Як відключити водонагрівач

Зазвичай, у весняно-літній період у Росії стартує хвиля опрессовок, яка супроводжується відключенням гарячого водопостачання. У деяких будинках відсутність гарячої води може тривати до декількох місяців. Дана ситуація змушує власників встановлювати водонагрівачі.

Як відключити водонагрівач

Нагрівач – це пристрій, який робить холодну воду з гарячою, використовуючи рідке, тверде або газоподібний паливо і подає її безпосередньо до споживача. Інструкція, прикладена до агрегату, завжди містить докладний опис процедури підключення, а процес відключення котла доводиться проводити самостійно. Далі будуть більш детально розглянуті дії, які необхідно вжити для правильного відключення нагрівача.

На час

Трапляються обставини, коли необхідно відключити бойлер на певний період:

 • запуск гарячого водопостачання;
 • тривалий відпустку;
 • технічна поломка;
 • на ніч для збереження електроенергії.

У цих випадках, коли немає необхідності в демонтажі, то додаткові інструменти не потрібні.

Для початку необхідно поставити регулятор на панелі керування в режим «Вимкнено/OFF», далі вимкнути водонагрівач з мережі і зробити маніпуляції з трьома кранами:

 • перекрити подачу холодної води в бойлер;
 • закрити вихід нагрітої рідини з бака;
 • відкрити кран з гарячою водою на стояку, який подає її безпосередньо в кран.

ДОВІДКА! Якщо в бойлері залишається невелика кількість рідини, але зливати її немає необхідності, якщо період простою буде невеликим.

З подальшим демонтажем

Для подальшого демонтажу водонагрівача знадобляться додаткові інструменти:

 • гайковий ключ;
 • плоскогубці;
 • резервуар для зливу рідини з бака.

Перед початком демонтажу необхідно здійснити послідовно ті ж дії, що і при відключенні котла на час. Єдина відмінність, що воду з бака необхідно злити, для цього необхідно відкрутити клапан, зняти шланг з крана, який подає холодну воду, замість нього встановити гумовий шлаг і злити вміст у спеціально підготовлену ємність або безпосередньо в каналізацію.

Подальшим кроком буде від'єднання термостата, електричної частини пристрою і зняття нагрівача з кріплень.

Коли відключають водонагрівач

Причини, по яким потрібно відключити водонагрівач, можуть бути різними: від економії енергії до проведення необхідної профілактики, а тому і тривалість відключення варіюється від декількох годин до декількох місяців.

Як відключити водонагрівач при подачі гарячої води

Найчастішою причиною, по якій встановлюють бойлери є відсутність гарячого водопостачання. Якщо ж на даний момент в бойлері відпала необхідність і потрібно вимкнути його до чергової аварійної ситуації, то план дій буде наступний:

 • відключення приладу на панелі управління;
 • вимкнути з розетки;
 • повне звільнення бака від рідини;
 • перекриття вентилів, які подають холодну і гарячу воду в бак;
 • включення крана з гарячою водою на стояку.

Як відключити бойлер на ніч

Якщо вранці ви приймаєте душ або використовуєте гарячу воду для інших цілей, то для включення бойлера доведеться прокинутися заздалегідь, оскільки процес нагріву води займає час. В середньому потрібно приблизно 2 години, щоб рідина нагрілася і була необхідної температури. Якщо вранці немає необхідності в гарячої води, то відключення бака на ніч дозволить заощадити електроенергію.

Способи відключення залежать від виду управління:

 • механічний вимагає перекладу регулятора в режим «Вимкнено» і відключення з мережі;
 • електронний відключається після натискання на спеціальну кнопку «Off», на ньому можна налаштувати таймер, які будуть переводити бойлер в сплячий режим в нічний час, а включатися і нагрівати воду до моменту пробудження.

Як відключити водонагрівач на тривалий час

Найважливіше при відключенні нагрівача на тривалий період – це позбавлення від рідини в баку, оскільки, якщо залишити рідину всередині, то може статися окислення, появу накипу, розмноження бактерій і як результат скорочення терміну експлуатації приладу.

ВАЖЛИВО! Якщо приміщення не опалювальне (наприклад, дача), то наявність у баку води може призвести до замерзання рідини і розриву бойлера. Злити її можна завдяки трійника, крана або скидного клапану. Бойлер об'ємом 80 літрів буде зливатися не більше 2 годин, після чого можна здійснювати демонтаж.

Перш ніж підключати бойлер після тривалого простою обробіть його спеціальними засобами проти корозії.

Якщо у вас немає впевненості в тому, що вийде зробити відключення системи самостійно, то довірте цю справу професіоналам. Обов'язково дотримуйтесь вимог безпеки, особливо при зливі води і відключенні пристрою від електромережі.