Не включається електронна книга

Доступ до більшості видів інформації для людини в даний час значно спрощується за допомогою сучасних технологій. Приміром, для того, щоб мати під рукою невелику бібліотеку, достатньо придбати електронну книгу. Однак рідер, як і багато інші види техніки, не застрахований від збоїв в роботі і неполадок. Однією з найчастіших проблем, з якими час від часу стикаються власники електронних пристроїв для читання, є неможливість включити пристрій. У цій статті будуть розглянуті основні причини, за яких рідер може не запускатися, а також наведено поради щодо виправлення неполадок.

Чому не включається електронна книга

Традиційно експерти ділять причини, що викликають проблеми з включенням електронних книг на апаратні і програмні. До програмним можуть ставитися:

  • збої в роботі ОС пристрою;
  • несправності карти пам'яті.

Що ж стосується апаратних причин, то до них відносять:

  • неполадки в роботі «зарядника»;
  • несправності входів;
  • неробочий акумулятор пристрою;
  • несправність кнопки включення;
  • механічні пошкодження, вплив яких вологи, або високої температури на внутрішні елементи пристрою.

Що робити, якщо не включається електронна книга

Якщо рідер не включається, насамперед, варто переконатися, що він не розряджений. При підключенні до мережі варто перевірити цілісність кабелю, справність входів і роз'ємів пристрої. Для того щоб точно дізнатися, що причина криється не в несправності кабелю, варто спробувати зарядити пристрій за допомогою іншого, робочого «зарядника».

Якщо з зарядом все в порядку, варто спробувати натиснути і утримувати кнопку живлення протягом 15-20 секунд. У деяких випадках це допомагає пристрою «прокинутися». Якщо це не спрацювало, можна спробувати натиснути кнопку перезавантаження, яка знаходиться на одній з бічних панелей книги.

Важливо! Деякі виробники навмисно розташовують кнопку перезавантаження в поглибленні, щоб уникнути випадкових її натискань. Тому для натискання кнопки може знадобитися гострий, тонкий предмет.

У разі якщо проблема криється в карті пам'яті, рідер зможе запуститися без неї. При цьому не варто викидати несправну карту, т. к. повернути їй працездатність можна за допомогою форматування або спеціального софту.

Одним з найбільш дієвих варіантів для усунення програмних збоїв вважається так звана Hard reset – функція глибокої перезавантаження з відкатом до параметрів, встановлених виробником. Для того щоб зробити таку перезавантаження, варто заглянути в керівництво користувача пристрою і з'ясувати необхідну комбінацію клавіш.

Важливо! Такий вид перезавантаження знищує всі дані в пам'яті пристрою, однак при цьому не впливає на дані, що зберігаються на карті пам'яті.

Якщо і «жорстка перезавантаження» не змусила рідер заробити, то можна спробувати його перепрошити. Іноді інструкція з правильної перепрошиванню наводиться у тому ж інструкції користувача, але якщо там її знайти не вдасться, можна спробувати пошукати таку інструкцію і необхідний для перепрошивки софт в інтернеті, на офіційному сайті компанії-виробника.