Що таке водонагрівач непрямого нагріву

Необхідність наявності гарячої води в будь-якому будинку або офісі незаперечна — для цього встановлюють бойлери. Такі пристрої бувають електричними, де в якості нагрівача присутній ТЕН. На ринку є і газові установки з пальником. Крім перерахованих, випускаються агрегати непрямого типу.

Водонагрівач непрямого нагріву що це таке

Особливістю конструкції бойлерів непрямого типу є відсутність власного нагрівального елемента. Подібний пристрій працює за рахунок отримання тепла ззовні, як правило, від системи центрального опалення або сонячних батарей. Можливе застосування каскадної системи, тобто процес нагрівання в агрегаті непрямого типу відбувається після активації основного бойлера.

ДОВІДКА! Необхідність у застосуванні виникає тоді, коли потрібно збільшити подачу гарячої води з-за слабкого напору, у будинку за рахунок підігріву холодної або встановити додаткову точку.

Пристрій і принцип роботи бойлера непрямого нагріву

Водонагрівач так званого непрямого нагріву являє собою бак циліндричної форми. Пристрій складається з наступних елементів:

 • корпусу;
 • теплоізоляції;
 • внутрішнього нержавіючого бака;
 • вимірювача температури;
 • системи теплообміну;
 • магнієвого анода.

Встановлений утеплювач між баком і корпусом забезпечує найменшу тепловтрати. Усередині бака розташований теплообмінник. Він виконаний з сталевої або латунної трубки, яка спеціальними вигинами покладена на дні, забезпечуючи цим рівномірний обігрів води. Встановлений термометр контролює температуру. Для захисту від корозії встановлюють магнієвий анод.

ДОВІДКА! Враховуючи особливості сезонної експлуатації і запити споживачів, сучасні водонагрівачі непрямого типу частіше стали виготовляти комбінованими, суміщені з газовим або електричним нагрівом.

Водонагрівач може бути встановлений:

 1. На стіні, коли в приміщенні мало місця або хочеться зекономити. Але необхідно врахувати, що кріплення виконуються кронштейнами, які мають обмеження по вазі, тому маса котла не повинна перевищувати 100 кг.
 2. На підлозі, застосовується для пристроїв від 100 кг, на спеціальних підставках.

Особливості установки і підключення водонагрівача

Перш ніж включити, необхідно правильно змонтувати пристрій. Необхідно врахувати такі нюанси:

 1. Для початку необхідно вибрати місце установки. Як правило, це ванна кімната або туалет.
 2. При установці важливо врахувати: зручність демонтажу, можливість дістатися до сполук. Це потрібно буде при проведенні обслуговуючих та ремонтних робіт. Не можна заважати проходу і загороджувати інші інженерні системи.
 3. Якщо в приміщенні, куди встановлюється водонагрівач, стіни не капітальні, а гіпсокартонні, то кріпити не можна. У цьому випадку застосовується підлоговий варіант або установка здійснюється на металевій стійці.
 4. Підключення до системи водопостачання та електрики виконується кваліфікованими фахівцями. Особливу увагу треба звернути на те, що перед включенням в електричну мережу металевий корпус повинен бути заземлений.
 5. Після установки виробляється включення в електричну мережу, відповідно до інструкції, зазначеної в паспорті виробу. Перевіряється правильна робота пристрою.
 6. Після подачі гарячої води на теплообмінник водонагрівача, теплоносій повинен постійно циркулювати для підтримки температури — для цього встановлюється насос. Після нагрівання до потрібної температури, насос відключається. Вода може довго залишатися гарячою за рахунок теплоізоляційного утеплювача.

ВАЖЛИВО! Нержавіючий бак рано чи пізно піддається руйнуванню під впливом води. Необхідно звертати увагу на стан швів бака — часто саме вони першими дають текти.

Переваги і недоліки бойлера непрямого нагріву

Відзначимо переваги водонагрівача непрямого типу:

 1. Здатність нагрівання великих обсягів. Настінне пристрій може прогрівати до 150 літрів, підлогове — до 300 літрів.
 2. Економія. В розпал опалювального сезону виходить істотного заощаджувати на комунальних витратах.
 3. Можливість організації декількох точок роздачі гарячої води. Це актуально для великого приватного будинку або офісу.

ДОВІДКА! Застосування комбінованого варіанту в даний час вельми затребуване, так як сезонне відключення і зниження напору гарячої води все частіше і частіше відбувається в перевантажених мікрорайонах мегаполісів. На допомогу приходить водонагрівач комбінованого типу, який працює від теплоносія опалення взимку, а в теплий період приходить в дію від електрики або газу.

Недоліки:

 1. Висока вартість у порівнянні з аналогами. Як правило, висока вартість виробу обумовлена цінами на запчастини і витратні матеріали.
 2. Вода довго нагрівається, з причини великого обсягу бака і технології нагріву. Якщо застосовувати для частого використання в побуті, то можна передбачити менший обсяг.
 3. Нагрівання залежить від теплоносія опалення. Період нагрівання непрямим варіантом виправданий в розпал опалювального сезону. У теплі дні зими, коли температура теплоносія падає, використання непрямого пристрою стає неможливим — нагрівання води не відбувається.
 4. Температурний стелю нагріву нижче, ніж у електричних та газових водонагрівачів. Це характеристика обмежує використання водонагрівачів такого типу в оздоровчих і дитячих установах, де є жорсткі вимоги до температури гарячої води.

Вибір бойлера непрямого включення

При виборі водонагрівача потрібно звернути увагу на наступні параметри:

 1. Який обсяг. Необхідно визначитися, для яких цілей купується, який можливий витрата, чи будуть додаткові точки. Не забувайте, що великий обсяг буде довго прогріватися.
 2. З якого матеріалу виконаний змійовик — сталь або латунь. Вони бувають знімні і приварені до баку. Як правило, латунні знімні – вони і краще.
 3. З якого матеріалу виконаний бак. Недорогі моделі найчастіше виконані не з нержавійки. Вони мають напилення, яке згодом покривається тріщинами, що призводить до швидкого зносу.
 4. Який матеріал використаний для утеплювача. Він повинен бути з поліуретану, а не з поролону. Поролон має погані теплоізолюючі характеристики, тому він не дозволить повноцінно працювати пристрою.

Водонагрівач потрібний і корисний в побуті електроприлад. На ринку пропонується величезна кількість моделей — по вартості і принципом роботи. Від бюджетних до преміум-класу. Так що, вибір можна зробити, не переплачуючи зайвого. Залишається тільки підібрати пристрій, характеристики якого влаштовують.