Як включити водонагрівач

Часті перебої в роботі комунальних служб змушують користувачів замислитися над необхідністю забезпечення власного житла автономними інженерними мережами. Регулярне відключення гарячого водопостачання компенсують установкою сучасного економічного водонагрівача. Грамотність підключення та запуску обладнання, дозволить уникнути поломок встановленої техніки. А правильний вибір режиму забезпечить багаторічний термін експлуатації агрегату і обмежить користувача від неприємних факторів споживання гарячої води.

Інструкція по першому запуску котла

Придбання нагрівального обладнання вимагає кваліфікованої установки і підключення до всіх мереж відповідно до вимог норм безпеки та рекомендацій виробника. Якщо користувач має навички проведення сантехнічних та електро-монтажних робіт, то виконує підключення самостійно, після вивчення інструкції.

ВАЖЛИВО! Підключення заземлення проводять відповідно до вимог електробезпеки. Такий контакт не можна з'єднувати з батареєю або нульовим проводом, як це часто роблять «народні умільці». Якщо домоволодіння не забезпечено правильним заземленням, то його необхідно зробити. Грамотність підключення впливає на безпеку користувача.

Для нагріву води виробники пропонують модифікації різної ємності і потужності. При споживанні понад 3 кВт бойлер обладнують виділеною лінією електропостачання з автоматом підключення відповідної потужності.

Послідовність дій

Незалежно від того, хто виконував монтаж бойлера, перший запуск проводять наступним чином:

  1. Потрібно перевірити всі місця з'єднань труб на відсутність течі, а монтажного підключення електропроводки – на жорсткість сполук.
  2. Перекрити кран гарячого постачання квартири, щоб не гріти воду всього стояка. Потім відкрити вентиль на будь-якому з кранів гарячої води домоволодіння, щоб спустошити труби.
  3. При правильному монтажі водонагрівача, крани на підключених з'єднаннях труб залишають закритими. Коли злита вода із системи гарячого водопостачання і відкритий вентиль, необхідно спочатку відкрити «холодний» кран, а потім – «гарячий».
  4. Наповнення ємності нагрівача буде супроводжуватися шумом повітря, що виходить з відкритого крана гарячої води. Потім з'явиться струмінь води з повітряними бульбашками. Дочекавшись рівномірного потоку води, закривають вентиль.
  5. Після наповнення водонагрівача необхідно включити його в мережу. За допомогою автомата або вилки з розеткою підключають бойлер і виставляють бажану температуру нагрівання води.

УВАГА! Передчасне закриття крану гарячої води при наповнення бойлера, тягне за собою нестабільну роботу нагрівача, в зв'язку з наявністю повітря всередині ємності!

В залежності від потужності і ємності нагрівача, через 30 хв. або 2 години, гаряча вода буде готова.

Вибір режиму нагрівання

Регулювання температури може проводитися в межах від 30 до 80, а у деяких виробників – до 90 градусів. Споживач, в цілях економії електрики, часто намагається використовувати бойлер для підігріву води до 35-40 град. Це дійсно дозволить витрачати меншу кількість електрики. Але при такій температурі всередині ємності почнеться утворення шкідливих бактерій і виділення сірководню при користуванні підігрітою водою. Показником такого ефекту буде наявність неприємного запаху, який з'явиться вже в перший місяць експлуатації.

Щоб уникнути розмноження бактерій, нагрівання води потрібно виробляти до температури 55-60 град. А комфортне використання регулювати з допомогою змішувача. Такий рівень нагріву дозволить уникнути розмноження хвороботворних мікроорганізмів і збереже тен від утворення накипу.

УВАГУ. Високотемпературний режим нагріву до 80-90 град. рекомендується регулярно включати для знищення бактерій один раз в місяць або два тижні. Для цього виставляють регулятор на максимум на 2-3 години. Потім водонагрівач переводять в звичний режим експлуатації.

Відключення котла на ніч, в цілях економії, не завжди ефективно. Користувачі часто вдаються до такого методу експлуатації, але не отримують при цьому холодну воду у ранкові години.

Довговічність використання водонагрівача залежить більшою мірою від того, як його експлуатують. Опублікована інформація дозволить комфортно користуватися гарячою водою протягом тривалого періоду часу.