Чи можна мити мультиварку під краном повністю?

Мультиварка вже давно стала одним з улюблених і надійних кухонних пристосувань. Мбагато користувачів задаються питанням, як правильно її чистити і чи можна мити під краном повністю. Адже під час приготування їжі в приладі накопичується жир і продуктові залишки.

Чому не можна мити мультиварку під краном?

Чистка вологими серветками і губками досить тривалий і трудомісткий процес. Набагато швидше, на перший погляд, з цим впорається миття під проточною водою. Однак цього робити не можна. Ця побутова техніка має складний пристрій.

Важливо! Усередині корпусу захований нагрівальний елемент і безліч мікросхем, за допомогою яких встановлюються програми. Електрична частина захищена від проникнення рідини спеціальної чашею, в якій розміщуються вода і їжа. Волога, потрапляючи в мультиварку, може бути причиною короткого замикання і псування контактів.

При попаданні води, прилад треба негайно перевернути догори дном, щоб вода скла. Він повинен висохнути в природних умовах протягом декількох годин. Опустити мультиварку під струмінь води − це те ж саме, що і помити під краном мобільник або фен.

Увага! Потрапляння води всередину корпусу здатне вивести прилад із ладу.

Як потрібно мити мультиварку?

Мити мультиварку краще тільки після того, як прилад охолоне після готування. Необхідно вийняти чашу і паровий клапан, від'єднати кришку.

Потім дійте в такій послідовності:

  • Промийте чашу під краном за допомогою спеціальних миючих засобів і м'якої губки. Для тефлонового покриття не можна використовувати абразивні речовини. Можна заповнити ємність пінливим розчином і залишити її на 20 хвилин відмокати.
  • Промийте під краном паровий клапан.
  • Для швидкого від'єднання кришки уважно вивчіть інструкцію. Промийте кришку миючим засобом або содою. Неприємний запах добре видаляє протирання поверхні розчином оцту.
  • З-під чаші дістаньте крихти і залишки їжі за допомогою м'якої губки. Нанесіть і залиште на пару хвилин засіб від нагару. Протріть поверхню вологою, а потім сухою ганчіркою.
  • Зовнішню частину приладу можна обтерти серветкою або миючими засобами.
  • Використання приладу можна продовжувати, коли він повністю просохне.

Важливо! Перед тим, як чистити мультиварку, переконайтеся, що прилад вимкнений від мережі.

Що робити при сильному забрудненні?

Мультиварку, як і всі електричні прилади, мити під краном забороняється. Однак, якщо улюблений гаджет дуже забруднений, то для його чищення необхідно видалити електронну складову. Після цього деталі можна замочувати в миючих засобах і мити під краном.

Довідка! Якщо мультиварку включити в мережу відразу ж після миття, може статися коротке замикання.

Миття приладу під струменем води призведе до псування контактів, і в більшості випадків подальше використання буде неможливо. Своєчасний догляд після кожної готування дозволить надовго зберегти мультиварку чистою.