Винний шафа своїми руками

Для зберігання хорошого вина, особливо колекційного, потрібні особливі умови. У льохах його зберігають на спеціальних стелажах або полицях з окремими осередками для кожної одиниці. У звичайній квартирі для цього знадобиться винний шафа. Його можна придбати в готовому вигляді, але для невеликої колекції суттєві матеріальні витрати на придбання такої техніки недоцільні.

Довідка! Готовий шафа-холодильник влаштований за типом холодильної камери з компресором, тому вартість його досить висока.

Як зробити винний шафа самостійно

Для зберігання звичайних вин будинку можна зробити шафа своїми руками кількома простими способами. Перед початком роботи необхідно визначитися з місцем майбутнього зберігання вин. Для цього необхідно дотримуватися простих правил:

 1. Визначити місце стаціонарної установки шафи.
 2. Ідеальна температура зберігання вин 10-15 градусів. У міській квартирі забезпечити цю умову без спеціального холодильного обладнання неможливо, тому місце зберігання повинно розташовуватися якнайдалі від радіаторів опалення. Встановлення в кімнатах з системою «тепла підлога» також виключається, так буде ефект охолодження вина.
 3. Вологість в приміщенні повинна підтримуватися на рівні 60-70%.
 4. Місце зберігання необхідно забезпечити постійним припливом свіжого повітря.
 5. Шафа не повинен знаходитися в зоні попадання сонячних променів.

Для влаштування винного шафи можна скористатися кількома варіантами:

 1. Використовувати вже наявний, розділивши його діагональними перегородками Х-подібної форми різного розміру під кожну пляшку окремо або з розрахунку зберігання 2-3 пляшки на клітинку, уклавши їх одна на іншу або розділивши на однакові за розміром квадратні клітинки для індивідуального зберігання кожної пляшки.
 2. Пристосувати наявні в квартирі ніші.
 3. Виготовити підставку у формі дуги з перфорацією під стандартні винні пляшки ємністю 0,7 л, які будуть зберігатися шийкою вниз. Така перфорована дуга може стати прикрасою кухні або вітальні.
 4. Для кімнат невеликій площі, коли цінується кожен кв. м, зробити вузьку вертикальну полицю від підлоги до стелі з окремими полками під кожну пляшку і з перфорацією однієї з сторін круглими отворами по діаметру пляшки. Така конструкція може виконувати роль перегородки простору невеликої кімнати.
 5. Влаштувати полицю для зберігання вина з циліндричних глиняних блоків (ідеальний варіант для зберігання вина в погребі) або з труб ПВХ різного діаметру (конструкція виходить незвичайною і ефектною).

Кращими місцями для зберігання вин вважаються:

 • льох;
 • кухня;
 • їдальня;
 • мансарда;
 • подлестничное простір;
 • окремо стоїть стільниця.

Винний шафа з дерева своїми руками

Незважаючи на велику різноманітність дизайнерських знахідок для влаштування місць зберігання вина, класичним варіантом залишається винний шафа, виготовлений з дерева.

Важливо! Дерев'яні конструкції дозволяють провину дихати.

Великою його перевагою на відміну від полиць і стелажів, які робляться під певний простір, є:

 • мобільність (можливість транспортування в інше місце);
 • гарний дизайн.

Перевагою винного шафи з дерева вважається можливість самостійного ремонту.

Існує безліч самих різних моделей з дерева. Приступаючи до виготовлення шафи своїми руками треба визначитися з його розмірами і формою.

Увага! Слід обов'язково передбачити додаткову кількість чарунок на випадок збільшення колекції вин.

Конструкція може мати одну або дві двері або не мати їх зовсім. Виготовлення винного шафи відрізняється від виготовлення полиць і стелажів тільки наявністю корпусу. Внутрішні полиці оформляються описаними вище способами: Х-образні, квадратні або круглі отвори під кожну пляшку. Це можуть бути окремі модулі, зібрані потім воєдино. Ефектно вписуються в інтер'єр моделі з комбінованими внутрішніми полицями для зберігання.

Довідка! Оптимальним варіантом зберігання пляшки вважається індивідуальна осередок, запобігає можливе дотик пляшок під час їх вилучення з шафи.

Для виготовлення винних шаф, які будуть розташовуватися в прохолодному місці, рекомендується використовувати деревину цінних порід з високою вологостійкістю:

 • дуб;
 • ясен;
 • клен;
 • горіх;
 • вишню;
 • карельську березу;
 • акацію.

Деревина цих порід відрізняється довговічністю і красивим дизайном виробів з них, хоча собівартість такої моделі буде немаленькою.

Важливо! Не рекомендується використовувати хвойні породи деревини, які володіють стійким смолистим запахом.

На практиці для виготовлення винних шаф своїми руками часто використовують сосну або ялину, більш прості в обробці, ніж цінні породи, і більш прийнятні за ціною.

Покрокова інструкція як зробити винний шафа

Розглянемо покрокову інструкцію винного шафи без дверей з індивідуальними осередками всередині.

Крок 1. Підготувати креслення з вказівкою всіх розмірів і схемою внутрішніх полиць. Глибина шафи повинна бути не менше висоти пляшок.

Крок 2. Зробити розрахунок необхідних матеріалів.

Для виготовлення знадобляться:

 • цілісні дошки товщиною 20 мм;
 • дерев'яний брус 30х30 мм;
 • листи товстої фанери;
 • металеві куточки;
 • кріпильні вироби;
 • лак.

Важливо! При купівлі деревини звернути увагу на однорідність рельєфу, відсутність сучків і прошарків, які зменшують міцність та скорочують термін служби виробу.

Крок 3. Підготувати необхідні інструменти (рулетку, пилку, молоток, шліфувальну машину, лобзик, дриль, стамеску, рівень, степлер).

Крок 4. З бруса зібрати задню і передню раму, скріпити саморізами, для жорсткості в кутах використовувати куточки.

Крок 5. Раму обшити попередньо підготовленої дошкою, яка повинна бути добре просушена, відшліфована і покрита спеціальними захисними складами.

Крок 6. З листів фанери вирізати необхідну кількість перегородок. Ширина перегородок буде дорівнює глибині шафи.

Крок 7. Зробити у горизонтальних перегородках пропили під кутом 90 градусів за розміром осередків і жорстко з'єднати їх з вертикальними в єдину конструкцію. При гарній жорсткості і правильно витриманим розмірами кріпити конструкцію до стінок шафи необов'язково. Таким же чином можна зробити розбивку на клітинки діагональними перегородками. У цьому випадку пропили робляться під кутом 45 градусів.

Перегородки можна зробити з дощок, технологія створення конструкції така ж, як і з фанерою. Повністю дерев'яний винний шафа буде виглядати імпозантно в будь-якому інтер'єрі.

Важливо! Розмір чарунок повинен бути таким, щоб пляшка в нього входила вільно, але не перекатывалась.

Крок 8. Покрити зовнішні і внутрішні перегородки матовим лаком.

Важливо! Вино, що зберігається в пляшках, розташованих на боці або шийкою вниз набагато довше зберігає свої смакові якості.