Не працює духовка в електричній плиті

Електрична духовка – незамінний побутовий прилад для кожної господині. Її поломка здатна дуже ускладнити побут. Про те, чому ламаються електричні духові шафи, і як швидко усунути поломку, мова в даній статті.

Чому не працює духовка в електричній плиті

Пропонуємо розглянути загальні причини поломки, які можуть бути.

 1. Порушення в роботі електричної проводки усередині пристрою. Можна побачити або при зовнішньому огляді, або за допомогою мультиметра.
 2. Вийшов з ладу термостат. Він припинив проводити електричні сигнали, завдяки яким контролюється рівень нагріву в духовці.
 3. Згорів ТЕН (нагрівальний елемент).
 4. Збій в роботі таймера.
 5. Поломка термореле. Може бути 2 видів. У першому випадку духова шафа буде працювати в безперервно включеному режимі і, як підсумок, перегріється. Другий варіант: ТЕН перестане подавати тепло.
 6. Проблеми в роботі тумблера.
 7. Несправність розетки або шнура.
 8. Вийшли з ладу перемикачі.

Важливо! До з'ясування причини не можна братися за ремонт. Це може призвести до ще більших пошкоджень. Якщо з'ясувати причину поломки самостійно не виходить, потрібно довірити цей процес професіоналам.

Обчислимо можливі несправності в залежності від ознак

Всі несправності в роботі електричного духової шафи мають свої причини. Для розуміння того, що сталося в конкретному випадку, необхідно подивитися на характерні ознаки. Їх може бути декілька.

Чому не включається духовка

При підключенні до електромережі прилад не працює, залишається у незмінному стані. Причин декілька:

 1. Несправна розетка. У цьому випадку доречно спробувати включити в розетку інші електроприлади. Якщо вони не працюють, значить, причина знайдена.
 2. Пошкодження шнура. Потрібно перевірити зовнішню цілісність шнура. Якщо виявлені дефекти, шнур необхідно замінити.
 3. Проблеми з електричною проводкою в будинку.

Не гріється духовка, але працює лампочка і панель управління

Можливі причини:

 • Збої в роботі нагрівальних приладів. Перегорають або окремі спіралі, або весь нагрівач.
 • Можливий збій у роботі термореле, регуляторі потужності або термічних датчиків.
 • Поломка перемикачів або вийшов з ладу електроблок.

Не світиться лампочка

Лампа могла перегоріти. У цьому випадку вона підлягає заміні.

Увага! Перед заміною лампочки, духовку потрібно обов'язково відключити від мережі.

Якщо лампочку замінили, але духовка відмовляється працювати, причиною може бути збій в системі. В цьому випадку необхідна діагностика несправності фахівцем.

Не працює панель управління

Можливий збій у роботі електронного модуля. Сучасні побутові прилади оснащуються складними схемами. Вони часто виходять з ладу. Допоможе усунути несправність спеціаліст з ремонту.

Духовка відключається раніше часу

Також може бути декілька причин. Основні:

 • Перегріву Тенів. Якщо нагрівальні прилади згоріли повністю, то прилад вимкнеться. Зовні можна спостерігати чорну сажу, механічну пил від пошкодження.
 • Згоріла термопара. В непридатність може прийти як вся деталь, так і її частину. Потребує повної заміни незалежно від ступеня пошкодження. Згорілий елемент не може виробляти електрику.
 • Перебої в електромережі, скачки напруги. Таке трапляється, якщо до мережі підключено велику кількість побутових приладів. Направлено таке автоматичне відключення на захист від пожежі.
 • Несправність розетки і шнура.
 • Поломка температурного датчика. Спрацьовує система пожежної безпеки духовки. Виникає внаслідок занадто високих температур всередині приладу.
 • Вийшла з ладу плата управління. Сучасні духові шафи оснащуються програмами приготування страв. Ці програми працюють завдяки платі. У разі стрибків напруги вона може зламатися. Як правило, підлягає заміні.

Поради, як продовжити життя духовки в електричній плиті

Щоб поломки духовки не траплялися, і агрегат прослужив якомога довше прислухайтеся до наступних порад.

 • Очищати внутрішню поверхню духової шафи потрібно акуратно. Для цих цілей підійдуть м'які губки. Металеві щітки подряпають поверхню, тому користуватися ними не рекомендується. Ідеальні кремові або чистячі засоби.
 • Якщо на зовнішній поверхні духовки є алюмінієві елементи, то перед миттям їх рекомендується змастити рослинним маслом. Закінчують процедуру миючим засобом на спиртовій основі.
 • Добре впорається із забрудненнями розчин оцту. Такий спосіб підійде для внутрішніх поверхонь.
 • Щоб видалити накопичився жир, а разом з ним і неприємний запах, не розігрітий духову шафу потрібно поставити сковорідку з 1/3 склянки нашатирного спирту.
 • Якщо меню передбачає приготування пирога з соковитою начинкою, краплі якої залишають складні плями, доречно ставити глибокий піддон.
 • Не потрібно ставити в гарячу духовку посуд з сирим дном.
 • При застарілих жирних забрудненнях слід прогріти пристрій до 50 градусів. Потім протерти внутрішні частини вологою м'якою ганчіркою.
 • Очищення зовнішніх частин електродуховки потрібно проводити у виключеному з мережі стані. Так не станеться збій у програмних установках.
 • Скляні дверцята краще чистити мильним розчином.
 • Потрібно періодично (раз в 2-3 місяці) проводити візуальний огляд основних елементів.
 • Не працює дверцята повинна бути закрита.
 • Всі перемикачі потрібно мити дуже акуратно. Духовка при цьому повинна бути виключена.

В руках дбайливої господині будь-який предмет побутової техніки прослужить досить довго. Важливо регулярно перевіряти елементи духового шафи. Доглядати за ними, дотримуючись рекомендації. При правильній експлуатації цей електричний прилад здатний прослужити до 15 років.