослужити при правильному настилі близько 10 років. В дорогу продукцію вводять добавки у вигляді корундових зерняток для більшої стійкості.

ВАЖЛИВО! Загальна товщина ламінату зазвичай не перевищує 1,5 див.

З чого зроблена паркетна дошка

Паркетна дошка є симбіозом штучного паркету та ламінату. Вона має шарувату конструкцію. Однак її товщина може бути набагато більше, ніж у ламінату. Базовий шар складається з шпону хвойних порід або фанери. Середина збирається з дерев'яних планочок. На цьому ж рівні стоять замкові з'єднання.

Деревина і фанера розташовуються один щодо одного перпендикулярно, що дозволяє уникнути деформацій, прогинання і в цілому робить матеріал більш стійким до навантажень. Завдяки тому, що верхнє покриття роблять з цінних сортів дерева, дошка коштує досить дорого. Найбільшою популярністю користуються фактура дуба, берези, ясеня та бука.

Для якого приміщення вибрати ламінат, а для якогось паркетну дошку? Різниця ламінату та паркетної дошки не завжди помітна, але вона є. Роблячи вибір між двома матеріалами, слід враховувати тип приміщення, для якого купується підлогове покриття. Паркетна дошка найчастіше зустрічається у вітальнях, робочих кабінетах або бібліотеках. Виграшно виглядає в класичних стильових рішеннях з позолотою, ліпниною і вишуканими предметами розкоші. Відмінно поєднується з картинами на стінах та меблями під старовину. Покриття ідеально підійде, якщо в кімнаті вже є меблі або обробка з натурального дерева. У невеликих просторах з'являється можливість імітації штучного паркету.

ДОВІДКА! Паркетна дошка часто використовується в обробці дитячих кімнат, а також у спальнях, де пріоритетом є натуральність і екологічність.

Ламінат вибирають для передпокоїв і коридорів з великою прохідністю, де регулярно роблять вологе прибирання. Також він популярний при влаштуванні теплих підлог, так як володіє хорошою теплопровідністю. Ламінат частіше використовують для сучасних інтер'єрів у стилі хай-тек, модерн або еко-стиль.

Написати інші принципові відмінності

З'ясувати, що ж з цих матеріалів краще придбати, не просто. Для цього розглянемо і порівняємо їх принципові відмінні ознаки:

  • Здатність витримувати навантаження. Тут лідируючі позиції займає ламінат. Він здатний витримати і пересування меблів, і жіночий каблук. Подряпин і вибоїн на ньому точно не залишиться, чого не скажеш про паркетну дошку.
  • Здатність витримувати температурні коливання і високу вологість повітря. Паркетна дошка не любити як сухого, так і для вологих приміщень. Вона може рассохнуть або розбухнути. Тому взимку, в розпал опалювального сезону, між досочками можуть з'явиться помітні щілини. Ламінат позбавлений перерахованих недоліків.
  • Зовнішній вигляд. По даному параметру, безумовно, виграє паркетна дошка. Вона відрізняється особливою красою і натуральністю.
  • Догляд. Більш ніжним матеріалом є дошка. Її потрібно акуратно пилососити і мити м'якою ганчіркою, щоб не подряпати. Також використовують спеціальні концентрати по догляду за дерев'яною основою. Ламінат більш невибагливий.

ДОВІДКА! Вартість цих матеріалів залежить від багатьох характеристик і виробника. Тому помилково вважати, що паркетна дошка оцінюється дорожче. Адже високоякісний ламінат може коштувати набагато більших грошей, ніж дошка усередненої ціни.

Перш ніж приступити до ремонту приміщення слід визначитися з вибором підлогового покриття. Кожен з розглянутих матеріалів має як унікальні переваги, так і недоліки. Остаточний вибір залежить від багатьох особливостей приміщення, а також особистих уподобань господаря.