Чому в мультиварці пригорає їжа

Мультиварки стали основним помічником на кухні. Ними користуються практично всі, навіть досвідчені домогосподарки нерідко дозволяють собі скористатися цим дивом техніки. Завдяки зручному і простому інтерфейсу, впоратися з керуванням може кожна людина. У комплекті з пристроєм є інструкція по застосуванню і базовий набір рецептів. З їх допомогою можна готувати улюблені страви.

Мультиварка дозволяє займатися повсякденними справами, не відволікаючись на готування. Розумна система все робить автоматично. Це значно економить час і сили після довгого робочого дня.

Але іноді і перевірене пристрій засмучує. Це відбувається, коли господиня бачить в чаші пригоріла блюдо. Розберемося, чому це відбувається.

Значення режиму для приготування без пригорання

Одним з основних переваг застосування мультиварки є використання антипригарного покриття. Воно дозволяє легко готувати різні продукти, а також швидко відмивати елементи конструкції техніки після приготування. Однак для правильного здійснення цієї функції необхідно виконувати ряд вимог.

Основним з них є режим роботи. Саме від цього залежить час приготування, температура, відповідають обраному страви. При виборі режиму система автоматично виставляє наступні параметри роботи.

 • Температура, при якій буде готуватися блюдо.
 • Час приготування. Для кожного пункту меню виставляється власний показник.
 • Особливості прогріву чаші мультиварки. В деяких режимах є свої особливості.
  На основній панелі є кнопки підігріву і власного рецепту, в яких ви можете самостійно відрегулювати всі перераховані вище параметри.

Варто уважно ставитися до вибору програми при приготуванні різних страв, щоб отримати бажаний результат і смачну їжу. Надалі при достатньому досвіді роботи можна поєднувати різні пункти.

ВАЖЛИВО! Для правильного вибору необхідного режиму роботи варто звернути увагу на книжку рецептів. Зазвичай виробники вказують у ній відповідний пункт основного меню для готування.

Якщо книжки не виявилося, або ви її втратили, можна знайти рецепти для мультиварки в інтернеті. Виконуйте всі дії за поданим планом.

Обсяг має значення!

Ще одним важливим моментом, на який варто звертати увагу, є обсяг продуктів і всіх складових компонентів. Уважно читайте рецепт, заздалегідь підготуйте всі необхідні продукти для закладки в чашу. Дотримуйтесь основні моменти при відправці овочів, круп, м'яса в чашу.

 • Слідкуйте за дотриманням співвідношення рідкої та сухої частини продуктів. При недостатній кількості води їжа починає подсушиваться і пригорати до стінок.
 • Уважно виконуйте послідовність закладки. Для цього існує спеціальна книга, в якій описаний порядок і принцип дій.
 • Не переповнюйте чашу, всі продукти повинні вільно перемішуватися. Якщо це зробити неможливо, є вірогідність пригорання.
 • Додатково додайте масло і воду якщо блюдо швидко підсихає.

В обладнанні все прораховано до дрібниць, а робота доведена до автоматизму. Тому важливо суворо дотримуватися порядок і правильність всіх дій.

ВАЖЛИВО! При бажанні можна збільшити порцію в два рази, якщо це передбачено обсягами мультиварки. При цьому необхідно в точності дотримуватися всі пропорції, зазначені в інструкції по приготуванню.

Випічка — справа тонка: нюанси випічки без пригорання

З звичайними стравами не виникає складнощів, набагато складніше працювати з випічкою.

ВАЖЛИВО! Виконуйте всі дії згідно з інструкцією, щоб страви не підгоряли і радували вас своїм смаком.

При цьому необхідно особливу увагу приділяти наступним параметрам і показникам роботи.

 • Слідкуйте за станом покриття чаші. При наявності пошкоджень необхідно провести її заміну.
 • Перед початком роботи змастіть поверхню олією, рівномірно розподіліть його суцільним шаром.
 • При замішуванні тіста намагайтеся додавати менше цукру. Тому що вуглеводи починають швидко горіти при підвищенні температури, утворюючи гірку скоринку.
 • Незважаючи на обрану програму «Випічка», потрібно самостійно визначати точний час готовності продукту. Перевіряйте випічку з допомогою зубочистки, визначте час, за який вона повністю пропечеться. Надалі орієнтуйтеся на отримане значення.

Вдалого приготування смачних страв!