Сушка погреби тепловою гарматою

Коли в погребі вогкість, то багато продукти можуть зіпсуватися, що призведе до досить великих матеріальних втрат. Але існують спеціальні пристрої, які здатні допомогти в сушці льоху. Одним з них є теплова гармата.

Що таке теплова гармата

Теплова гармата є незамінним помічником людини в підтримці оптимальної температури повітря в неопалюваному або погано опалюваному приміщенні. По суті, це невеликий металевий циліндр із датчиками і нагріваючим елементом всередині. З-за своїх характеристик і невеликого розміру – пристрій здатне швидко і економічно прогріти приміщення будь-якої площі. Існує безліч типів і видів таких пристроїв, тому вони мають свою власну класифікацію.

Застосовують їх зазвичай в промисловості або в побуті. Тут основною відмінністю служить потужність двигуна і розмір агрегату. Очевидно, що побутові гармати експлуатують будинку, де невеликі приміщення, а промислові випускають для виробничих складів.

Принцип роботи

Принцип роботи теплової гармати в потоці повітря, що проходить крізь вентилятор і спеціальний нагрівальний елемент, а виходить назовні через регульовані заслінки.

Так як пристрій працює за рахунок нагрівального елемента, то і в залежності від його типу гармати поділяються на:

  • багатопаливні (дуже багатофункціональні, працюють на будь-якому виді палива, їх часто можна зустріти в автосервісах);
  • газові (працюють на пропан або бутан, вважаються найнебезпечнішими агрегатами для побутового використання);
  • дизельні (самий витратний вид теплових гармат, дуже мобільні за рахунок легкої ваги);
  • інфрачервоні (нагрівають всі приміщення чи певну ділянку, працюють, використовуючи інфрачервоне випромінювання);
  • електричні (дуже екологічні, працюють від мережі і помітно економлять електроенергію).

У гаражах і житлових приміщеннях найбільш ефективні газові та інфрачервоні прилади, так як вони дуже прості у використанні, тихо працюють, максимально економічні і не вимагають технічного обслуговування. У майстерню або виробничий склад краще взяти многотопливную пушку, вона відмінно переробить всі відходи будь-яких технічних масел та їх суміші.

Увага! Неважливо є у погребі вентиляційний отвір чи ні, після того, як приміщення повністю висохло необхідно обробити стіни засобом від грибка і цвілі.

Як просушити погріб тепловою гарматою

Сушка погреби – це важливий процес перед приготуванням до зимового періоду, адже від цього залежить збереження продуктів. Щоб добре просушити погріб мало вентиляційних шахт і щоденних провітрювань. За весняний і осінній періоди в погребі скупчується велика кількість конденсату, і усунути його надійно і швидко допоможе теплова гармата. Потрібно грунтовно підійти до вибору агрегату, так як багатопаливні і дизельні заборонено експлуатувати в невеликих і закритий приміщеннях, а до газових «в комплекті» йде балон, який займе багато місця в погребі. Підійде інфрачервоний пристрій, воно зручно в застосуванні і швидко прогріє площа до потрібної температури. Однак потрібно постійно стежити за процесом, щоб стіна не перегрілася, інакше прилад буде не ефективний.

При відсутності вентиляції

Якщо при проектуванні погреби вентиляційна система не передбачалася, то необхідно зробити в стелі або стіні труби з виходом на вулицю. Після чого включати теплову гармату на повну потужність. Якщо у підвалі «варто» вода, то спочатку її потрібно відкачати і винести всі речі. Дайте постояти погребу пару днів з відкритими дверима, тим самим температура в погребі і на вулиці вирівняється, і процес сушіння погреби стане значно швидше.

При наявності вентиляції

Перед процесом сушіння погреби необхідно провести деякі заходи з його підготовки. Слід прибрати всі шафи і полиці, перевірити стіни на наявність цвілі і провести дезінфекцію заплесневевших ділянок. Особливо добре потрібно обробити кути і тріщини.

Після того як стіни трохи підсохнуть можна встановлювати гармату. Вибір приладу залежить від площі приміщення. Перший час рекомендується відкрити всі вентиляційні отвори і включити пристрій на повну потужність. Процес в цьому випадку буде тривати 3-7 днів. Якщо сушити необхідно влітку, навпаки, варто закрити вентиляційні люки і домогтися зниження температури у погребі, після чого знову включити теплову гармату.