Як вибрати тепловентилятор

У холодну погоду завжди хочеться побути в теплі і затишку і часто для підтримки комфортної температури недостатньо можливостей центрального опалення. Для того щоб бути впевненим, що в квартирі або будинку завжди буде тепло варто придбати такий пристрій, як тепловентилятор. Що являє собою цей агрегат, які його плюси і мінуси? Що потрібно знати, щоб вибрати правильно?

Що являє собою тепловентилятор

Тепловентилятор – пристрій для перетворення холодного повітря в тепле. Відбувається це завдяки відрегульованої діяльності декількох елементів. Серед комплектуючих тепловентилятора можна виділити основні, це:

  • вентилятор;
  • нагрівальний елемент;
  • корпус.

Яким чином тепловентилятор обігріває квартиру або інше приміщення? Суть роботи пристрою полягає в тому, що знаходиться всередині його вентилятор сприяє потраплянню холодного повітря кімнати на розпечену металеву решітку. Проходячи через неї він прогрівається і виштовхується назад у кімнату.

ДОВІДКА! У тепловентиляторе може бути система шестерень, які повертають його корпус в різні боки, змінюючи напрямок потоку повітря і тим самим збільшуючи корисну дію.

Звичайно, такий агрегат цілком самодостатній. Для чого потрібний обігрівач, і в яких випадках буде доречно його використання?

Для чого потрібен тепловентилятор

Основне призначення тепловентилятора — нагрів повітря в приміщенні. Застосування даного пристрою можливо не тільки в побуті, але і в промисловості. В останньому випадку застосовуються агрегати, розраховані на безперервну експлуатацію без шкоди для довговічності використання. Наприклад, для підтримки потрібної температури і вологості використовуються потужні вентилятори, які охоплюють величезну площу при подачі гарячого повітря. Потужність агрегатів обігріву, позиціонуються як побутові зазвичай не перевищує два з половиною кВт.

ДОВІДКА! Основне гідність тепловентилятора — можливість швидко нагріти повітря в приміщенні до комфортної температури. Крім того влітку його можна використовувати не як прилад обігріву, а як звичайний вентилятор.

Порівняння тепловентиляторів

Для правильного вибору обігрівача необхідно ознайомитися з його основними характеристиками і різновидами. Існує кілька типів цього опалювального агрегату. Класифікуються вони за наступними критеріями:

  1. Тип нагрівального елемента. Може використовуватися керамічний, трубчастий або спіральний. Прилади, оснащені спіральним елементом обігріву найдешевші, але і більш небезпечні в побуті, у порівнянні з іншими видами. Крім того в процесі експлуатації вони можуть виділяти неприємний запах. Їх плюсом, крім доступної вартості є те, що вони не спалюють кисень. Більш безпечні пристрої з керамічним елементом, їх недоліком є висока вартість. Трубчасті агрегати, з-за своєї великої потужності, зазвичай застосовуються не в квартирі, а в гаражі або на виробництві.
  2. Тип вентилятора. Він може бути виконаний з пластику або металу, бути осьовим або тангенціальним. Використання останньої різновиди забезпечує високу продуктивність і тиху роботу.
  3. Тип виконання. Агрегат може бути стаціонарним — настінним або підлоговим або мобільним. Переносні прилади більш галасливі, адже в них завжди використовується осьовий вентилятор. Стаціонарні можуть гарантувати більшу продуктивність.

Особливості домашнього вентилятора

Щоб тепловентилятор називався домашнім, він повинен відповідати деяким технічним параметрам. Звичайно, в квартирі можна користуватися будь-яким пристроєм, але нижче наведені характеристики приладу, який підійде для обігріву житлових приміщень найкраще.

Потужність

Оптимальна потужність обігрівача повинна бути такою, щоб повністю справлятися зі своїми завданнями щодо обігріву і при цьому не витрачати занадто багато електроенергії. Дослідним шляхом встановлено, що при середній висоті стелі, для обігріву 10 квадратних метрів потрібно 1 кіловат.

Режим роботи

Домашній варіант обігрівача в обов'язковому порядку повинен мати систему регулювання. Регулюватися може або інтенсивність подачі, або температура спіралі. Відсутність такої функції зробить використання некомфортним, так як не вдасться досягти бажаної температури. До того ж регульовані варіанти виробів споживають менше електрики.

Тип нагрівального елементу

У плані безпеки краще підходить для квартири моделі з керамічним елементом обігріву. Тільки при покупці необхідно переконатися що використовується склокераміка, а не металокераміка, адже це суттєва різниця. Недоліки елементів із склокераміки практично такі ж, як і мінуси спіральних елементів. Дізнатися про вигляді нагрівального елемента, можна з інструкції.

Експлуатуючи тепловентилятор потрібно дотримуватися нескладних правил — не упускати агрегат, подбати про те, щоб він не опрокидывался, а також, щоб на нього не потрапляла рідина. Крім цього, категорично заборонено прикривати пристрій обігріву якою-небудь тканиною.