Що вибрати — блендер або кухонний комбайн

Побут сучасної людини важко уявити без різної техніки. Наприклад, кухонні помічники дозволяють прискорити і полегшити процес готування.

Одними з найнеобхідніших є кухонний комбайн і блендер. Обидва вони подрібнюють продукти, але їх функціональність абсолютно різна. Тому у багатьох виникають труднощі при виборі найбільш підходящого пристрою.

Перш ніж купувати перший сподобався прилад, необхідно вивчити його особливості і визначитися з цілями, для яких він купується.

Особливості блендера

Компактний пристрій стане незамінним помічником для сімей з маленькими дітьми. Він здатний швидко приготувати дитяче пюре, протерті супчики. Також з його допомогою можна наколоти лід.

Існує кілька різновидів блендерів:

 1. Занурювальний. Найпростіший і недорогий варіант. Пристрій легке і компактне. З його допомогою можна збивати, виготовляти пюре. Блендер зручний у використанні і дозволяє регулювати густоту приготавливаемого страви. Але він не підходить для колки льоду і замішування густого тесту.
 2. Стаціонарний. Являють собою ємність, розміщену на корпусі з двигуном. З допомогою таких блендерів зручно готувати коктейлі, смузі, морозиво, пюре, подрібнювати горіхи, замішувати рідке тісто і багато іншого. Виріб просто у використанні — потрібно лише завантажити необхідні продукти і натиснути кнопку на корпусі.
 3. Комбінований. Поєднує в собі здібності заглибного і стаціонарного. Він здатний виконувати велику кількість завдань: збивати, подрібнювати, колоти лід, замішувати тісто і т. д. Зазвичай з ним в комплекті йде віночок і вакуумний насос. Вартість комбінованих блендерів вище, ніж в інших варіантів.

Достоїнствами блендерів є:

 • невисока вартість у порівнянні з кухонним комбайном;
 • пристрій займає мало місця;
 • здатність у найкоротші терміни подрібнити і змішати продукти;
 • швидкість приготування ніжного дитячого пюре.

До недоліків належать:

 • невисока функціональність;
 • можливість перегріву при тривалій роботі;
 • можна обробити лише невелику кількість продуктів.

Довідка! Купуючи блендер, варто звернути увагу на матеріал виготовлення. Оптимальним буде металевий корпус зі скляною чашею. Чаша з пластику здатна вбирати запахи продуктів, що негативно позначається на смаку приготавливаемого страви.

Характеристики і функції кухонного комбайна

Пристрій призначений для обробки різних продуктів. Здатна замінити одразу кілька видів техніки: соковижималку, міксер, м'ясорубку, овочерізку та інші. Пристрій з високою потужністю може заважати густе тісто. Це значно скорочує час приготування їжі і робить процес зручним.

Переваги кухонного комбайна:

 1. Здатний подрібнювати тверді продукти.
 2. Володіє широким набором функцій. Купивши кухонний комбайн, не доведеться додатково купувати блендер, м'ясорубку, соковижималку, міксер. Це дозволить заощадити кухонний простір.
 3. Висока швидкість обробки великої кількості продуктів, що особливо актуально для приготування заготовок на зиму.
 4. Не нагрівається при тривалій роботі.

Недоліки комбайна:

 • висока вартість;
 • вимагає багато місця для зберігання додаткових насадок.

Щоб уникнути непотрібних витрат, вибираючи комбайн, необхідно звернути увагу на насадки і матеріали, використані при виготовленні. Якщо всі функції пристрою використовуватися не будуть, то варто віддати перевагу невеликому виробу з мінімумом насадок. На вибір моделі впливає і чаша. Вони бувають різних обсягів і виготовляються з пластику, нержавіючої сталі і скла.

Однією з важливих характеристик, яку потрібно враховувати при покупці, є потужність пристрою. Якщо подрібнювати тверді продукти не планується, то пристрої з невисокою потужністю і швидкістю роботи буде достатньо.

Як визначитися з вибором − блендер або кухонний комбайн

Кухонні комбайни є багатофункціональними пристроями, що їм під силу впоратися з великою кількістю завдань. Незважаючи на те, що блендери поступаються їм за характеристиками і кількістю виконуваних завдань, вони популярні завдяки своїй вартості і компактним розмірам.

Зробити вибір між цими кухонними помічниками досить складно. Тому важливо визначитися з тим, для чого саме купується пристрій. Оптимальним варіантом буде купити хороший комбайн з великою кількістю насадок і потужний занурювальний блендер.

Але якщо сімейний бюджет обмежений або місця для зберігання немає? У такому випадку потрібно правильно розставити пріоритети. Якщо в родині є маленька дитина або любитель коктейлів і смузі, то оптимальний варіант — потужний блендер. Тим, хто захоплюється зимовими заготовками, більше підійде кухонний комбайн з насадками.