Як вибрати теплову гармату

На ринку опалювального обладнання лідируючі позиції займають теплові гармати, які використовують для обігріву житлових та виробничо-складських приміщень, гаражів, теплиць, офісів, торгових залів, дачних будівель і т. д. Повітронагрівач з вбудованим вентилятором швидко нагнітає тепле повітря, що створює комфортний мікроклімат навіть у сильні морози.

Види теплових гармат

Виробники опалювальних приладів випускають кілька видів теплових гармат:

 1. Багатопаливні, що працюють в тому числі на рідкому паливі. Прилад ідеально підходить для автомобільних сервісів: власник економить на обігріві приміщення за рахунок використання злитого моторного масла. Такі агрегати працюють більше десяти годин без перерви.
 2. Газові теплові гармати. Бувають автономними і стаціонарними. Таке обладнання широко застосовується в сільськогосподарській промисловості. Газова пальник, розташована всередині пристрою, сприяє рівномірному розподілу тепла. Прилад, що працює на природному газі, споживає невелику кількість електроенергії, що дозволяє істотно заощадити.
 3. Електричні теплові гармати широко застосовуються як в побуті, так і на виробництві. Сучасні моделі обладнані спіраллю або трубчастим електронагрівачем. Останній відрізняється тривалим терміном служби. Всі подібні пристрої оснащені електричним тепловентилятором і термостатом, що підтримує постійну температуру і запобігає перегрів.
 4. Інфрачервоні теплові гармати. Не мають вентилятора. Випромінюване тепло підвищує температуру навколишніх предметів. Повітря ж прогрівається за рахунок теплової віддачі. Такі прилади використовуються під час ремонтних робіт для рівномірного сушіння стін і стель.
 5. Дизельні теплові гармати. Швидко нагрівають приміщення і застосовуються під час будівельних робіт в зимовий період. Розрізняють моделі прямого та непрямого нагріву. Потужність дизельних теплових гармат більше, ніж у багатопаливних агрегатів.

ВАЖЛИВО! Електричні теплові гармати, потужність яких перевищує п'яти кіловат, слід підключати до трифазній системі електропостачання.

Яку теплову гармату вибрати для вирішення конкретної задачі

Широкий асортимент агрегатів обігріву ускладнює вибір для рішення конкретної задачі. Які моделі обігрівального приладу краще підійдуть для квартири, а який пристрій краще придбати для гаража?

Для обігріву житлового приміщення

При виборі опалювального приладу для будинку або квартири необхідно враховувати площу приміщення, властивості будівельних матеріалів, з яких зведені стіни (дерево, цегла), а також наявність теплоізоляції. Оптимальний варіант – це електрична теплова гармата.

Для житлових кімнат слід купувати гармати непрямого нагріву. У таких приладів полум'я пальника ізольовано і продукти горіння виводяться через витяжну систему. Гармати непрямого нагріву безпечні для людини і домашніх тварин.

УВАГА! У приватному будинку теплова гармата просто незамінна, адже з її допомогою можна не тільки зігрітися, але й просушити підвальні приміщення і льохи, позбутися від цвілі.

Для обігріву складського приміщення

Використовувати електричні прилади для обігріву ангарів і складських приміщень нераціонально з-за високих витрат на електроенергію. При виборі приладу слід відштовхуватися від погодних умов регіону. Для м'якого клімату підійдуть газові гармати, для кліматичних зон з суворими зимами ідеальним варіантом стане пристрій прямого нагріву, що працює на дизелі.

Гармата для теплиці

При створення тепличних умов для вирощування садових культур, дачники віддають перевагу газових агрегатів обігріву. Іноді використовуються дизельні або електричні прилади. Основна вимога пред'являється до встановлення пристрою: теплову гармату слід підвішувати до покрівлі теплиці, щоб тепле повітря нагнітається не обпалював листя рослин.

ВАЖЛИВО! Завдяки із сітковим нагрівника гармати прямокутної форми не сушать повітря в приміщенні.

Загальні критерії правильного вибору теплової гармати

На які параметри варто обов'язково звернути увагу:

 1. Визначення потужності. На обігрів 1 м2 потрібно сто ват. Виходить, що для приміщення площею 100 м2 знадобиться обігрівальний прилад потужністю не менше 10 кіловат. Для більш точного розрахунку потужності враховується висота стель і кількість вікон і дверей.
 2. Наявність продуктів горіння. Пристрої прямого нагріву підходять для відкритих будмайданчиків. Їх встановлюють для приміщень з хорошою системою вентиляції.
 3. Автономні теплові гармати працюють менше стаціонарних. Стаціонарні прилади відрізняються високою продуктивністю. Незважаючи на значні розміри, вони вважаються економічніше мініатюрних опалювальних приладів.
 4. Безпека. Корпус пристрою повинен бути стійкий до механічних пошкоджень. Запобігти поломку і загоряння покликані датчики, що спрацьовують при перегріванні пристрою. Для підвищення рівня безпеки виробники випускають моделі, які автоматично вимикаються у разі перекидання.
 5. Тихий режим роботи. Гуде прилад, що працює кілька годин поспіль, негативно впливає на самопочуття людини. Видаваний рівень шуму повинен знаходитися в розумних межах. Агрегати, які під час роботи проводять рівень шуму менше 40 децибел, не створюють додаткове навантаження на слуховий апарат.
 6. Відсутність підозрілих запахів. Деякі опалювальні прилади, в конструкції яких переважають пластикові деталі, виділяють неприємний хімічний запах. Найбезпечнішими вважаються керамічні нагрівачі.
 7. Проста установка і зручність використання. Для тимчасового обігріву будинку або квартири краще вибирати моделі, які не потребують облаштування димаря чи вентиляційної системи. Їх досить підключити до системи електропостачання.
 8. Компактність. Прямокутні і циліндрові агрегати обігріву займають менше місця, ніж моделі, що працюють на дизелі або газу. Ще одна перевага електроприладів – це їх мобільність.