Чим відрізняється ігровий ноутбук від звичайного

Вибір пристрою залежить від того, які процеси на ньому будуть запускатися. Якщо звичайний варто купувати для використання офісних програм, браузера і двомірних ігор, може навіть для легких програм обробки контенту, то купівля ігрового ноутбука для таких цілей буде нерозумним вибором. Потужний ноутбук для ігор здатний витягувати не тільки сучасні тривимірні ігри, але і без перевантаження витримувати важкі програми, часто використовувані в різної професійної діяльності.

Основні відмінності ігрового ноутбука від звичайного

Відмінностей у цих двох категорій достатньо для того, щоб зрозуміти, що це два абсолютно різних апарату.

Частота процесорів

Це найочевидніший і найбільш впливає на роботу якість. Чим могутніше і новіша модель процесора, тим більші навантаження він здатний виносити. Не означає, що потрібно навмисно його перевантажувати, але можна не боятися за втрату даних через раптову перезавантаження або відключенні пристрою. Тому від офісних відрізняються великою кількістю ядер і більшої їх частотою.

Довідка! Для вимогливих процесів, в тому числі і ігор, краще використовувати мінімум 4 ядра і частоту кожного з них не менше 2-х ГГц. При виборі рекомендується звертати увагу лише на надійних і впевнених виробників. Наприклад, Intel Core i5 M-серії або Core i7.

Відеокарта

Ця деталь безпосередньо вирішує якість опрацювання текстур. Велика роль у відеокартах віддається її вбудованої пам'яті. Сучасні ігри вимагають мінімум 2 ГБ. Вона обов'язково повинна бути дискретною, адже вони володіють більшою продуктивністю. Прості ноутбуки часто мають інтегровані відеокарти, але їх невеликої потужності порожниною вистачає для серфінгу в інтернеті соціальних мереж і легких програм.

Довідка! Заміна відеокарти може виявитися складним і витратним або навіть неможливим процесом, так що до її вибору треба поставитися з особливою увагою.

Жорсткий диск

Сучасні завдання в силу своєї деталізованої опрацювання мають чималі вимоги по пам'яті, їм потрібно зайняти достатньо місця на диску, щоб справно працювати і завантажувати оновлення. З цієї причини в офісних ноутбуках, не розрахованих на ігри, може зустрічатися менше 1-го терабайта пам'яті.

Оперативна пам'ять

Важливий пункт, вирішальний плавність роботи будь-яких процесів в системі. Тут працює правило «Чим більше, тим краще». На даний момент 8-16 ГБ оперативної пам'яті є оптимальними для більшості завдань, для графічних додатків рекомендується не менше 16 ГБ. 4-ма ГБ мають багато офісні ноутбуки, і їх вистачить для старих ігор і невимогливих додатків, але не більше.

Дизайн

Це перше наочне відмінність. Прості ноутбуки виконуються в стриманому лаконічному дизайні, але в ігрових застосовуються ідеї футуризму і кіберпанку з домішкою різних кольорів. Також часто ігрові ноутбуки мають вбудовану кольорове підсвічування клавіатури. Але це не означає, що при бажанні не вийде знайти ігрові ноутбуки в стриманому дизайні.

Ємність акумулятора

Якщо ви часто працюєте в дорозі, то маленька ємність акумулятора виявиться для вас проблемою, так як ігрові ноутбуки відрізняються підвищеним енергоспоживанням. Але більшість потужних ноутбуків, на відміну від звичайних, мають більший об'єм. Для більш-менш комфортної роботи слід підбирати девайс з мінімальною батареї ємністю 4000 маг.

Висновки

Майбутній девайс слід вибирати, спираючись на свої потреби. Офісні пристрої не гірше і не краще ігрових, якщо ви використовуєте їх для повсякденних цілей. Але якщо вам потрібно продуктивне переносний пристрій, то ігровий ноутбук виявиться єдиним правильним рішенням.

Довідка! До потужного пристрою дуже корисно буде придбати охолоджуючу підставку. Це вбереже його від перегрівів процесора, тим самим продовжуючи життя.