Що таке мультиварка

На сьогоднішній день ринок представлений широкою різноманітністю побутової техніки. І одним з найбільш популярних приладів є мультиварка. Вона дозволяє готувати різноманітні страви без особливих зусиль і радувати близьких смачними обідами.

Саме тому сьогодні ми вирішили поговорити про це пристрої, описати його плюси і мінуси, призначення та інші особливості.

Що це таке мультиварка? Цей прилад має компактні габарити і працює від стандартної електричної мережі. Придбавши це пристрій, споживач зможе смажити, варити і тушкувати різноманітні продукти. Але це далеко не всі можливості мультиварки.
З її допомогою можна готувати йогурти, супи, сир, а також робити дієтичні страви і кулінарні шедеври, приготовані на пару.
Важливо! По суті, мультиварка — це інноваційний прилад, який в значній мірі спрощує життя споживача. Вона порадує універсальність і широким функціоналом. При цьому з розміщенням приладу не виникне проблем через його компактності.
Він ідеально впишеться в інтер'єр будь-якої кухні. І вам не буде потрібно більше мріяти про хлібопічці, пароварці, скороварці або мікрохвильовій печі. Всі прилади впроваджені в одному рішенні — мультиварці.

Особливості конструкції і принцип роботи

Що таке мультиварка? Пристрої мають пластиковий корпус, усередині якого розташовується ємність для приготування продуктів і нагрівальний елемент.
Його робота контролюється вбудованим мікропроцесором, який ще й захищає прилад від перегріву. У результаті споживач отримує оптимальний результат, і може порадувати себе чи рідних людей черговим кулінарним шедевром.
Внутрішня ємність виробляється із спеціального сплаву, який повністю безпечний і нешкідливий для людського здоров'я. До того ж всі страви, приготовані за допомогою мультиварки зберігають всі вітаміни і не втрачають корисних властивостей.
Продукти, приготовані в мультиварці — це справжня знахідка навіть для вибагливих гурманів. У цьому пристрої їжа не пригорає, суп не википає, і при цьому зберігаються всі вітаміни.
Разом з приладом в стандартному комплекті повинні йти і додаткові прилади, які в значній мірі спрощують процес приготування їжі. До таких належать:
 • Мультистакан;
 • Ємність для приготування парових страв;
 • Пластмасові ложки і спеціальні лопатки.
Крім того, в багатьох моделях в комплекті йде і книжка, де зібрані найбільш популярні рецепти для мультиварок.

Переваги і недоліки

До переваг даних приладів можна віднести:
 • Якщо подивитися на фото мультиварки, можна зрозуміти, що відрізняють її компактність і невелика вага, що дозволяє вмістити її на будь-якій кухні;
 • Безшумна робота, через що ви не розбудіть домочадців, вирішивши приготувати смачну кашу на сніданок;
 • Продукти не підгорають;
 • Ймовірність отримання опіку відсутня, що особливо актуально в ситуаціях, коли в будинку є маленькі діти;
 • Процес приготування їжі буде набагато швидше, ніж приготування їжі на газовій плиті;
 • Мультиварка витримує різноманітні режими готування;
 • Широкий функціонал, що дозволяє готувати різноманітні блюда і випічку.
Але є й кілька мінусів, а саме:
 • Не можна одночасно готувати кілька страв;
 • Прилад не перемішує продукти;
 • Пристрій витрачає електрику.

Техніка безпеки під час роботи

Перед першим запуском приладу необхідно уважно ознайомитися з інструкцією. Крім того, слід розуміти, що мультиварка призначена виключно для використання в побутових цілях, і в процесі експлуатації вам доведеться дотримуватися наступних рекомендацій.
 1. Не можна включати прилад з видимими ушкодженнями корпусу або мережевого шнура.
 2. Не потрібно перекручувати шнур або обкручувати його навколо корпусу.
 3. Після приготування їжі необхідно відключати мультиварку від мережі.
 4. При виникненні поломок категорично заборонено намагатися власноруч їх усувати.
 5. Перед чищенням пристрою необхідно відключати його від мережі. А також в процесі рекомендується бути гранично акуратним, і не допускати попадання вологи всередину корпусу.

Як правильно доглядати за пристроєм

Як і кожній побутовій техніці мультиваркам необхідний регулярний догляд, а саме періодичне чищення внутрішньої каструлі і клапанів для випуску зайвого пара.
Каструлю необхідно мити після кожного використання приладу. Зважаючи на те, що вона має антипригарне покриття, за допомогою миючих засобів відмити її можна всього за пару хвилин. Головне, не використовувати металевих щіток і жорстких губок, щоб на поверхні каструлі не з'явилися подряпини.
А клапани для випускання пари необхідно чистити 1-2 рази в місяць. Для цього потрібно зняти їх легким рухом руки і помити під проточною водою, а після встановити на вихідні місця.